OVH Community, your new community space.

SoYouStart.com SYS


shr3k
11-21-2013, 05:57 PM
Škoda jen, že se to nechystá ve Štrasburku. Jinak je to velmi zajímavá nabídka, obzvlášť ten hybrid.

Jan Cehák
11-21-2013, 01:12 PM
Zdravím,

v návaznosti na situace s "turnover" a akcí "vyprodáno" v Srpnu/Září jsme se rozhodli změnit obchodní model a přepracovat nabízení dedikovných serverů našim zákazníkům. Dnes u nás máte přes 150 000 serverů pod dvěma značkama: OVH a Kimsufi.

Každý den po nás chcete technologické inovace, ale vždy za nejlepší cenu. Je to kompromis, který nám umožní stát se celosvětovou jedničkou v pronájmu dedikovaných serverů. A co víc... Jsme nyní schopni dosáhnout 200 000 či 300 000 fyzických serverů v našich datacentrech.

Abychom toho mohli dosáhnout, nesmí pouze pokračovat v inovacích, ale musíme také přimět naše zákazníky, aby byly věrnější svým existujícím serverům. Musíme Vás jednoduše motivovat k tomu, abyste si ponechali existující server po co možná nejdelší dobu. A přitom Vám ponechat co největší svobodu...

Náš obchodní model by tedy předělán a v několika následujících dnech Vám ho vysvětlíme, zatímco budou znovu spouštěny OVH stránky s dedikovanými servery. Jedním bodem přepracování našeho obchodního plánu je také vybudování nové obchodní značky. Účelem této obchodní značky je nabídout servery za 500 - 1 250 Kč/měsíc:

SYS

SoYouStart.com
Proč vytvořit novou obchodní značku?
------------------------------------
Největší turnove byl spjat se servery mSP za 1 000 Kč/měsíc. V2novali jsme spoustu času studiu zakazníků s těmito servery, abychom pochopili příčiny tohoto chování a funkce, ke kterým tyto servery používají. V 80% případů nedokoupili zákazníci na tyto servery žádné možnosti navíc a to ani IPv4 Failover. Zkrátka jim stačil holý server.

Takže jsme s těmito zákazníky probírali důvody a zjistili jsme že servery využívají k podnikání a slabší Kimsufi servery pro ně nejsou dostatečné. Za 1 000 Kč/měsíc mají zákazníci na tyto servery dokonalou podporu v případě HW problémů a při poruše je zde zajištěn velmi rychlý zásah bez dlouhého čekání. V podstatě od těchto serverů očekávají kvalitní HW a kvalitní podporu v případě HW problémů a to za nízkou cenu. Proč za nízkou cenu? Protože v mnoha případech jde o začátky podnikání na internetu či o nové projekty u již existujících společností. Takže namísto zakoupení služby Public Cloud zákazníci raději zakoupí celý dedikovaný server a mají pod kontrolou veškerou jeho správu a k tomu mají klid, protože mají pod kontrolou cenu služby.

Z totoho vzešla idea "So You Start". Konkrétně z: "Chci něco lepšího jak Kimsufi, více profesionálního, ale nechci/nemohu ještě platit za plné služby OVH." Takže jsme nezavrhli řadu Kimsufi, protože jde o startovací řadu serverů pro naše zákazníky a ani jsme nechtěli mixovat tento typ využití serveru se značkou OVH. Takže jsme se rozhodli oddělit SYS servery od 3 řad serverů, které budeme nyní nabízet na stránkách OVH.

A je to. to je celý důvod, proč jsme vytvořili novou značku, která nabízí perfektní HW a SLA a dokonalé ceny přímo pro vývoj nového projektu či podnikání.

Služba
-----
Navíc jsme naprosto zavrhli princip placení možností navíc. Chceme nabízet "all inclusive" služby za jasně dané ceny. To je rozdílné od současného trhu, který nabízí levné servery a k nim nabízí řadu placených možností. Téměř všechny jsou přitom povinné (jinak nebudete mít plně funkční server). Rozhodli jsme se tedy zbavit se skrytých poplatků a nabízet "all inclusive" služby.

Takže vše co nabízíme na úrovni SYS je již ve službě zahrnuto jako standard a nejsou zde žádné další placené možnosti. Cena je uvedena na stránkách a nebudete platit nic navíc.

K fixní IPv4 adrese serveru jsme zahrnuli ještě 3 IPv4, které jsou nasměrovány na server navíc, jako standard. Jde o statické IPv4. Server je připojen 1 Gb/s do naší globální sítě o kapacitě 2,5 Tb/s a má zaručenou šířku pásma 200 Mb/s. V ceně zahrnuta také anti-ddos ochrana.

