OVH Community, your new community space.

Dedikované servery: takový pěkný refresh


lubos
02-17-2014, 03:12 PM
Ahoj,

přinášíme takový malý refresh dedikovaných serverů ve verzi "nice -n 15"; více informací níže. Oznamujeme, že celá řada dedikovaných serverů OVH 2014 je komplet v produkci, jupí!

Detaily zde:

- EG-128G
Nový server v řadě Infrastructure. Obsahuje 1 x E5-2650v2 8c/16t @ 2.6 GHz, 128 GB RAM ECC + 2 x 10G, ideální pro web proxy mezi veřejnou sítí a privátní sítí v vRack 1.5. Stojí 5 320 Kč bez DPH/měs. a u nás jej používáme pro CDN, GeoCache, pCS (a už brzy pCI), vRack a hubiC proxies, atd.

- HG
Standardní CPU v HG serverech se mění z 2 x E5-2630v2 12c/24t @ 2.6 GHz na 2 x E5-2650v2 16c/32t @ 2.6 GHz. Beze změny cen. Navíc snižujeme ceny dalších CPU v nabídce (zákaznická změna konfigurace).

- BIG HG
Standardní CPU v BIG HG serverech se mění z 2 x E5-2650v2 16c/32t @ 2.6 GHz na 2 x E5-2670v2 20c/40t @ 2.5 GHz. Také beze změny cen. A také snižujeme ceny dalších CPU v nabídce (zákaznická změna konfigurace).

P. S.:
Chcete vědět, jak je to možné? Čtěte sekci "Proč" na konci této zprávy. V každém případě budou moci zákazníci, již už mají některý ze serverů řady HG nebo BIG HG v letošní modifikaci 2014, vidět následující změny (k lepšímu):
- změna CPU na novější typ (by default)
- snížení ceny za CPU option (OPEX mode only)

- Řada FS
Připravujeme řadu 6 HDD se 12 TB až 216 TB na každou skříň! Tyto servery jsme vyvinuli speciálně pro ukládání dat v integrovaném vRack 1.5 a pro naše vlastní účely je používáme pro pCS and hubiC.

S těmito servery můžete vytvářet:
- fast storage
- slow storage
- OpenStack Swift
- Ceph
- zálohy
- multi-datacentra

Řada FS též používá nový typ HGST Helium Enterprise disk o kapacitě 6 TB(!) a lze tedy využít 72 TB ve 2U a 216 TB ve 4U.

Servery se 36 disky jsou připojeny na 2 karty LSI HBA o kapacitě 48 Gbps/kus (8 kanálů x 6 Gbps SATA3/SAS2). Takže i při velkém počtu fyzických disků můžeme zaručit, že rychlost je omezena pouze rychlostí disku, nikoliv rychlostí LSI karty.

Servery FS-72T a FS-218T budou k dispozici v polovině února. Jsme jeden z prvních odběratelů nových 6 TB disků, které zatím ale nejsou k mání ve velkých kvantitách. Momentálně čekáme, až se nám tyhle malé poklady dostanou do ruky.

Servery FS-144T a FS-218T získají zcela novou vlastnost, která bude schválena v nejbližších cca deseti dnech. Zatím k tomu nemůžeme říct víc, ale určitě se vyplatí počkat...

Ostatní FS servery budou k dispozici v BHS, GRA, RBX a SBG. Například hubiC synchronizujeme do GRA, RBX a SBG.

- Řada HPC
Nastupuje naše pobočka Oxalya, která se specializuje na High-performance computing a cloudová řešení, která jsme vyvinuli pro paralelní computing.

Naše SW řešení umožňuje:
- upload výpočetních modelů, např. tok tekutiny v trubkách
- spouštění modelových kalkulací k propočtům reakce kapaliny a potrubí na tlak, teplotu, atd.
- vzdálená vizualizace (!!) výsledků
- získání výsledků

Jsme jediní na trhu, kdo nabízí funkční řešení k provedení těchto 4 kroků. Za zmínku stojí naše vlastní kompresní technologie, která dovoluje prohlížení výsledků s minimálním traffikem a skvěle si rozumí např. s grafickými kartami HP HPC.

