OVH Community, your new community space.

5 - Dedikované servery 2014: SYS


Jan Cehák
10-30-2013, 02:00 PM
Vážení zákazníci,

Zatím jsem psal on 3 řadách serverů, které budou brzy na stránkách OVH k dispozici: "Enterprise", "Hosting" a "Infrastructure". Jde o nejběžněji používané servery a jsou dodávány v balíčcích, které zahrnují některé možnosti a dělají z ceny serveru co možné nejzajímavější službu.

S mSP servery za 1000 Kč/měsíc jsme si uvědomili, že je zde poptávka i po výkonných serverech bez dalších přídavných možností. Ve skutečnosti 80 % zákazníků, kteří si od nás objednali mSP si k němu žádnou přídavnou možnost nedokoupilo. Dokonce ani IP FailOver. Nic. Jen holý server.

Takže jsme si položili otázku: proč jsou tito zákazníci připraveni zaplatit 100 Kč/měsíc za server a nepotřebují nic jiného nežli samotný server? Po mnoha telefonních hovorech, debatách a analýzách jsme zjistili, že 50 % z nich opustilo KS server a přešli na dražší server!! Někdy 2x dražší, nežli platili do té doby. Když jsme se ptali proč, zjistili jsme, že mSP je serióznější než KS pro podnikatelské záměry. Když jsme se později podívali pořádně, zjistili jsme, že tito zákazníci si vše nastavili na KS serveru a poté se rozhodli:
"Chci spustit své podnikání"
což znamená
"Chci pracovat na sebe, ale nemohu přestat pracovat v zaměstnání. Ten pokus mě nesmí stát příliš peněz."

Za těch 1000 Kč/měsíc zákazníci nechtějí všechny možnosti na server. Chtějí perfektní server s dostatkem jader/vláken, dostatkem RAM, velkými disky a HW podporou s SLA, protože chtějí začít podnikat profesionálně a v tomto ohledu potřebují "důvěryhodný" server, který je podpoří. Jde také o opravdové geeky, kteří zbožňují vysoce výkonné stroje za dokonalou cenu. A nepotřebují technickou podporu na rady typu: jak zkompilovat kernel, nebo jak aktualizovat Apache.

Chtějí základ a nic extra.

Ale nechtějí si zatím pořídit server z našich stránek, protože zatím přesně neví, jaké služby a výkon potřebují. Začínají jako profíci. A jsou to jejich zákazníci, kteří nadefinují, jaké potřebují služby. A v těchto případech může být cena OVH trochu drahá pro úplný začátek, ale zároveň nechtějí KS, protože pro profesionální využití se tyto servery nehodí. Je to spíše takové hraní si a testování, ale brzy dojde i na silnější služby, jakmile si bude jejich podnikání vyžadovat robustnější řešení. Kus silného HW, HW podpora s dobrou SLA. KS je v podstatě pro začátek podnikání "nedostatečně drahý".

Filozofie
------------
Jako výsledek výše uvedeného jsme hledali "Základní servery". Výkonné, cenově dostupné servery se všemi základními funkcemi. Servery které mají základ a žádné nepotřebné extra věci navíc. Servery poháněné poslední generací CPU až do 8 jader a 32 GB RAM. Včetně 3 IP adres již v ceně a 1 Gb/s sítě. Zákazník může tyto servery použít pro virtualizaci. V ceně je zahrnuta i záloha, aby zákazník nepřišel o svá data.

Co se týče virtualizace, zákazník může používat zahrnuté IP adresy a mohou přesměrovat hlavní IP porty na virtuální stroje. Potýkáme se zde s opravdovými geeky, kteří dobře vědí jak využít veškerý výkon jejich serveru a dokážou používat různé technické triky. Zkrátka jde o dobrý server pro základní použití.

Nabídka
------
Začínáme s cenou, která bude pod 1250 Kč/měsíc. Mluvíme zde o velmi výkonných serverech s dostatkem RAM. Hlasování nám řekne konkrétně, jaké z 8 modelů budeme zákazníkům nabízet. Chceme nabízet jen 2 modely, takže bude velmi těžké si zvolit server, který vyhovuje všem Vašim požadavkům. Servery budou mít vše zahrnuto v ceně a nebude zde žádná extra platba navíc.
Upravení:
"
Co se týče podpory, bude pochopitelně nezávislá na OVH stránkách.
Význam podpory je řešit jen a pouze HW problémy na serveru. Telefonní číslo pro opravy HW, jestliže bude poškozen a řešení ticketů 24/7.

Navíc řada SYS bude mít svůj vlastní Zákaznický prostor, ale nikoli API. Servery budou spravovány ve vlastním Manažeru a nikoli v OVH Manažeru (to samé bude i pro Kimsufi servery). Cílem je vytvořit značku, která bude absolutně nezávislá na OVH a bude poskytovat dedikované servery bez extra možností a se základní podporou.

Servery budou dostupné v Evropě a Kanadě.
"

"Essential server" je pracovní označení tohoto produktu. Brzy budou vytvořeny webové stránky pro tento produkt a servery se budou nazývat SYS. SYS je zkratka názvu nové značky, kterou vytvoříme v závislosti na Vaši odezvu. Umístění webu bude mimo stránky s OVH servery.

Takže budeme mít oddělené stránky S.....Y.....S.......cz a OVH.CZ stejně jako pro pře-prodejce serverů a hráče.

Začíná to již vypadat zajímavě...

S pozdravem,

Octave