OVH Community, your new community space.

p19, RPS a mC


oles@ovh.net
05-02-2013, 11:02 AM
Zdravím,

Někdy musí i dobré věci skončit...

Včera jsme informovali naše zákazníky z datacentra P19 (ano, ještě zde máme 1200 serverů a z toho 12 těch nejstarších), že budeme brzy rušit všechny dedikované servery v P19 (Pozn: zákazníci OVH.CZ neměli možnost tyto služby ani objednat. Když OVH začínalo, dedikované servery v P19 objednat nešli.).

Datacentrum P19 by za několik měsíců oslavila 10 let existence a díky zastaralosti bude modernizováno, aby splnilo v dnešní době již běžné standardy. Toto datacentrum bude využíváno na webhosting, který poběží na 4 obrovských privátních cloudech.
Také tam budou přidány 4 další privátní cloudy pro službu privátního webhostingu... toto umožní našim zákazníkům zůstat v managed prostředí a mít vyhrazeny privátní zdroje.
Práce začne během několika týdnů a bude trvat 18 měsíců (3 místnosti musí být renovovány a předpokládáme, že to bude trvat 6 měsíců a následně bude několik měsíců trvat migrace hostingu mezi místnostmi)

PS: e-mailové služby budou migrovány z P19 do Gravelines. Toto začne na konci roku. P19 je v podstate malé datacentrum o pouhých 12 000 serverech.

Od roku 2011 se již neprodávají servery RPS a z bezpečnostních důvodů budeme všechny tyto služby brzy rušit. Filery jsou více jak 3 roky staré a musí být aktualizovány z důvodů možných budoucích problémů a možné ztráty dat. Ukončení všech stávajících služeb RPS je tedy logickým krokem.

Také budeme končit všechny služby pod názvem miniCloud a to ze stejného důvodu jako RPS. Jde o první službu na cloud infrastruktuře, kterou jsme vytvořili v roce 2011 a ...... no prostě není perfektní.

PS: PCI 2013 bude nabízeno v Gravelines, poté ve Štrasburku a Beauharnois.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem zákazníkům z P19, se servery RPS a miniCloud za projevenou důvěru po všechny ty roky.

V současnosti máme hned několik služeb, které dokáží v plné míře nahradit končící služby:
KS, SP, EG, MG, HG, VPS, PCC, PCI atd.

Zákazníkům, kteří již zaplatili za prodloužení končících služeb, bude zbývající čas převeden do kreditů, nebo jim bude odpovídající částka navrácena na účet.

S pozdravem,
Octave