OVH Community, your new community space.

Konec SSL u OVH?


oles@ovh.net
05-30-2011, 06:44 PM
Ahoj,

Kvůli katastrofě za katastrofou u poskytovatelů SSL (kteří mají vedení u prohlížečů), OVH raději ukončí poskytování levných SSL. Důvodem je příliš mnoho negativních zpráv od našich zákazníků a přitom s řešením tohoto problému nemáme nic společného a nemůžeme ho ovlivnit. A navíc tato služba nestojí za takovéto potíže.

Nadále budeme poskytovat pouze zapnutí SSL například u Exchange 2011, nebo s PaaS load balancing: SSL je je již zahrnuto a zákazníci ho neovlivňují - OVH se v takovýchto případech stará o vše. SSL na webhostingu bude sice zachováno, ale jeho cena bude předělána. A navíc budeme stále integrovat SSL-EV do našich řešení. V podstatě již nebudeme poskytovat textový soubor s klíčem pro instalaci, ale OVH ho bude stále nabízet ve formě balíčků připravených k použití.

Chvilku jsme přemýšleli o koupi společnosti, která je klíčová na trhu, ale uvědomili jsme si, že dokonce i když je certifikát zdarma, nikoho to nezajímá. Takže tento produkt nebude nikdy masově prodáván - díky tomu musí být prodáván dráž a také více zabezpečen. Jak moc velkou důvěru může mít produkt za 500 Kč/rok oproti produktu za 30 000 Kč/rok?....žádnou. Větší zabezpečení = více peněz. Trh je příliš malý a již obsazený 1 či 2 velkými hráči z USA.

Toto jsou závěry, které jsme s Vámi dnes již sdíleli a po mnoha připomínkách musíme provést konečné rozhodnutí, které není nejjednodušší.

Tak....a je hotovo.

Budeme opět nabízet SSL řešení, jakmile budeme mít své vlastní bezpečnostní řešení...

S pozdravem,
Octave