OVH Community, your new community space.

Cloud NAS beta


oles@ovh.net
09-09-2011, 08:10 PM
Ahoj,

NAS Cloud Beta je pro Vás připraven na stránce: http://www.ovh.fr

Během beta testu můžete vytvářet účty na naší infrastruktuře. Nejsou zde přitom žádné limity co se týče velikosti, takže můžete použít tolik prostoru, kolik jen chcete.

Prostor je zabezpečen pomocí loginu a hesla. Jde o osobní využití a nemělo by se to stát veřejným. V případě zneužití bude účet uzavřen.

Beta test bude trvat 2-3 týdny. Později si budete moci data přenést na již finální placenou službu. Jestliže o to nebudete mít zájem, bude účet odstraněn.

Technologie, kterou jsme vytvořili umožňuje nabízet prostor, který je neomezený co se týče velikosti. Pouze jsme omezili velikost souborů na 10 GB. Co se týče technického provedení, tak jsou soubory uloženy na několika místech pro zaručení maximální bezpečnosti.

Použitým protokolem je webdav. Můžete ho použít pod Windows, Mac, iPhone, Android a synchronizovat svá data jak jen potřebujete. Také to lze použít přes Chrome, Firefox a IE v režimu pro čtení. Plug-in pro nahrávání souborů s funkcí drag&drop je právě testován.

Další funkcí bude správa diskového prostoru s několika loginy a možnost sdílení obsahu přes několik privátních přihlášení.
Cílem je poskytnout společnostem s vysoce zabezpečený prostor s vysokou dostupností pro jakékoli využití. Také budeme přidávat funkci pro možnost nasdílení souborů pro veřejné použití a stahovat odkazy, které budou poskytovány naším CDN s vysokorychlostím připojení napříč celým světem.

Jestliže to bude potřeba a bude o to zájem, vytvoříme aplikaci pro iPhone a Android, která bude moci manipulovat se soubory z a na Vaše telefony a i jinde.
Windows či Mac webdav je integrovaný stejně jako disk či USB klíč.

Ve finální verzi budeme nabízet různé obchodní modely:
- Platba podle využití
- Smlouva

Jestliže budete mít další požadavky, dejte nám vědět.


S pozdravem,

Octave