OVH Community, your new community space.

Vážná porucha s SSL


oles@ovh.net
03-24-2011, 02:48 PM
Ahoj,

OVH nabízí přeprodej SSL certifikátů od Comodo.

Jeden přeprodejce Comodo byl hacknut a hackeři vygenerovali SSL certifikáty pro domény typu google.com, atd. Certifikáty byly odebrány a problém vyřešen, ale právě nyní je Comodo v krizi a zpožďují se postupy a dodávání licencí.

Comodo chce manuální kontrolu každého certifikátu úrovně 1 a 2, který podepsali. Šílenství! To by znamenalo, že již nebudeme moci dodávat SSL certifikát za méně jak 5 minut. Také obdržíte přímo od Comodo e-mail pro potvrzení dodání.

Toto ovlivní OVH a volá to po zavedení postupů při dodávání webhostingu s SSL a Exchange. Takže musíme přizpůsobit naše postupy, ale ...

Také jsme se dívali, jestli máme přestat nabízet SSL certifikáty či nikoli. Jde o záležitost s mírným růstem a dokonce i když ssl certifikát dostanete zdarma, příliš moc Vás nezajímá. To je v pořádku, nechceme šetřit peníze, ale dokazuje to, že to není příliš perspektivní. A je tedy zbytečné mít týmy a služby, které nikdo nepotřebuje. A budeme již jen pokračovat v nabízení ssl jako komplexního řešení co se týče služby Exchange.

Řešení: zítra

S pozdravem,

Octave