We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

moralni zastaravani serveru, cena, soucasny nedostatek serveru

gunz
09-20-2013, 11:24 AM
Pouzival som server SP SSD, ktory som si prenajal niekedy v decembri 2012, bol som s nim spokojny no tento rok vysla nova ponuka, kde je ten isty server s 1Gbps ethernetom a dvojnasobnym garantovanym trafficom a o 500kc lacnejsi. Stacilo by mi keby mi starom serveri zvysili traffic na tych 200Mbps a mohol by som ho pouzivat dalej no po komunikacii s OVH som sa dozvedel ze to sa neudeje. Tak som server vymenil.

No myslim ze je technicky mozne ked sa zvysuje kapacita celej siete tak upgradnut aj starsie rady a je dost pravdepodobne ze sa tak znizi aj turn-over.

Lecco
09-18-2013, 11:52 AM
Souhlasím s výše popsanými připomínkami, já server měnil po několika letech, protože byl v nabídce server s podstatně lepšími parametry za stejnou cenu. Jinak bych asi neměnil, předchozí kousek mi stačil.

Jan Cehák
09-17-2013, 12:07 PM
Na tomto odkaze naleznete nejnovější zprávu od šéfa OVH, která se mimo jiné zabývá i Vámi popisovaným nešvarem:
http://forum.ovh.cz/showthread.php?t=1233

Jan Cehák
09-17-2013, 08:10 AM
Děkuji za Vaši připomínku, kterou předám vedení.
Něco podobného by se jistě ujmout mohlo.

Liquid
09-15-2013, 11:03 AM
Souhlasím, podporuju.
Tím by se i částečně eliminovala situace co je právě nyní.... nelze objednat nové servery, nestíhají je vyrábět. Každej kdo se o to trošku zajímá přejde na lepší HW za stejnou cenu.
OVH by se chovalo trošku více PRO-zákaznicky, zajímalo by je získat více nových zákazníků, než interní migrace již existujících zákazníků.

Jan
09-14-2013, 11:53 PM
Kdyz jsem procital co.uk verzi fora, tak jeden z navrhu byl, aby stavajici zakaznici dostavali slevu na svoje servery, aby nemeli chut vsechny sve servery obnovit ihned jakmile se objevi nova nabidka (typicky vyhodnejsi).

Chvili jsem nad tim premyslel a musim britskemu kolegovi dat za pravdu - proc bych si nechaval stary server za starou cenu, kdyz muzu dostat novy za lepsi cenu a casto s lepsimi parametry? Chapu, ze cast lidi se na to vykasle a nechce nic delat, ale ta uspora je zrejma a soucasna situace mi davat za pravdu.

Aby ta chut inovovat servery s kazdou novou nabidkou nebyla tak velka a aby ti kdo skutecne potrebuji novy server, aby se na ne snadno dostalo, tak pri zvazeni Moorova zakona (kazdych 18 mesicu zdvojnasobeni poctu tranzistoru, tedy fakticky vykonu) bych navrhoval nasledujici:

Za kazdy mesic ponechani si serveru sleva 2 % (prvnich 18 mesicu) a nasledujicich 18 mesicu pak sleva vzdy 1 % (az do nejake pro Vas unosne hranice). Tedy po prvnich 18 mesicich sleva 36 % a pokud si server necham az 3 roky (18+18 mesicu), pak sleva 54 % z puvodne fakturovane castky (36+18 %).

Co vy nato? (ostatni zakaznici + mistni podpora)