OVH Community, your new community space.

První dny s OVH...


Lukas
07-03-2009, 03:29 PM
Zkousel nekdo freenet? Vcera jsem to rozbehal a napojil moji node doma a je to bomba, doma mi ted jede freenet mnohem rychleji.

michal
07-03-2009, 02:40 PM
Citace Původně publikováno wocis
a kdo by nebyl spokojeny kdyz tam 90% lidi jede desktop s vnc a resej ping testy.. ze. By me zajimalo jestli ma nekdo rozjetej aspon mailserver nebo neco jinyho uzitecnyho
Jo, je to bída – lidi jsou strašně zchoulostivělí a chtějí snad jenom stahovat… Já nastavuji master server pro Tuxánky a v závěsu na tom tu udělám svůj první uzel pro distribuovanou kompilaci (Gentoo). Hlavně se mi to krásně hodí na testování všeho možného – hlavně různé virtualizace a dalšího „potenciálně rizikového” software.

vrtak-cz
07-03-2009, 09:39 AM
Juzné programy které na tom běží... Administrace serveru, webftp, webmail atd.

Limoto
07-02-2009, 08:43 PM
A v čem by jeho rozjetí mělo být těžší, než s PHP5.2, kde je to otázka pár minut (i s kompilací )?

vrtak-cz
07-02-2009, 09:03 AM
Citace Původně publikováno wocis
a kdo by nebyl spokojeny kdyz tam 90% lidi jede desktop s vnc a resej ping testy.. ze. By me zajimalo jestli ma nekdo rozjetej aspon mailserver nebo neco jinyho uzitecnyho
Snažím se na tom rozjet hosting pro PHP5.3 tak uvidíme jak to dopadne zatím se s tím peru... přece jenom PHP 5.3 je stable teprve 2dny... :-)

wocis
07-02-2009, 12:05 AM
a kdo by nebyl spokojeny kdyz tam 90% lidi jede desktop s vnc a resej ping testy.. ze. By me zajimalo jestli ma nekdo rozjetej aspon mailserver nebo neco jinyho uzitecnyho

Kumar
07-01-2009, 10:26 PM
Ved kto by nebol spokojny ked to mame zadarmo

Maruniak
07-01-2009, 10:06 PM
Ja som takisto zatial nadmieru spokojný a zatial som nemal nejaký závažný problem

lubos
07-01-2009, 07:01 PM
Citace Původně publikováno LudekMarek
Všechno šlape jako hodinky, jen dnes ráno ve 04:10 se mi rozpadlo spojení s jedním páteřním serverem v .nl. Bohužel nejsem teď schopen ověřit, zda byla chyba na jejich straně. Předpokládám, že spojení se ale rozpadlo na straně OVH (server v .nl má uptime minimálně 2 roky).
Další testy budou následovat.
Tohle je celkem užitečný link, měl by leccos vysvětlit...

http://travaux.ovh.com/?do=details&id=3210

lubos
07-01-2009, 05:29 PM
Citace Původně publikováno quick
Také spokojenost.
Jak se liší server od desktopu ?
To je dobře

Co se týče rozdílu mezi (předpokládám Ubuntu) server a desktop, ten hlavní je v tom, že desktop má GUI a lze se přes lokálního NX klienta připojit k předinstalovanému NX serveru na vzdáleném stroji. Další popisy OS najdete na webu:

http://www.ovh.cz/produkty/nabidka_d...ch_serveru.xml -> vpravo nahoře "Operační systémy"

Další nápověda zde: http://guides.ovh.net/UbuntuDesktopGeneralites (vpravo nahoře si přepněte jazyk dle potřeby :-)

quick
07-01-2009, 05:02 PM
Také spokojenost.
Jak se liší server od desktopu ?

pMT
07-01-2009, 01:48 PM
Zdravim
Moje prvni dny s OVH jsou vic nez dobre
Mam ubuntu deskop 8.04 a pouzivam tightvnc a vse jede zatim na 100%.
Jen tak dale.

Jan Cehák
07-01-2009, 12:19 PM
Citace Původně publikováno LudekMarek
Všechno šlape jako hodinky, jen dnes ráno ve 04:10 se mi rozpadlo spojení s jedním páteřním serverem v .nl. Bohužel nejsem teď schopen ověřit, zda byla chyba na jejich straně. Předpokládám, že spojení se ale rozpadlo na straně OVH (server v .nl má uptime minimálně 2 roky).
Další testy budou následovat.
Napište nám prosím e-mail na podporu (podpora@ovh.cz) a přiložte prosím více informací (NIC-Handle, jméno serveru, server se kterým se přerušilo spojení, atd.)
Jistě nalezneme příčinu tohoto problému.

lubos
07-01-2009, 12:16 PM
Citace Původně publikováno XPS
Budu psat po slovensky.. doufam, ze to nikomu nevadi... jsem cechoslovak ...

Zatial som velmi spokojny.. skusal som to najprv cez putty, ale potom som pouzil NX... dojmy z ubuntu 8.04 su dobre. Pre zaciatocnikov je nx velmy schopny client.
Nevadí, to my jsme taky
Jsme rádi, že se Vám daří, jen tak dál. Kdykoliv bude nějaký problém, pište na fórum i na podporu (podpora@ovh.cz) a my s tím něco uděláme.

XPS
07-01-2009, 11:37 AM
Budu psat po slovensky.. doufam, ze to nikomu nevadi... jsem cechoslovak ...

Zatial som velmi spokojny.. skusal som to najprv cez putty, ale potom som pouzil NX... dojmy z ubuntu 8.04 su dobre. Pre zaciatocnikov je nx velmy schopny client.

