OVH Community, your new community space.

Dokončení prací


oles@ovh.net
07-23-2013, 09:16 AM
Ahoj,

Od začátku roku 2013 jsme tvrdě pracovali na 2 projektech:
- upgrade naší dítě v Evropě
- budování RBX6, GRA1, BHS2 a SBG2

Síť
------
Po dva roky jsme pozorovali značný nárůst spotřeby šířky pásma. Na začátku roku jsme již věděli, že nárůst spotřeby, který probíhla každý měsíc, nedokážeme pokrýt interními zásahy. Takže jsme se rozhodli změnit pravidla týkající se šířky pásma, abychom tím získali 4 měsíce na dokončení přechodu na 100G coherent.

Tyto práce byly dokončeny na RBX/LDN/AMS/BRU a RBX/PAR/GRA/LDN/RBX. Poslední upgrade na PAR/SBG/FRA jsme provedli minulý týden a tím můžeme opět uvolnit naše přehrady a pustit tok na plno. Kapacita naší sítě je v procesu přechodu z 2 Tb/s na 5 Tb/s a velmi rychle se vyvíjí k 10 Tb/s, zatímco zaručuje neuvěřitelně nízkou cenu za Mb/s.

Datacenta
-----------
Jak jsme již dříve uvedli, všechna naše datacentra pracují od dubna na 95% kapacity. Urychlili jsme tedy práce na nových datacentrech tak, abychom mohli pokrýt Vaše požadavky, ale již tehdy jsme věděli, že i přes to budeme muset vyčkat do července/srpna, nežli bude vše připraveno k použití.
Jsme konečně téměř u konce a máme zde výsledky: práce na GRA1 a BHS2 budou dokončeny za 3 týdny a SBG2 bude dokončeno na konci roku a RBX6 bude provozuschopné již velmi brzy. Nyní tedy již máme prostor, pro další růst. Kapacita našich datacenter se zvýšila ze 150 000 na 250 000 serverů.

Strategie
---------
Již nebudeme každým rokem přinášet 2 či 3 nové řady serverů. Do teď jsme to prováděli, ale vždy to vyžadovalo obrovskou míru synchronizace, abychom vše nasadili v daný čas. Ve zkratce na to bylo potřeba příliš mnoho času mezi rozhodnutím a uvedením do praxe. Namísto toho budeme nyní během roku provádět menší úpravy. Trh se také rychleji vyvíjí a my se musíme přizpůsobit. Změny tedy budou každý týden, či dokonce každý den...

S pozdravem,

Octave