Nabízíme 3 úrovně služeb:
- sdílený HPC cluster (hodinově nebo měsíčně)
- dedikovaný HPC cluster (hodinově nebo měsíčně)
- HPC cluster instalovaný u Vás (dřívější nabídka divize Oxalya) - čisté kapitálové náklady (CAPEX); s naším SW řešením jako extra možností. Pro HPC jsme integrátorem serverů HP, již brzy budeme nabízet HPC monoservery na hodinové/měsíční bázi.

- Řada Big Data
Nabízíme 4 servery, vyladěné pro big data. Jsou vybaveny JBOD disky a pro big data vyváženými poměry CPU/RAM/HDD. K objednání od půlky března. Dostupnost oznámíme co nejdříve. BD-48T také čeká na schválení nové funkcionality. Stejně jako FS-144T. Můžeme začít hádat, o co půjde.
Poslední 3 roky jsme nabízeli AMD 4 x CPU. S řadou Big Data jsme schválili první Intel 4 x CPU: 4 x E5-4607v2 24c/48t @ 2.6 GHz s 512 GB RAM a 24 x 2TB. A nebude poslední.


Proč a jak se nám podařilo upgradovat HG a BIG HG servery, aniž bychom museli zvedat cenu?
---------------------------------------------------------------------------------
Jak jsme již oznámili, abychom byli schopni dodávat vám servery co nejrychleji, posuzovali jsme vztahy s našimi dodavateli. V zásadě jde o to, že naše montážní linky zásobujeme komponenty z celého světa a je velice důležité mít je k dispozici všechny najednou. Stavba většího a většího počtu serverů, které se navíc od sebe liší, a k tomu až tříměsíční dodací lhůty... zkrátka se to celé stalo příliš složitým. Bylo tedy důležité vše zanalyzovat a vymyslet, jak to udělat efektivněji. A my jsme to udělali.

Takže jsme se stali OEM zákazníkem, což nám dovoluje zásobení komponenty s dodací lhůtou 24-48 hodin. Navíc jsme se zavázali odebírat určitá množství komponent ročně - v tom vlastně žádné riziko není, protože bychom je stejně odebrali.

To nám pomůže vylepšit správu našich zásob a zvýší pružnost v dodávkách. Máte velkou objednávku? Během 48 hodin budeme mít všechny potřebné komponenty bez nutnosti předzásobování velkým počtem skladových položek. Při stavbě a dodávání takřka 180 různých typů serverů je to nutnost.

Podepsání těchto smluv přineslo snížení cen některých komponent. Fajn. Ale místo toho, abychom snižovali náklady a zvyšovali marži, rozhodli jsme se využít tuto situaci jako příležitost k tomu, aby naše služby byly pro vás ještě zajímavější. Za stejnou cenu lepší služba. Řady HG a BIG HG jsou konkrétním příkladem této strategie. Stejně tak z této situace okamžitě těží i FS a Big Data.

Snažíme se nabízet nejlepší HW za nejlepší ceny, a přitom stále inovovat. Také se může stát, že z těchto změn budou těžit i další řady našich dedikovaných serverů a to již v průběhu několika měsíců. Pár změn tuhle, pár změn támhle... je to lepší, než jednou za delší dobu jedna velká změna. Ostatně, se skoro 180 modely nelze udělat kompletní změnu za 24 hodin.

Díky kvalitní přípravě můžeme nyní dodávat OVH servery správně - do 120 sekund a do 40 minut v případě zákazníkem vyžádaných úprav.

Momentálně pracujeme na dostupnosti všech OVH serverů ve všech datacentrech. Jelikož v RBX5 dochází místo, a počínaje rokem 2015 už tam žádné nebude (tedy kromě naplánovaných řad EG/HG/BIG HG/pCC), připravujeme "fragmentační" projekty. Je to veliká radost, starat se o 165.000 serverů ve 4 různých zónách! Dále pracujeme na dostupnosti nové řady, kterou jsme právě spustili. Zatím to jde dobře.

Teď, když jsme se postarali o řady serverů OVH, usilovně pracujeme na optimalizaci serverů řady SYS...


S pozdravem


Octave