OVH Community, your new community space.

Nová služba: IP pro UDP


lubos
12-01-2011, 02:44 PM
Ahoj,

jak někteří možná víte, uvedli jsme do provozu v naší síti různá omezení a ochranné prvky. Na 99,999 % tato omezení nemají negativní dopad na funkčnost vašich serverů a proto jsou účinná proti útokům zvenčí. Pouze 0,001 % je ovlivněno omezením v rámci UDP vstupu.

Připravujeme materiál, který vysvětluje tato omezení a ochranu, ale ono vytvoření srozumitelného a vyčerpávajícího dokumentu chvilku trvá. Někteří z našich zakazníků (0,001 %) nám už sdělili své potřeby a požadavky, proto jsme se rozhodli nabízet novou službu "IP pro UDP" ještě před tím, než přijdeme s dokumentací výše zmíněného.

V zásadě jde o IP adresu (jako fail-over), která má neomezený příchozí UDP traffic, což umožní např. lepší funkci tunnelingu/VPN UDP.

IP adresu si nemůžete volně vybrat, ani na ní provést geolokaci, ale lze ji přenést z jednoho serveru na jiný (za předpokladu současného využívání možnosti "Profesionální použití"). Lze spravovat reverse.

Cena je 125 Kč/měs. a zůstává aktivní po celou dobu života serveru. Lze používat více IP.

I když je to možné, nedoporučujeme používat IP k čemukoliv jinému než k UDP komunikaci. Také doporučujeme zavést server-side filtry (pravidla) ohledně portů a příchozích IP adres a zbytek zahazovat (DROP).

Jak poznáte, že tuhle službu potřebujete? Zjistíte odchozí omezení v rámci point-to-point UDP.

Jak objednat? Jako vždy přes Manažer.


S pozdravem,

Germain