OVH Community, your new community space.

Řada 2014 - tři týdny po spuštění


Lecco
01-18-2014, 10:40 AM
Po neobnovení sám vyexpiruje. Budeš informován mailem.

krss566
01-17-2014, 10:52 PM
Citace Původně publikováno Jan Cehák
Vedení společnosti se rozhodlo pro zřízení instalačního poplatku na dedikované servery, který již sám o sobě je dostatečnou motivací pro to, aby zákazníci každý měsíc neměnili svůj server za nový. Na druhou stranu kdyby přeci jen zákazníci často měnili své server, není to pro OVH taková ztráta právě kvůli zaplacenému instalačnímu poplatku.

Takže v podstatě neberte na OVH žádné ohledy a používejte server, který se Vám vyplatí. Ať už to je server stávající, nebo nový.
Dobře, děkuji za informace. Nový server mám již v ostrém provozu. Každopádně by mě zajímalo, zda-li je nutné starý server nějak zrušit, nebo se o to vůbec nemusím starat a server vyexperuje a bude mi odebrán ? Děkuji

Jan Cehák
01-17-2014, 08:37 AM
Vedení společnosti se rozhodlo pro zřízení instalačního poplatku na dedikované servery, který již sám o sobě je dostatečnou motivací pro to, aby zákazníci každý měsíc neměnili svůj server za nový. Na druhou stranu kdyby přeci jen zákazníci často měnili své server, není to pro OVH taková ztráta právě kvůli zaplacenému instalačnímu poplatku.

Takže v podstatě neberte na OVH žádné ohledy a používejte server, který se Vám vyplatí. Ať už to je server stávající, nebo nový.

krss566
01-15-2014, 02:51 PM
Citace Původně publikováno Jan Cehák
Zatím nevíme nic podrobnějšího.

Vy jste tedy psali, že se budete snažit o to, že když přijde nová nabídka dedik. serverů aby každý hned nepřestupoval a svůj server si nějakou dobu ponechal. Takto se ale tento plán nesplní.. Na mém dediku mi zbývá pár dní do expirace a stále nevím, zda-li zvolit nejnovější kimsufi nebo zůstat.

ozzy_78
01-14-2014, 08:33 AM
Ale reakcni doby na zrizeni noveho serveru jsou silene.
Francouzke forum je plne stiznosti na malou reakcni rychlost a odpovedi od nejakeho supportu aby clovek hledal pomoci vyhledavace.

Lecco
01-12-2014, 10:16 AM
Tak i s přihlédnutím k věrnostnímu programu by se mi vyplatilo si objednat nový server se stejnou konfigurací. Škoda.

Jan Cehák
01-09-2014, 09:40 AM
Zatím nevíme nic podrobnějšího.

krss566
01-09-2014, 08:38 AM
Citace Původně publikováno Jan Cehák
Zda bude či nebude sleva na stávající servery se zatím ještě nerozhodlo. Něco se v tomto směru plánuje, ale zatím nepadlo nic konkrétního. Čas ukáže.

Kimsufi servery jsou dělány jako velmi levné dedikované servery a jako takové nemůžou být dokonalé. Absence přidání dalších disků, nebo výběru z několika typů je jedním z mnoha omezení u těchto serverů. Kdyby tam tato možnost byla, již by ty servery nemohli být takto levné.
Potřebujete-li levný server, ale mít tam větší výběr HW, pak je pro Vás určena řada serverů SYS.
Tyto plány jsou v řádu týdnů, nebo měsíců ? já jestli má cenu čekat, nebo mám objednat nový kimsufi. Díky

Jan Cehák
01-09-2014, 08:29 AM
Zda bude či nebude sleva na stávající servery se zatím ještě nerozhodlo. Něco se v tomto směru plánuje, ale zatím nepadlo nic konkrétního. Čas ukáže.

