OVH Community, your new community space.

CDN alfa


oles@ovh.net
08-27-2011, 02:46 PM
Dobrý den,

jak již bylo oznámeno, v OVH se pracuje na nasazení vlastní CDN infrastruktury. Cílem je přiblížit se k návštěvníkům infrastruktury a zlepšení komfortu prohlížení Vašich stránek.

Alfa CDN běží 3 týdny a můžete si ji otestovat na http://demo.ovh.net. Obsah je načten do mezipaměti na CDN a je posílán dál bez zátěže hlavní infrastruktury. To je principem CDN.

Beta CDN se bude spouštět na konci září. Nejprve musíme nasadit naši infrastrukturu ve 22 POP na světě. Začali jsme dostávat zařízení, routery, karty, atd. Nakonfigurujeme je a spustíme.

Vybrali jsme si technologii GeoCast. Jde o to, že IP adresy CDN jsou propagovány přes /24 na BGP přes všech 22 POP. Uživatel má samozřejmě zájem na tom, aby mu IP jeho CDN byla co nejblíže a obsah byl dodán s co nejmenší latencí.

Ale my chceme jít ještě dál. Tato infrastruktura nám dovolí nabídnout Vám GeoCast IP jako IP FailOver.

No a? Co se dá dělat s GeoCast IP propagovanou na 22 POP na celém světě a s VPS hostovanými na 9 POP na světě?

Můžete si vytvořit vlastní službu CDN s vlastním SW, protože budete mít rootovská práva. Budete moci spravovat DNS server GeoCast, tedy budete blízko všem uživatelům na celém světě. Nabídnete VPN s připojením na nejbližší bod. Tato služba je samozřejmě určena pro experty. Pokud chcete CDN řešení na klíč, OVH Vám takové řešení nabídne.

K používání této služby nebudete muset mít hlavní infrastrukturu u OVH.

Kdy? Na konci října budou všechny komponenty na místě a začnou beta testy.


S pozdravem


Octave