OVH Community, your new community space.

Síť do USA, CA, Asie a Brazílie


oles@ovh.net
07-29-2011, 07:32 PM
Dobrý den,

jdeme na to.

OVH spouští vlastní CDN síť založenou na 22 POP (Point Of Presence) rozmístěných po celém světě. Bude nabízet VPS v Evropě, Spojených státech a Asii. Kapacita sítě bude 200 Gbps, CDN bude umět 240 Gbps. Ke spuštění bude připraveno 18 000 VPS.

Spuštění služby: konec září.

Detaily:
-------
Dokončili jsme jednání o podpisu smluv k rozjezdu sítě v USA, Kanadě a Asii. Jde o první etapu, během které rozmístíme routery a začneme pingovat. Zároveň na devíti místech rozmístíme mini infrastruktury pro běh VPS. Základní myšlenkou je nabídnout VPS a vyhledat místa s natolik významným růstem, že bude zajímavé postavit na nich plnohodnotná datová centra.

Mapa sítě v US a CA:
http://weathermap.ovh.net/usa

New York už jede. Zbytek do konce září.

Na konci září nabídneme VPS v těchto lokalitách:
- Paris
- Roubaix
- Frankfurt
- Strasbourg
- Milano
- Madrid
- Dallas
- Newark
- Chicago
- San Jose
- Hong Kong
------------
11 infrastruktur VPS

CDN bude založeno na síťových bodech v těchto lokalitách:
- London
- Amsterdam
- Varsovie
- Vienne
- Milano
- Frankfurt
- Paris
- Madrid
- Newark
- Toronto
- Chicago
- San Jose
- Seattle
- Los Angeles
- Dallas
- Atlanta
- Miami
- Ashburn
- Tokyo
- Hong Kong
- Singapour
- Sao Paolo
---------------
22 POP (Points Of Presence)

Kapacita sítě se zvýší o 200 Gbps. Budeme disponovat 240 Gbps v rámci CDN a nabídneme celkem 18 000 VPS. Bude 12 POP v US a CA (téměř tolik, co v Evropě) a 3 POP v Asii: Tokio, Hong Kong a Singapur. Také budeme v Săo Paolu v Brazílii. Všechna spojení mají 10 G a zahájili jsme jednání o 10 x 10 G a 10 x 100 G, založené na možnostech HW Infinera. Využijeme stávající infrastrukturu a dodavatele, kteří již fungují na zařízeních Infinera. Jednoduché a velmi rychlé. Navíc bez potřeby zesilovat optický signál po každých 60 kilometrech.

Mezi Londýnem a USA budeme mít 50 Gbps a ping 67 ms. Použijeme AC-1, AC-2, TGN a TAT-14. Newark a San José bude mít 70 ms, Chicago a Dallas 19 ms.

Začíná to být zajímavé.

V pondělí objednáváme routery, switche a servery. Pak je zapojíme a nakonfigurujeme, načež se to spustí. Začátkem září by to mělo z 90 % fungovat. Do konce září bychom měli vychytat všechny mouchy. Celkem 3 měsíce od spuštění projektu. Doufejme.

Velké poděkování patří našim dodavatelům, kteří promptně reagovali na naše požadavky. Byl to šíleně vypjatý měsíc, ale zdá se, že jsme to zvládli.

Toto jsou dodavatelé, které jsme si vybrali pro tohle dobrodružství:
- Ancotel
- Coresite
- Equinix
- Global Crossing
- KPNQwest
- Level3
- Mega iAdvanced
- NTT
- Tata
- Telia
- Telx
- Terremark

Současně pracujeme na vytvoření důležitého datacentra na východním pobřeží. Pokud vše půjde dobře, budeme moci dodat první servery pro severoamerický trh již v říjnu letošního roku...


S pozdravem


Octave