Kimsufi servery jsou dělány jako velmi levné dedikované servery a jako takové nemůžou být dokonalé. Absence přidání dalších disků, nebo výběru z několika typů je jedním z mnoha omezení u těchto serverů. Kdyby tam tato možnost byla, již by ty servery nemohli být takto levné.
Potřebujete-li levný server, ale mít tam větší výběr HW, pak je pro Vás určena řada serverů SYS.

ozzy_78
01-09-2014, 06:03 AM
Me osobne chybi moznosti jinych disku. vyber mezi 500 GB a 1 TB mi prijde nedostacujici.

krss566
01-08-2014, 07:43 PM
Citace Původně publikováno Lecco
Taky se připojuji, server se stejnou konfigurací jako mám nyní je v nové nabídce podstatně levnější.

A samozřejmě mám zájem si stávající server ponechat. Nechci měnit železo jen kvůli tomu, že nová nabídka je levnější.

Přesně tak. Momentálně mám konfiguraci:

Core™ i3-2130 2c / 4t 3.4 GHz+ 16 Go 2x 500 Go 100 Mbps, akorát mám místo 16, 8Gb Ram což mi bohatě stačí.

Server mám skoro rok. Cena za tuto konfiguraci je 24,00€, já bych si tedy ke stáří a RAM paměti představoval něco jako je cena Kimsufi PS-20, tedy 18,00 €. Ovšem, to je pouze můj hrubý odhad :-).

Lecco
01-08-2014, 05:31 PM
Citace Původně publikováno krss566
Souhlasím, každopádně mě pořád zajímá otázka stávajících kimsufi serverů :-).
Taky se připojuji, server se stejnou konfigurací jako mám nyní je v nové nabídce podstatně levnější.

A samozřejmě mám zájem si stávající server ponechat. Nechci měnit železo jen kvůli tomu, že nová nabídka je levnější.

Jan Cehák
01-08-2014, 04:24 PM
Objednávky Kimsufi serverů jsou již aktivní a to pro kohokoli.

Více informací naleznete na fóru Kimsufi http://forum.ovh.cz/forumdisplay.php?14-Kimsufi

krss566
01-08-2014, 12:18 PM
Citace Původně publikováno ozzy_78
Dobry vecer,

nechci byt hnidopich, ale nezda se Vam ze zaktivneni nabidky kimsufi na strankach ovh.cz ktere je ovsem smerovane na stranky francouzkeho portalu je ponekud matouci?

Bud doplnit informaci ze to nelze objednat pokud nejste obcanem francie, ci ten odkaz nechat i nadale neaktivni.
Takto matete akorat plno lidi kteri cekaji na kimsufi.cz (rozumnej pro obcany CZ/SK)

Ke spusteni SYS tu bylo celkem dost informaci a dokud nebyla hotova moznost si to objednat z CR tak ten odkaz nebyl aktivni.
Ja chapu ze SYS byl globalni OVH projekt,ale i tak by mozna bylo spravne zachovat trochu duchapritomnosti a radeji ten odkaz nechat neaktivni nez nase pobocka bude mit dost podkladu a hlavne funkcni projekt pro CZ/SK.

Souhlasím, každopádně mě pořád zajímá otázka stávajících kimsufi serverů :-).

ozzy_78
01-07-2014, 08:35 PM
Citace Původně publikováno Jan Cehák
Očekáváme spuštění Kimsufi serverů na našich stránkách každým dnem. bližší informace zatím nemáme.
Dobry vecer,

nechci byt hnidopich, ale nezda se Vam ze zaktivneni nabidky kimsufi na strankach ovh.cz ktere je ovsem smerovane na stranky francouzkeho portalu je ponekud matouci?

Bud doplnit informaci ze to nelze objednat pokud nejste obcanem francie, ci ten odkaz nechat i nadale neaktivni.
Takto matete akorat plno lidi kteri cekaji na kimsufi.cz (rozumnej pro obcany CZ/SK)

Ke spusteni SYS tu bylo celkem dost informaci a dokud nebyla hotova moznost si to objednat z CR tak ten odkaz nebyl aktivni.
Ja chapu ze SYS byl globalni OVH projekt,ale i tak by mozna bylo spravne zachovat trochu duchapritomnosti a radeji ten odkaz nechat neaktivni nez nase pobocka bude mit dost podkladu a hlavne funkcni projekt pro CZ/SK.

