OVH Community, your new community space.

Šířka pásma: VPS, pCI, dedikované servery, pCC


oles@ovh.net
03-29-2013, 01:34 PM
Zdravím,

Když si pořídíte dedikovaný server, OVH Vám do této služby zahrne garantovanou šířku pásma. Většinou se zde bavíme o 100, 200 či 300 Mb/s bez omezení měsíčního přenosu dat. Cena této šířky pásma je sdílená mezi všemi zákazníky, což nám umožňuje nabídnout Vám velkou šířku pásma za velmi nízkou cenu. Obecně se dá říct, že šířku pásma spotřebovává jen několik zákazníků a proto je cena rozpočítaná na všechny zákazníky tak malá.

Během posledních 12 měsíců jsme zjistili, že velmi narostl počet zákazníků, kteří spotřebovávají velmi mnoho šířky pásma. Jde o zhruba 30 zákazníků, kteří spotřebovávají 50% celé naší šířky pásma!!! Neuvěřitelné! Strávili jsme hodně času tím, abychom porozumněli jejich problémům a co vlastně jim OVH může nabídnou a za jakou cenu (aniž bychom navýšili cenu pro ostatní zákazníky)...

Takže tu máme na jedné straně zákazníky s malou spotřebou šířky pásma, kteří chtějí kvalitu bez změny ceny a na druhé straně zákazníky s velkou spotřebou šířky pásma, kteří nehledají kvalitu, ale naopak nízkou cenu.

Z naší strany se OVH vždy snažilo zajistit velmi kvalitní síť. A proto neustále rosteme, vylepšujeme hustotu sítě, rozšiřujeme vývoj naší sítě v Severní Americe, atd.
Pro potřeby těch 30 zákazníků jsme ale začali uvažovat jinak: jak redukovat cenu a to i za cenu redukce kvality.

Není to nic jednoduchého. Začneme smlouvou.

Nejprve oddělíme těch 30 zákazníků podle jejich potřeb. Smlouvy na dedikované servery, PCC, CPS a PCI budou aktualizovány a bude tam uvedeno, kdy už není šířka pásma garantována, v závyslosti na spotřebovaném měsíčním přenosu dat.

Díky tomu se pro 99,9 % zákazníků nic nezmění. Ani využití, ani cena. Služby zůstanou takové, jaké jsou nyní a schválení nové smlouvy není povinné.

Pro 30 zákazníků, kteří provozují:
- Platformy na stahování
- Video streaming
- Proxy, CDN
- Stahování, delockers, seedbox

Pro tyto účely již nebude šířka pásma garantována a uplatníme omezení 10 Mb/s na server.

Kvůli tomu jsme se bavili s těmi zákazníky a zjistili jsme, že nízká kvalita přenosu dat by je zajímala, jestliže by to bylo za nízkou cenu. Takže zde máme "lacinou" službu za šířku pásma 1500 Kč / 100 Mb/s / měsíc.

Pro zákazníky, kteří jsou ochotni si trochu připlatit za trošku kvalitnější službu zde máme 2500 Kč / 100 Mb/s / měsíc.

A pro ty, kteří chtějí špičkovou kvalitu a to neustále a na celé naší síti zde máme Premiový balíček za 5375 Kč / 100 Mb/s / měsíc.

Tyto 3 nabídky fungují bez jakéhokoli zásahu na serveru. Jediným kliknutím je celý server, včetně IP failover, přesměrován na jednu ze 3 sítí.

Pro více informací:
EN: http://www.ovh.co.uk/dedicated_serve...ific_usage.xml
FR: http://www.ovh.com/fr/serveurs_dedie...e-passante.xml

Poznámka:
Měli bychom implementovat šířku pásma pro spamery? Jestliže najdeme IP na blacklistu, mohli bychom veškeré servery tohoto spamera přesunout se všemi IP adresami na SMTP port bez výstupu... A tím bychom rychle očistili naši síť od spamerů... Ano!

S pozdravem,

Octave