OVH Community, your new community space.

3 - Dedikované servery 2014: Hosting


Jan Cehák
10-30-2013, 11:07 AM
Ahoj,

Jak jsem již vysvětlil v předchozím článku, budeme nabízet 3 řady serverů, které se budou specializovat na 3 obory podnikání/typy použití. Již jsme probrali 3. a tou je "Infrastructure".

Nyní se budeme bavit o 2. aktivitě: řadě "Hosting". Poté bude následovat 1., poté SYS, KS a Broker. Poté ještě nějaké obecné věci.

Kontext:
-----------
Někteří zákazníci si pořizují server pro hostování několika jejich zákazníků na jednom dedikovaném server: hostingové společnosti, webové agentury, atd. Vše se tedy točí kolem WEBu a VPS hostingu.

Servery jsou izolovány a zákazníci nepotřebují propojení dedikovaného serveru k jinému. Každý server běží na Tier-2, což znamená, že veškeré informace jsou uloženy na serveru samotném. Ale zákazník si může spustit 2 VM: jeden pro WEB server a jeden pro SQL a vytvořit tak Tier-3 na jednom stroji.

Pro toto podnikání zákazník potřebuje server a IPv4/IPv6. 2 v 1 balíčku v jediné službě je základ této řady serverů: mluvíme zde o serveru s IPv4/IPv6. IPv4/IPv6 nejsou volitelné a nejsou zpoplatněny podle počtu, ani podle reálného použití. Je zde cena za celkový balíček o určitém výkonu a zákazník využívá veškeré zdroje, které má k dispozici.

Pro WEB hosting je cílem poskytovat službu zaručující webhosting s možnostmi jako je SSL či IPv4/IPv6 na každou webovou prezentaci. IPv4/IPv6 směrování je v současnosti přímo na serveru.

Na serveru je také možné použít VT funkce a lze na něm virtualizovat. Jsou umožněny 2 směrovací modely: s a bez MAC pro každé VM. To znamená, že můžete směrovat IPv4/IPv6 na MAC serveru a poté směrujete mezi server a VM. Nebo můžete směrovat IPv4/IPv6 na MAC u VM a musíte switch/bridge server pro zajištění směrování paketů.

Zákazníci, kteří potřebují posílat e-maily a potřebují IPv4/IPv6 pro překročení limitů co se týče počtu e-mailů za minutu na IP, což někteří poskytovatelé omezují, budou také hledat tuto řadu serverů. Díky anti-spamu víme jak blokovat zákazníky, kteří zatěžují naši síť rozesíláním nevyžádaných zpráv.

Také zákazníky, kteří nabízejí VPN služby s IP poolem, nebo s vyhrazenými IP adresami na zákazníka, bude tato řada serverů jistě velmi zajímat. Ve zkratce se tato řada bude týkat zákazníků, kteří chtějí server s hodně IP adresami, budou mít možnost získat zde jeden komplexní balíček za dobrou cenu.

Filozofie
------------
Při navrhování této řady jsme začali od začátku. Základem je hodně CPU, hodně RAM a různé typy disků. Také jsme integrovali 1 Gb/s lossless síť, která zaručuje vysokou dostupnost jak pro server, tak i pro celou hostingovou řadu.

Pro nalezení nejlepšího poměru výkon/cena jsme se rozhodli pracovat na nejnovější generaci CPU, abychom mohli poskytovat nejlepší výkon na jádro a maximální počet jader na CPU při maximu RAM na server a to za dobrou cenu. Při spojení s IPv4/IPv6 jsme získali balíček, který umožňuje v dlouhodobém hledisku hodně flexibility s různými cenami IPv4 mezi 25-50 Kč/IP.

Jestliže si ponecháte server po dobu 3 měsíců, získáte 10% slevu, jestliže si server ponecháte déle, získáte až 40% slevu. Na konci, jestliže se podíváte na cenu IPv4, tak bude dosaženo ceny menší jak 25 Kč/IP adresu a to u všech serverů z řady "hosting".

Nabídka
------
Řada "hosting" se skládá ze tří pod-sekcí serverů, které jsme navrhli přímo za účelem výše zmíněného typu podnikání. Název službě je "host - XX" s různou HW a diskovou specifikací. Řada začíná na cenách pod 2500 Kč/měsíc. Server bude mít 1-2 CPU a až 128/256 GB RAM.

Vytvoříme prezentaci této nové řady společně s 18 různými servery, ze kterých si budete volením vybírat ty, které se Vám nejvíce zamlouvají. V této řadě bychom chtěli nabízet 6-9 serverů.

S pozdravem,

octave