Jan Cehák
01-07-2014, 03:33 PM
Očekáváme spuštění Kimsufi serverů na našich stránkách každým dnem. bližší informace zatím nemáme.

ozzy_78
01-07-2014, 01:38 PM
A jak to tedy bude, jde si objednat kimsufi server z francouzkeho portalu ci nas to tam jako obcany CR nepusti?

Děkuji za odpoved.

ozzy_78
01-06-2014, 02:13 PM
Citace Původně publikováno Jan Cehák
je to přesně tak, je to ve stádiu příprav a jakmile bude oficiální oznámení od vedení, dozvíte se to zde.
Prozatím nemáme bližší informace, které bychom Vám mohli poskytnout.
Dobry den,

a kdy tak zhruba predpokladate nejake podrobnejsi informace ohledne rady KIMSUFI?

Protoze jak koukam tak jiz odkaz aktivni, akorat to odkazuje na francouzke stranky.
pred chvilkou se ocividne zaktivnil.

Jan Cehák
12-27-2013, 09:31 AM
je to přesně tak, je to ve stádiu příprav a jakmile bude oficiální oznámení od vedení, dozvíte se to zde.
Prozatím nemáme bližší informace, které bychom Vám mohli poskytnout.

ozzy_78
12-24-2013, 01:53 PM
kdyz se podivate na uvodni stranku http://www.ovh.cz/dedikovane_servery/index.xmltak tam vidite vpravo rozmazane okno, kde se v tom modrem textu schovava pravdepodobne kimsufi rada. Cena ktera tam je rozmazana bych typoval na 9 € tzn ze to jeste neni upravene,ale ocividne to bude ve stadiu priprav.
Takto rozmanaza byla i rada SYS.

krss566
12-23-2013, 12:52 PM
Stále ovšem nevíme, jak to bude se stávajicími kimsufi. Máte již nějaké info ?

Jan Cehák
12-20-2013, 03:52 PM
Ahoj,

"Řada 2014" dedikovaných serverů je nyní spuštěna. 2 měsíce příprav a 3 týdny nasazování do praxe. Jsme rádi, že jsme konečně na konci tohoto období a chtěli bychom tímto poděkovat všem našim zákazníkům. Jednak za jejich trpělivost a speciálně těm, kteří nám posílali své připomínky ke službám.

Když se podíváme na objednávky, které byly vytvořené během posledních 3 týdnů, tak to vypadá, že se Vám nová řada 2014 líbí. Posunuli jsme se v počtu dedikovaných serverů ze 150 000 na 156 000 za méně jak 20 dní. Vypadá to, že do konce roku zvládneme překročit hranici 160 000 serverů. Zdá se tedy, že nový obchodní model funguje, ale nežli budeme dělat konečné hodnocení, počkáme ještě další 3 měsíce.

Vypadá to, že jsme se s rozdělením našich dedikovaných serverů do 3 nabídek (Enterprise, Hosting, Infrastructure) trefili. Každá z těchto nabídek zaznamenává 33% turnover. Řada Enterprise má vylepšené parametry CPU a RAM, což vyhovuje zákazníkům, kteří chtějí co nejlepší HW za velmi dobrou cenu. Řada Hosting je prefektní pro zdroje a sdílení. Poskytuje nejlepší poměr zdroje/výkon/cena/ip na trhu. A nakonec řada Infrastructure využívá toho nejlepšího z našich 4 zón datacenter a interní sítě, která je všechna propojuje. Vytvoření komplexní, škálovatelné a více datacentrové infrastruktury ještě nikdy nebylo snazší.

Takže jsme pokročili v "ultra-upravitelnosti" našich serverů. Tam kde naše konkurence nabízí 3-4 typy serverů, jiní 10 serverů, tak mi nabízíme téměř 130 různých verzí serverů. Toho jsme dosáhli díky upravitelnosti každého našeho serveru. Naším zákazníkem není "široká veřejnost", ale profesionálové s různými potřebami. Cílem je zodpovědět všechny jejich požadavky a potřeby tím, že upravíme hardware serverů za méně jak 2 hodiny od objednání. Jde o obrovskou výzvu, která vyžaduje přepracování celé organizace v datacentrech tak, abychom byly schopní dodat 130 různých typů serverů za 120 sekund u základních modelů a do 2 hodin u modelů upravených na míru.

