OVH Community, your new community space.

Změny pCC 2013


oles@ovh.net
08-11-2012, 06:28 PM
Ahoj,

Jak jsme již oznámili, chtěli bychom vylepšit naši nabídku pCC pomocí nových technologií a vidět stav již existujících pCC po 1 roku používání.
Vývoj tím vede ke spuštění produktu pCC 2013.

Zde jsou nastíněny nějaké trendy.

Budeme pokračovat v poskytování zdrojů do 3 minut, ale již je nebudeme účtovat hodinově.
Navýšíme počet hodin zdarma ke každému měsíci na již existujícím rozsahu. Jestliže si zákazník ponechá zdroje po delší dobu, nežli je zahrnuto, budou tyto zdroje placeny měsíčně. Na konci bude vše stejné, ale použití bude snažší pro naše zákazníky.

Vyjednávání s Cisco se zlěpšuje a domníváme se, že budeme mít u každé služby defaultně Nexus 1000v. V současnosti musíme přemýšlet nad migrací (co se týče pěněz) již existujících pCC, ale především nad přidáváním nových funkcí. Seznem nových funkcí je opravdu dlouhý. Například bude možné přeprodávat až 4 000 privátních infrastruktur na jediný pCC. Vaši zákazníci si budou moci objednat 5 GHz CPU a 12 GB RAM na 14 VM na izolované síti s privátní /27 a takovýchto zákazníků můžete spravovat až 4 000.

Také přidáme základní Cisco ACE nabídku, která Vám umožní používat load balancing, chránit se před útoky a spravovat velké množství clusterů se servery ve stejný čas. Základní služba Vám umožní spravovat malý cluster o 10 Mb/s, který ale můžete upgradovat až na 1 Gb/s. Pro toto bude potřeba delší čas, nežli 3 minuty.

Také přidáme VPN login na pCC, což Vám umožní vytvořit bridge mezi zašifrovanými IP doma či na pCC. Může jít o VPN stroj, VPN modem, či ... iPhone. Poté budete moci přidávat další loginy. Toto bude fungovat na interních projektech na privátních IP (nikoli na veřejných IP) a vše bude limitováno 1 Gb/s na VPN.

Pro ty, kteří chtějí VPN++, RBX, SBG, BHS pCC síť bude končit v Paříži, Londýně, Amsterdamu, Frankfurtu, New Yorku, Chicagu, IL a San Jose, CA. To umožní našim zákazníkům připojit se k 100M, 1G či 10G na dedikovaný a privátně na pCC z jejich existujících infrastruktur na celém světě.
Příklad:
Máte datacentrum v Paříži. Můžeme Vám nabídnout připojení 100M, 1G či 10G z Vaší sítě na naše datacentra v Paříži a poté Vás převést z/do pCC RBX, SBG, BHS. Vše dedikované a privátní + máte zde záruky. Vaše pCC již nepotřebuje veřejnou síť. Vše je privátní. VM, ACE, atd. na privátní IP. Můžete hostovat velké množství interních projektů na pCC a využívat plnho výkonu pCC a jeho flexibility během izolování samostatné infrastruktury a pCC. Jestliže se Vám nabídka líbí, můžeme Vám ji zajistit z 22 měst po celém světě (s podporou připojení lokálních operátorů, podle potřeby).

Co se týče úložišť, tak půjde sena dolů, díky Hubic, který zabírá několik PB úložiště (po migraci na novou infrastrukturu). Co se hostitelů týče, cena půjde nahoru díky novým funkcím a licencím. Cena jednotlivých balíčků půjde nahoru a dostanete za to více zajímavých funkcí jak je přidání hostitele/úložiště k již existujícímu pCC a nedostanete ho jako nový balíček s novou vlan. Ve skutečnosti Vám nyní nabízíme Nexus 1000v, kde můžete mít 4 000 vlan s jedinou vlan na pCC. Nemusíte tím pádem pořizovat nové pCC s vlan pro izolování. S 1000v máte vlan 4 000x. Na naší úrovni chceme maximalizovat počet vlan, abyste si díky lepší ceně (při přidávání zdrojů) nemuseli pořizovat nové balíčky.

OVH nabízí Hubic PCS (Public & Private Cloud Storage) založený na OpenStack swift. To je "pay as you go" nabídka ve veřejné verzi (která již existuje) či privátní (která ještě neexistuje). Použitelný s API. Zatím nenabízíme NFS / iSCSI služby pro VM.

Doufám, že brzy dokončíme vše co potřebujeme a dodáme Vám další podrobnosti.

S pozdravem,
Octave