OVH Community, your new community space.

Datacentrum LIL1


oles@ovh.net
07-26-2011, 01:02 PM
Ahoj
Jen pro Vaší informaci,

Na konci roku bude OVH nabízet co-location (tj. racky a housing v Lille). Také uspokojíme zákazníky s kritickými infrastrukturami, která potřebují dvě geograficky oddělená umístění. Umístění bude od sebe vzdálené 10 km. Také budeme nabízet řešení BCB (Business Continuity Plan), Cloud Computing na dvou místech a úložiště se třemi racky na dvou místech.

Obchodní hledisko je jednoduché: některé skupiny mají vlastní datacentra, která již dosahují své maximální kapacity. Potřebují a chtějí přejít na Cloud Computing jako je OVH pCC, ale navíc tyto skupiny chtějí ponechat současný nestandardní HW, nebo chtějí HW, který OVH neposkytuje. Rack či housing je tedy přesně to, co potřebují, aby mohli provést migraci na Cloud.

Takže máme zákazníky, kterým se líbí koncept pCC, ale chtějí službu s rackem, který je zabezpečen klíčem, uzamčený a fyzicky zabezpečený například pomocí PCIDSS. Tato služba zůstane spravována OVH na OVH serverech, ale uspokojíme zákazníky, kteří chtějí přijít a podívat se na svoji slastní infrastrukturu na vlastní oči. A v případě, že OVH bude muset na infrastruktuře zasáhnout, budeme dodržovat ISO postup, který je předem definovaný přímo zákazníkem.

Pro zákazníky z Paříže, kteří tam mají rack nebo housing, máme tedy sekundární umístění, které je vzdálené 200 km od Paříže a propojené nezabezpečeně (L2, 1G či 10G službou) nebo zabezpečeně pomocí LAN, PHY či WAN - založeno na dvou různých geografických cestách.

Abychom mohli toto nabízet, OVH si pronajímá novou budovu o 10 000 m2, která je umístěna 15 km od RBX 1,2,3 a 4 v Lille. Tato budova bude napojena na OVH síť a budeme poskytovat celé racky, nebo housing s 24/7 týmy, kteří budou připraveni na libovolný zásah. Vše bude samosebou respektovat ISO 27 000 standard (ekvivalent pro USA: SAS 70).

Co se týče cen, tak se chystáme udělat v LIL1 zázrak.


S pozdravem,
Octave