Pro úspěch "ultra-upravitelnosti" potřebujeme nejen změnit interní organizaci, ale také vztahy s našimi dodavateli. Již jsme začali jednat a podepsali několik smluv na dodání v "reálném" čase. Ovšemže, do teď jsme za správu skladu komponentů, které používáme na naše servery, byli zodpovědní sami, ale od teď to za nás budou dělat naši dodavatelé. To nám umožní produkovat větší množství serverů za 24 hodin a dostávat součástky maximálně do 48 hodin od objednání. Touto cestou budeme moci lépe sledovat změny v objednávkách zákazníků, bez správy logů.

V roce 2009 začínali řady OVH serverů na 1 725 Kč/měsíc. Tehdy jsme udělali chybu: chtěli jsme udělat OVH "vstupní server" cenově dostupnější a redukovali jsme měsíční cenu na 1 475 Kč, poté na 1 225 a nakonec na 975 Kč. Ovšem, abychom pokračovali v naší agresivitě na trhu jsme měli vytvořit novou značku serverů, zatímco jsme měli stále nabízet OVH servery od 1 750 Kč/měsíc a více. Ovšem, tato minimální cena nám umožnila neustále investovat do nových datacenter, sítě a pochopitelně do nejnovějšího hardware. Abychom v tom mohli pokračovat, znamená to změnit "Vstupní server" OVH na 2 000 Kč/měsíc. Tato cena nám umožňuje být vždy na špici v technologiích a díky tomu pronajímat nejnovější a nejvýkonnější servery s mnoha zahrnutými inovativními možnostmi.

Pro zákazníky hledající nejlepší cenu/harware jsme vytvořili novou značku: "SYS" SoYouStart.cz. SYS servery jsou dostupné od 750 Kč/měsíc. Tato řada je navržena pro zákazníky, kteří hledají dobrou hodnotu za své peníze na nepotřebují přídavné možnosti. Takže když OVH ztratí zákazníka, protože si nemůže dovolit platit 2 000 Kč měsíčně za server, chceme ho přesměrovat na SYS servery, které jsou připraveny právě pro něj. Výkonné servery s hodně pamětí RAM, kvalitní sítí a bezkonkurenční cenou. Ale zákazníci, kteří se rozhodnou přejít z OVH na SYS ve skutečnosti neopouštějí OVH. SYS zákazníci si musí vytvořit nový zákaznický identifikátor pro přístup do nového Manažeru, který je izolovaný od toho OVH. A IP Failover nemohou být přesměrovány z OVH na SYS. Jednoduše řečeno: SYS je reálnou konkurencí OVH.

Nakonec rozšiřujeme marketingovou roli značky Kimsufi. Nyní se zaměřujeme na studenty a lidi, kteří se rozhodli začít podnikat na Internetové infrastruktuře nikoli jen ve Francii, ale kdekoli na světě. Plán je takový, že chceme nabídnout naši technologii za velmi nízkou cenu komukoli ať už je odkudkoli. S těmito servery od 200 Kč/měsíc chceme, abyste objevili skupinu OVH a mnoho jejích služeb. Na Kimsufi nevyděláváme peníze, ale na druhou stranu ani žádné neztrácíme. Cílem Kimsufi není obchodovat, ale vytvořit tím vstupní dveře k OVH. Řada Kimsufi je vytvořena ze starých serverů, které již nesplňují technické parametry našich současných zákazníků. Tyto servery jsou již do značné míry opotřebené, ale mají stále ještě perfektní hardware na to, aby se s nimi dal rozjet projekt na nižší ceně.

Podpora Kimsufi, kterou poskytujeme, není "kritická". Defaultně monitorujeme servery a v případě jejich selhání pracujeme na jejich opravě. V případě nestandardního problému si zákazník může vytvořit ticket na našem fóru a naše týmy analyzují zákazníkův problém v pracovní době po - pá: 9:00 - 17:30

Podpora SYS je stejná, jakou nabízíme na OVH servery. Monitoring 24/7 a podpora na telefonu a e-mailu. Podpora zahrnuje obchodní a technickou pomoc a otevírání ticketů.