LudekMarek
07-01-2009, 09:52 AM
Všechno šlape jako hodinky, jen dnes ráno ve 04:10 se mi rozpadlo spojení s jedním páteřním serverem v .nl. Bohužel nejsem teď schopen ověřit, zda byla chyba na jejich straně. Předpokládám, že spojení se ale rozpadlo na straně OVH (server v .nl má uptime minimálně 2 roky).
Další testy budou následovat.

skandi
07-01-2009, 12:17 AM
takisto s NX je maximalna spokojenost. Ubuntu desktop zatial facha, ale uvazujem o prechode na server.

wocis
06-30-2009, 11:52 PM
Panove u me taky super.. akorat teda graficke rozhrani na server, zvlast kdyz je to bud celeron nebo p4 3ghz mi prijde plytvani vykonem..
Takze ja volil cestu - klasicke baliky z ubuntu + konfigurace (par minut)
Dale vymena ssh klicu a namountovani disku ze serveru pomoci sshfs.
Samozrejme mam mozna vyhodu, ze jedu linux only desktop (u sebe) i server..
Mam tedy na plose ikony sda a sdb.. a kdykoliv kliknu tak s tim pracuju jak kdybych mel lokalni slozky.
Jen me mrzi, ze me nenapadlo si pri objednavce zvolit 64bitovou distribuci - pak bych mel misto toho celerona normalni p4 3.06 GHz s hyperthreadingem
Jinak tedy mam pocit, ze ovh jako takove dost zamava s nabidkama ostatnich hostingovych spolecnosti tady v cz.. Jedinou konkurenci k ovh, kterou ted vidim v ramci evropy, je server.lu

findercz
06-30-2009, 10:35 PM
Ahoj,
tak zatim nemuzu vytknout nic. Super rychlost, stabilni, menu prehledni na Ubuntu desktop a menezer skvela prace. Taky vam davam plusovy bodik :-)
Pripojuji se pres NX a stabilita skvela a bezproblemova

Kumar
06-30-2009, 10:07 PM
Tak ja som najprv mal Ubuntu desktop ale presiel som na Ubuntu server a zatial 100% spokojnost.

TO sa asi bezne stava ale ked som si chcel preinstalovat OS tak mi asi 3x padla instalacia pri reboote. A zase o nejaku hodinku som skusil a uz vsetko slapalo. Zrejme len bezna chyba A tiez ten manager je dobra vec. Hlavne ten reinstal OS. Davam vam za neho plusovy bodik

OakLLey
06-30-2009, 09:34 PM
Puvodne jsem mel Ubuntu 9.04 server, ale bylo mi doporuceno prejit na ubuntu 8.04 desktop, tak jsem si to v manageru preistaloval. Timto bych chtel pochvalit managera pres kterej se pracuje krasne. Za 10 minut bylo preistalovano.Pripojuji se pres NX vse bez problemu.

Takze zatim vse funguje bez problemu na 100%.

cermy
06-30-2009, 09:13 PM
I ja mam ubuntu server. A s tvym problemem jsem se v putty nesetkal. Me fungovalo prihlaseni pres admin/heslo, presne jak prislo v emailu. Pristup pres TightVNC ma sice mirnou prodlevu, ale nemuzu si stezovat.

fjosty
06-30-2009, 09:04 PM
Taky mám poslední ubuntu server (původně debian 5.0 - přeinstalace byla otázkou pár minut a naprosto bezproblémová. Až na to že emailem dostanete admin/heslo ale pres putty se lze prihlasit pouze pod rootem/stejnym heslem. Nevim do jake miry je to standartni a mohlo by to někoho zmást) s TightVNC a šlape to perfektně.

Lester
06-30-2009, 08:38 PM
Tak ja mám ubuntu 9.04 server a jedu přes tightVNC a taky musím zatím jenom chválit. Všechno šlape na 100%.

Duke
06-30-2009, 05:38 PM
Tak NX musim taky pochvalit,taky mi slape plynule,VNC mi slo,ale byla tam cca 5s prodleva.Jako ftp server jsem si zvolil Pure-FTPD.Jinak doporucuji pro jednodussi a rychlejsi spravu pouzivat Webmin.

paya
06-30-2009, 05:17 PM
Ahoj,
tak píšu pár prvních poznatků se serverem "Kimsufi L " od OVH.(nainstalovaný mám ubuntu desktop)

Využil jsem klienta NoMachine NX který je doporučován,k připojení na vzdálenou plochu,a mohu říct,že je jedním slovem SUPER.opravdu luxus..jednoduchý na nastavení,svižný,uživatelsky přívětivý.při fullscreen modu jsem skoro nepoznal že jsem na vzdálené ploše což není samozřejmně jen tímhle softem ale i kvalitou připojení jak mého tak OVH serveru

dále sem řešil přenos souboru mezi mým compem a serverem

pro méně zkušené uživatele s operačním systémem windows bych doporučil klienta WinSPC jeho nastavení je velmi jednoduché,vzhledem připomíná Northon Commandera(klasika dvě okna)

pro další uživatele pak na serveru instalovat vsftpd což je vlastně FTP server.klient na Vašem počítači pak muže být v podstatě libovolný.

Jinak žádné problémy se zatím nevyskytly.snad až na jeden který tu už někdo postoval a to je chyba po restaru "Unable to initiaze HAL" která se objeví,ale zdá se že nezpůsobuje žádný další problém (uvidíme časem).chyba se objevila po stažení aktualizací.

Jinak pochvala i za výborného manažera OVH který podstatně zjednodušuje některé úkony.