OVH Community, your new community space.

So You (re)Start


Jan Cehák
12-11-2013, 08:51 AM
Zdravim,

V návaznosti na Vaše názory a připomínky jsme urychlili vývoj na nové řadě serveru SoYouStart s prvním Xeon E3 ServerSyS 32GB za 1000 Kč/měsíc.
Mezitím jsme upravili vztah služby k IP failover. A nakone jsme se rozhodli neprodávat nový Intel Avoton před tím, nežli nám zákazníci v beta testu sdělí své názory.

Dlouhá verze
-------------
Dostali jsme od Vás velmi mnoho názorů ohledně spuštění SoYouStart.

Zde je rychle shrnutí:

1) Název SYS pochází z "SoYouStart", ale pro mnoho z Vás to znamená " Sysadmin ". Takže přirozeně máme zpětnou vazbu i od sysadminů ohledně kvality nabídky SYS. A proto: nejde o službu zaměřenou na sysadminy, ale na začínající podnikání na netu. Prostě pro začátky. Došlo tu z naší strany k nedostatku informací. Je to pro nás ale i výzva a proto jsme se rozhodli rozvíjet naši nabídku SYS.

2) Máme zde také dosti agresivní připomínky od gaming zákazníků, kteří tvrdí, že služba založená na Avoton neodpovídá hernímu trhu. Oznámili jsme, že budeme nabízet nové herní servery pod novou značkou. Protože ale nemůžeme říct jen tak něco, abychom byly slyšet, rozhodli jsme se nabídnout novou herní nabídku pod SYS. Je to stále v ALFA testu a služba by měla být spuštěna za 2 týdny. Mezitím již budete moci na našich stránkách nabídku vidět a možnost účestnit se BETA testu bude do 10 dní.

3) Nový Intel Avoton je neznámý a jeho hodnota na trhu zatím nebyla stanovena. rozhodli jsme se udělat pro Avoton BETU. Všechny objednávky na Avoton jsou za 0 Kč/měsíc. Prvních 300 zákazníků, kteří provedou objednávku během prvních 7 minut, dostanou od Pondělí nový server a budou ho moci testovat po dobu 1 týdne. Zdarma. Počet dostupných serverů pro testování by měl být 300/400 ve 2-3 týdnech, což by mělo umožnit testování tohoto nového CPU i jiným zákazníkům. Do BETA testu se již můžete registrovat. Zároveň vyjednáváme s Intelem ohledně skutečné hodnoty nového CPU, která očividně není na 1 000 Kč/měsíc.

4) Za 1 000 Kč/měsíc nabízíme Intel Xeon E3 s 32 GB RAM a 2x 2 TB s garantovanou šířkou pásma 200 Mb/s. Tento server a jeho větší bratr SSD jsou dostupné do 1 hodiny. Máme právě cca 5 000 serverů na skladě. Odpovídá to E3 serverům s Hard RAID či Hybrid.

5) Instalační poplatek bude mezi 0 a 2 475 Kč. Dnes je na 1 225 Kč, ale bude se měnit podle skladových zásob a poptávky. Je to pro nás cesta jak regulovat turnover a rychlost objednávání serverů. Snažíme se tím především vyhnout situaci, ke které došlo k srpnu, kdy si u nás zákazníci vytvořili 25 000 objednávek na servery za 6 týdnů a turnover byl 80 %. Cílem je tedy vyhnout se další akci "Vyprodáno".

6) V ceně serverů je již zahrnuta anti-ddos ochrana. V návaznosti na Vaše připomínky budeme konečně nabízet technické možnosti jako je upravitelný anti-ddos, zálohy, DMZ, atd. Ovšem tato služba nebude nikdy tak "bohatá", jako u našich serverů na OVH.CZ.

7) S každým serverem SoYouStart můžete získat až 5 IP Failover. Cena IP je 50 Kč/měsíc. Nelze přepínat IP FO adresy z OVH na SoYouStart servery. Nastavení reverzního záznamu bude možné za několik týdnů. Žádné IP RIPE.

8) Podpora je dostupná 24/7 na e-mailu a telefonu. GTI SLA Úroveň 1 je 1 hodina a GTR = GTI + 1 hodina. Penalizace za porušení je 5 % za hodinu po překročení GTR.

9) SoYouStart zůstané nezávyslou službou na OVH a bude mít vlastní rozhraní pro správu. Bude žít svým vlastním životem a bude mu vyhrazen samostatný tým vývojářů, sysadminů a jejich vlastních funkcí. Například tým podpory není stejný a nepracuje na stejném místě jako podpora pro dedikované servery. Proč vlastně rovnou nemluvit o nedostatku konkurence k OVH co se týče velice levných serverů?


So? You (re)start ? http://www.soyoustart.com

S pozdravem,
Octave