We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nové balíčky webhostingu

sergen
12-10-2009, 09:08 AM
Ja bych na vasem miste jako prednost napsal ze:
- hosting bezi na clusteru -> vetsi dostupnost
- je mozne vice domen a webu na jeden ucet -> za stejne penize az 1000 webu (i kdyz s jistymi omezeni)

Jan Cehák
12-03-2009, 11:16 AM
Citace Původně publikováno vrtak-cz
Dá se doobědnat k nejvyšší variantě hostingu "Traffic Balíček" pokud překročím oněch 5TB (odhadem budeme potřebovat 7-9TB/měsíc)?
U webhostingu nelze přikoupit dodatečný měsíční přenos dat.
V tomto případě musíte přejít na dedikovaný server, nebo RPS.

vrtak-cz
11-30-2009, 04:02 PM
Dá se doobědnat k nejvyšší variantě hostingu "Traffic Balíček" pokud překročím oněch 5TB (odhadem budeme potřebovat 7-9TB/měsíc)?

lubos
10-19-2009, 09:20 AM
Citace Původně publikováno grubi
,noob
njn, občas nákej ten spammer proleze...

grubi
10-17-2009, 10:06 AM
Citace Původně publikováno pooteossygew
k tomu zrychlenĂ* myslel sem zrychlenĂ* vĂ˝voje WOTLK DIABLA 3 atd... k tomu štĂ*tÄ›nĂ* 4nákĹŻ neštĂ*tim se jich ale ani je nijak nemusim ani v normalu kdyĹľ po mÄ› neleze a moc se mnou nemluvĂ* tak mi to nevadĂ* a abych za to hrál eštÄ› ve hĹ™e ? to uĹľ bych musel bejt upej magor a ktomu Ĺľe se to rušĂ* to mi vubec nevadĂ*
,noob

pooteossygew
10-17-2009, 05:31 AM
k tomu zrychlenĂ* myslel sem zrychlenĂ* vĂ˝voje WOTLK DIABLA 3 atd... k tomu štĂ*tÄ›nĂ* 4nákĹŻ neštĂ*tim se jich ale ani je nijak nemusim ani v normalu kdyĹľ po mÄ› neleze a moc se mnou nemluvĂ* tak mi to nevadĂ* a abych za to hrál eštÄ› ve hĹ™e ? to uĹľ bych musel bejt upej magor a ktomu Ĺľe se to rušĂ* to mi vubec nevadĂ*

Jan Cehák
09-23-2009, 04:37 PM
Máte pravdu, tyto nabídky vypadají co do DB moc hezky.

vrtak-cz
09-15-2009, 11:08 AM
Citace Původně publikováno lubos
Můžete prosím uvést nějaké příklady?
Namátkou mě napadá Reseller Hosting Linux Plus od HostingSolutions.cz (za 89,-/měsíc 4GB na cokoliv - klidně to může být jenom DB)
a WEB-PROFI od ONEbit.cz (za 80,-/měsíc 0.5GB na DB)

lubos
09-15-2009, 09:50 AM
Citace Původně publikováno Limoto
Jenže za 150,- měsíčně se už dají sehnat mnohem větší kapacity (co se týče databáze)...
Můžete prosím uvést nějaké příklady?

Limoto
09-14-2009, 05:10 PM
Jenže za 150,- měsíčně se už dají sehnat mnohem větší kapacity (co se týče databáze)...

lubos
09-14-2009, 03:50 PM
Citace Původně publikováno vrtak-cz
To je hezké že moduly se do toho nezapočítavají ale co když budu mít vlastní fórum řekněme s 10k reg. užavat. => připližně 150 postů denně i kdyby jeden post měl ~500 znaků v UTF8 tzn 1KB jenom text tzn. ~1.1-1.2KB záznam. Tak to máme 165-180KB jenom na postech denně k tomu přičtěme 2KB denně na nová vlákna. A za 1měsíc je to ~5MB tzn za 5měsíců mám plno a to jsem nepočítal tabulky s uživately samotnýmy (loginy, hash heslel, e-maily, podpisy, cesty k avatarům, statistiky, logování akcí které užvatel provedl a spousta dalšího...) zkrátka reálně by zaplnění 25MB na mysql databázy bylo někde kolem 1-2měsíců!!!

[Lecco:] Re: Nové balíčky webhostingu
Právě, databáze na jednom fóru, kde dělám zálohy má už přes 80MB za 5 let provozu.
Jistě máte oba pravdu. 25 MB pro MySQL není v kontextu diskusních fór (zpravodajství, blogů atd.) nijak moc. Ovšem pozor, nemusíte přeci zůstat u nejlevnějšího a nejobyčejnějšího Osobního tarifu! Za necelých 150,- měsíčně pořídíte program PRO, který obsahuje 3x50 MB MySQL a navíc 1x500 MB SQL Pro. Pokud bychom nebrali v potaz 3 DB po 50 MB (možno využít na testy nebo co-já-vím), co těch 500 MB? To už jde, ne?