Brzy bude ke službě zahrnuta i nová funkce IPMI (KVM a DMZ). První (KVM) Vám umožní ovládat server v případě problémů a druhá (DMZ) Vám umožní vytvořit si privátní síť mezi SYS servery. Vše bude vždy zahrnuto defaultně již v ceně serveru.

Od šestého měsíce pronájmu serveru se cena automaticky změnší o 5 %. Po 12 měsících o 10 %, po 18 měsících o 15 % a po 24 měsících o 20 % (oproti původní ceně serveru).

K této službě je defaultně zahrnut nový typ podpory založený na FASS a SWAT, který umožňuje reagovat na všechny HW problémy 24/7. Nový, nezávyslý vnitřní tým s jediným možným vstupním místem, co se týče telefonu a e-mailu.

Vaše SoYouStart.com zákaznické ID nebude stejné jako Váš OVH NIC. Rozhodli jsme se udělal opravdové rozdíly mezi našimi značkami (stejně jako to dělají mobilní operátoři). Také získáte SYS Zákaznický prostor, který bude sloužit pouze na správu SYS serverů a bude nabízet základní operace. Každý server může mít 2 ID.

Jedinou extra službou je distribuce na serveru, která může (Linux, ESXi...) a nemusí (Windows) být zdarma.


Hardware
--------
Před dvěma měsíci jsme se spolupodíleli na spuštění nové platformy od Intelu: Avoton. Od té doby spolupracujeme s Intelem na nastavení prvních služeb založených na tomto novém CPU.

Toto nové CPU je... jiné. Je to Intel C2750, který má 8 jader/8 vláken s VT na 8 jádrech, namísto 4 jádra HT na Xeon E3. Integruje AES instrukce, které umožňují HW šifrování. Běží na 2.4 GHz na jádro a zpracovává instrukce bez nutnosti objednávání jako tomu bylo u E3. Předpokládá se u něj chod 64 GB RAM ECC, namísto 32 GB pro E3. C2750 je jiný a to jde.

C2750 není adaptován na herní servery. Na druhou stranu je ale naprosto perfektní na Web, SQL, E-maily, Video a také na požadavky virtualizace. A to je pro SYS dobré, protože je plánovený na webové podnikání.

PS: Připravujeme speciální řadu herních serverů, která se bude jmenovat ... (CENZUROVÁNO) ... v pravý čas Vám dáme vědět... Co se týče E3, tak ho pochopitelně použijeme na Public Cloud PCI na stejné úrovni jako Avoton či E5.

Pojďme zpátky k Avoton a webovému podnikání. Díky privilegovanému vztahu, který s Intelem máme, jsme prvním hostingovým poskytovatelem na světě, který uvede Avoton na trh. Je to velmi vzrušující moment a jsme Intelu vděční za tuto příležitost. První karty k nám přišli minulý pátek... Tyto nové server jsou již v racku a to ve velmi omezeném množství. Provádí se na nich ale stále testy na instalaci distribucí.

V podstatě je to vše naprosto žhavé a nové... prostě totálně neznámé. Protože nikdo tyto servery ještě netestoval, neexistují žádná srovnání, ani názory na tuto novou platformu. Zatím žádný zákazník nevyzkoušel jak platforma doopravdy funguje na webové stránky s SQL či virtualizaci ESXi 5.5, Proxmox... Během našich prvních testů jsme zaznamenali, že distribuce zatím nejsou optimalizované pro toto nové CPU a nejsou schopny plně využít všechny zdroje platformy.

Máme 90 serverů v našich rackích. Ano, v listopadu 2013 jich máme zatím jen 90. Pojedou ale velmi rychle. Jako Intel, také čekáme na odezvu na tuto novou platformu, abychom schválili, že je vhodná rpo naše servery SYS. Dodání dalších SYS serverů bude provedeno jakmile dostaneme nové motherboardy. Čekací doby jsou dlouhé a nejsme jediní, kdo si je objednal. Pro prosinec budeme mít také druhý typ CPU a to Intel C2550, který má 4 jádra/4 vlákna na 2,4 GHz. Později o tom budeme ještě napíšu.

Zapomněl jsem zmínit: Server jsou nabízený s 32 GB RAM a 2x 1 TB disky za 1024,75 Kč/měsíc a Hybridní verze s 2x 1 TB + 2x 160 GB SSD za 1524,75 Kč/měsíc. Instalační poplatek je 1 225 Kč.

Takže... do you start? ...jestliže ano, zde je stránka, kam musíte jít: http://www.soyoustart.com

[Poznámka OVH.CZ týmu: soyoustart.cz bude spuštěna během několika týdnů. Je potřeba ještě dokončit překlady stránek, Zákaznického prostoru, nových podmínek, atd.]

S pozdravem,

Octave