OVH Community, your new community space.

VPS 2013 GAMMA


oles@ovh.net
01-23-2013, 07:10 PM
- VPS Cloud - high-end nabídka s 24 GB vRAM a garantovanou RAM mezi 512 MB a 15 GB. Zbytek je na SSD discích. Vždy od 250 Kč/měsíc

Oprava: s +4 GB vRAM, která bude připočítána ke garantované RAM. Takže jestliže si vezmete VPS Cloud s 2 GB RAM, VM uvidí 6 GB vRAM.

oles@ovh.net
01-23-2013, 06:40 PM
Zdravím a přeji všechno nejlepší do nového roku 2013!

Dnes mám to potěšení Vám oznámit nasazení naší nové služby VPS 2013 GAMA. Jde o obchodní a technické vylepšení služeb vKS, Geo vKS a VPS, které jsme nabízeli uplynulé 2 roky.


Proč verze 2013?
--------------------------
Prodali jsme něco mále přes 15 000 kusů vKS a VPS. Může se to zdát jako hodně, ale nejsme s tím počtem příliš spokojeni. S naší novou službou VPS 2013 plánujeme prodat zhruba 100 000 virtuálních serverů (VM) ročně. Abychom toho dosáhli, přepracovali jsme naši nabídku jak po technické, tak i po obchodní stránce. Ceny jsou nyní mnohem přívětivější nežli byly dříve.
Také co se týče Geo vKS tak jsme zde viděli velké omezení v maximálním počtu 9 míst ve světě, na které mohla být služba geolokalizována. A navíc jsme od zákazníků dostávali řadu otázek typu "Proč bych chtěl mít své VPS zrovna v Dallasu?". Otázka je to dobrá a tak jsme na to i zareagovali.

3 nabídky VPS 2013
-----------------
Chtěli jsme přepracovat celou nabídku VPS a lépe směrovat zákazníky, kteří hledají VPS pro své aktivity na webu.

Takže jsme nastavili 3 VPS nabídky:

- VPS Classic - levné VPS (od 125 Kč/měsíc) s 512 MB vRAM, které je možné upgradovat až na 16 GB vRAM

- VPS Low Latency - geolokalizovatelné a je od 250 Kč/měsíc

- VPS Cloud - high-end nabídka s 24 GB vRAM a garantovanou RAM mezi 512 MB a 15 GB. Zbytek je na SSD discích. Vždy od 250 Kč/měsíc

Pro více informací o nové službě VPS 2013 se podívejte na naše FR stránky:
http://www.ovh.com/fr/vps/
Pozn: Na českých stránkách www.ovh.cz bude služba dostupná do několika týdnů.

Služba pokrývá všechna webová odvětví:
- vývoj webu
- databáze
- content management
- online obchody
- zasílání zpráv
- mobilní aplikace
- geolokalizace

s distribucemi připravenými k použití pro webové aplikace: cPanel a Plesk.

Nabídka VPS tak musí být brána jako přirozený vývoj pro zákazníky s webhostingem a přitom jako služba, která nenahrazující dedikované servery. Parametry I/O, maximální šířka pásma, atd. nebyly brány při vytváření této služby jako hlavní priorita.
Cíle této služby jsou: lehké použití, záruky, zálohy, vývoj, celkový výkon, distribuce a počet IPv4/IPv6 přímo v základní ceně služby.

Výjimkou je VPS Cloud, kde nabízíme Windows a Linux za stejnou cenu.


Proč GAMA?
----------------
Co se týče technické stránky, tak tato služba funguje perfektně. Ve všech případech používáme pCC pro dodávání VPS a nedávno jsme implementovali některá vylepšení jako například Nexus 1000v. Protože již máme 2 roky zkušeností, tak po technické stránce opravdu nemáme žádné problémy.

Na druhou stranu startujeme nové API a Manažer ve verzi 6.

A proto potřebujeme zpětnou vazbu od zákazníků, abychom věděli na jaké věci se máme nyní zaměřit a které vylepšit. Nebudeme Vám lhát a říkat, že je vše hotové. Stále potřebujeme 3-4 týdny, nežli dokončíme celkový vývoj a tato nabídka bude ve verzi "stable".

A co je nového v API v6?
- Přepnutí na RESTful
- Žádný NIC-Handle (uživatelský účet) či heslo pro přihlášení
- S pomocí NIC-Handle a hesla se vytvoří token pro aplikaci (podobně jako oAuth)
- Možnost použití API třetí stranou bez nutnosti sdílení NIC-Handle či hesla
- Zamítnutí práv k aplikacím z třetích stran
- Možnost přeprodeje "managed" (spravovaného) VPS koncovým zákazníkům a vývoj nástrojů pro správu VPS: vytvoříte si hezké rozhraní, zákazník bude mít OVH VPS a bude chtít Vaše rozhraní, které mu budete moci nabídnou pomocí tokenu k VPS klientu.

Kdo chce sledovat vývoj API v6, může se zapsat do mail listu: api@ml.ovh.net
pomocí zprávy na adresu api-subscribe@ml.ovh.net

Více o API v6:
http://api.ovh.com
https://api.ovh.com

Tento pokrok je velmi důležitý a vyžaduje, abychom vytvořili dobrou dokumentaci v návaznosti na Vaše dotazy. VPS 2013 bude první služba, která bude přesunuta pod v6. Tím nalezneme různé chyby. Služba VPS 2013 není v GAMA fázy pro nic za nic... Později nám toto ale umožní všechny naše služby přesunout pod v6 naráz.

Manažer verze v6 je také ve vývoji a je založen na v6 API. Cílem v6 je vytvoření 4 univerzů a VPS patří do WEB univerzu. Je to manažer, který je adaptován na aktivity webmastrů. Celá idea spočívá v pomoci s vypořádáním se s každodenními aktivitami co nejrychleji. Jde mimo jiné o domény, IPv4/IPv6, e-maily a webové prostory jako je webhosting a VPS.

Manažer v6 WEB by měl být spuštěn za 3-4 týdny a to s pěti webmasterskými profily... Ano, máme ambice a také plno práce. Takto máme nadefinovanou naši práci chceme nabízet věci, které zatím ještě neexistují. I za cenu, že se můžeme splést.

S pozdravem,

Octave