Lecco
09-13-2009, 08:40 AM
Právě, databáze na jednom fóru, kde dělám zálohy má už přes 80MB za 5 let provozu.

vrtak-cz
09-12-2009, 07:18 AM
To je hezké že moduly se do toho nezapočítavají ale co když budu mít vlastní fórum řekněme s 10k reg. užavat. => připližně 150 postů denně i kdyby jeden post měl ~500 znaků v UTF8 tzn 1KB jenom text tzn. ~1.1-1.2KB záznam. Tak to máme 165-180KB jenom na postech denně k tomu přičtěme 2KB denně na nová vlákna. A za 1měsíc je to ~5MB tzn za 5měsíců mám plno a to jsem nepočítal tabulky s uživately samotnýmy (loginy, hash heslel, e-maily, podpisy, cesty k avatarům, statistiky, logování akcí které užvatel provedl a spousta dalšího...) zkrátka reálně by zaplnění 25MB na mysql databázy bylo někde kolem 1-2měsíců!!!

Jan Cehák
09-11-2009, 04:34 PM
Citace Původně publikováno Lecco
Na hosting diskusního fóra to neni, špíš jenom na obyč osobní webovky.
Fórum tam být může, instaluje se tam velice snadno přímo z Manažeru (je na výběr z několika možností) a obsah fóra (u nás) nesouvisí s velikostí SQL databáze, ale s velikostí disku, který je 25 GB, takže tam může být těch fór třeba 50

Moduly, které si můžete na hosting zdarma nainstalovat (http://prirucky.ovh.cz/OVHModules) se do limitů databází nepočítají.

Lecco
09-11-2009, 02:58 PM
Na hosting diskusního fóra to neni, špíš jenom na obyč osobní webovky.

lubos
09-09-2009, 11:18 AM
25 MB MySQL => holt nesmíte do DB ukládat obrázky... Ostatně, 25 MB textu reprezentuje nějakých 14 600 normostran... Málo?

Jan Cehák
09-09-2009, 10:42 AM
Citace Původně publikováno tester0007
Zdravim, kdyz porovnam nabizeny hosting napr. s Ceskym Hostingem tak na jednu stranu vyhravate v celkovem diskovem prostoru, ale zase limitujete databazi na celkovych 25MB. Zasadni rozdil vidim v limitovanim trafficu na 500GB/mesic zatim co konkurencni hosting limit nema zadny. Velikost 2GB/mail schranku je dle me dostacujici.
500 GB traffic za 50 Kč/měsíčně se mi zdá vcelku v pohodě. Vychází to na 16 GB denně a na cca 700 MB stažených ze serveru každou hodinu.... mě to připadá jako obrovský limit. Kdybych měl náročnější projekt, už bych si asi raději zainvestoval do VPS, nebo do serveru.

Pozn: Limitace se týká pouze downloadu ze serveru (server >> internet). Upload se do toho nepočítá, ten je neomezen.

Jo a co se týče té 25 MB databáze, tak ta je opravdu malá, ale dobře udělaná malá databáze by se do toho měla vejít..... je to ten nejlevnější webhosting, který nabízíme.... nemůže být lepší nežli ten nejdražší

paya
09-08-2009, 06:25 PM
Mě se tahle nabídka líbí víc než ta stará....

tester0007
09-08-2009, 06:23 PM
Zdravim, kdyz porovnam nabizeny hosting napr. s Ceskym Hostingem tak na jednu stranu vyhravate v celkovem diskovem prostoru, ale zase limitujete databazi na celkovych 25MB. Zasadni rozdil vidim v limitovanim trafficu na 500GB/mesic zatim co konkurencni hosting limit nema zadny. Velikost 2GB/mail schranku je dle me dostacujici.

Jan Cehák
09-08-2009, 03:30 PM
Zdravím členy našeho fóra

Chtěl bych se zde zeptat, co si myslíte o nových nabídkách webhostingu.
Jak vypadají se můžete podívat zde:
http://www.ovh.cz/webhosting/

Udělali jsme sice z předchozích šesti nabízených služeb pouze čtyři, ale zato se velice pěkně zvětšil diskový prostor, velikosti databází, kvóta na měsíční přenos dat, atd.
Celkově se kvalita velkým skokem posunula kupředu a cena zůstává (alespoň dle mého pozorování) stále bezkonkurenční.

No, zajímá mě ale především váš názor. Tak prosím pište, pište, pište.