Podpora OVH se chová podle slunce a funguje v ČR, Tunisu a Kanadě. Máme v plánu rozšířit spektrum kompetencí naší podpory o dva typy zákazníků. Ve skutečnosti jde o to, že partneři, kteří se ocitli mezi OVH a jejich koncovými zákazníky potřebují "Rychlou cestu" k podpoře s velmi velkou reaktivitou. Z jejich pohledu potřebují naši koncoví zákazníci nějaký outsourcing jejich služeb pro malé každodenní problémy. "Advanced" podpora je naplánována na konec ledna, takže se nyní musíme utkat s touto novou výzvou.

Co děláme?
- Na Kimsufi.cz pracujeme na serveru za 200 Kč/měsíc. Používáme Galileo. Už jsme obdrželi několik ukázek pro spuštění alfa testů: https://twitter.com/olesovhcom/statu...68594869760001

- SYS "Backup" řada bude dostupná tento týden. Je založena na dvou serverech s 2x 4 TB a 6x 4 TB disky s cenou od 1 250 Kč/měsíc.

- SYS "Game" řada - v současnosti testujeme různé typy CPU pro vytvoření řady herních serverů pro hráče a profesionály. Některá CPU budou přetaktovaná a budou nabízet takový poměr cena/výkon, který na trhu nenajdete.

- OVH "Storage" řada. Zde uvidíme Intel Avoton C2750 8j/8v 16G s 3x 4 TB a Avoton C2750 8j/8v 32G s 7x 4 TB. Oba servery mají šířku pásma 1x 1G a 1x 1G garantovaný vRack. Také nabízíme HIG-HG s JBOD o 12, 24 a 36 SAS disky po 4 TB s 1x 10G na veřejnou síť a 1x 10G na vRack. Cílíme na Cloud storage (OpenStack Swift, Ceph, ...) a trh se zálohami. Naše služba pCS (Public Cloud Storage) je také založená na tomto hardware a bude o 50 % levnější nežli u naší americké konkurence.

- "HPC" řada na OVH - přes naše pobočky Oxalya, máme přístup k HPC na Cloud trhu a jde o jiný typ zákazníků. Zaznamenali jsme, že je zde mnoho věcí v tomto segmentu v porovnání s různým použitím zákazníků.

- Řada "Big Data" na OVH se bude vyvíjet na nový BIG-HG s JBOD o 2, 4, 12, 24 a 36 discích a maximem CPU/RAM, buďto 1 GB či 10 GB.

- Všechny dedikované servery na OVH budou mít brzy možnost garantované šířky pásma až do 3 Gb/s na server
http://forum.ovh.cz/showthread.php?1...4%9Btlen%C3%AD

- Budeme nabízet USB úložiště:
http://forum.ovh.cz/showthread.php?1...E9-servery-OVH

- A budeme poskytovat záruku na cenu a dostupnost serverů v případě změny v řadě serveru a to po 6 měsíců:
http://forum.ovh.cz/showthread.php?1...-a-dostupnosti

Mimo dedikovaných serverů také pracujeme na volbě hardware pro spuštění "* pCI*" řady na konci ledna. Budeme schopni nabídnout o 33 % nižší cenu, nežli naše americká konkurence. Budeme zaručovat zdroje od "*pCI 2.0*". Naše VPS budeme vylepšovat na konci ledna s novou generací CPU. Také plánujeme vytvořit novou infrastrukturu, která nám umožní (jak doufáme) zdvojnásobit počet našich zákazníků v roce 2014. To díky našemu partnerství s Microsoft a spuštěním "Hyper-V jako služby" na Dedicated Cloud. Měníme hardware všech našich serverů, na kterých běží webhosting. Cílem je vylepšit zpracování PHP/MySQL kódu 4-5x a připravit infrastrukturu na hosting prvních PaaS služeb s NodeJS (pro začátek).

S pozdravem,

Octave