OVH Community, your new community space.

Co se vam libi/nelibi na manazeru ?!


Jan Cehák
02-22-2012, 11:43 AM
Děkujeme za připomínky.
Ihned je předáváme našim vývojářům.

Liquid
02-21-2012, 02:39 PM
Manažer se mi zatím líbí. Testuji nyní i možnost "Správa reinstalačních šablon", především kvůli rozdělení disku.

- Potěšila by mě možnost použít XFS souborový systém
- Nevím proč mi nedovolí v kombinaci s operačním systémem Ubuntu server 11.10 x64 použít LVM.

Malou vítku mám k "Stav serveru - Přenos dat". MRTG obrázy se tahají z TCP 444. Pokud někdo sedí za firewallem s paranoidním správcem, mrtg grafy se mu nenačtou.

Jan Cehák
07-07-2009, 10:58 AM
Citace Původně publikováno quick
Mě se také stal menší prolém.
Installoval jsem vmware a pokaždé installace pře prvním rebootu skončila na chybě že server neodpovídá na ping.
Zkoušel jsem to dvakrát, druhý den ráno jsem dostal jeden mail s úspěšným dokončením, takže vše dobře dopadlo :-)
Dále jsem narazil při obouch pokusech na Francouský mail "Ticket 173167 - Electric connector", který jsem ale neřešil, a vše nyní funguje.
Poslední zaznamenaná chyba byla při pokusu o změnu IPv4 reverzu, a zněla: "ovh.pdostal.cz ne pointe pas sur 213.251.132.194", toto jsem nevyřešil :-( .
Jinak samozřejmě plná spokojenost, je to SKVĚLÉ :-) !
I tento problém prosím směřujte přímo na podpora@ovh.cz a připojte podrobnosti (NIC-Handle, server, popis problému).

Jde o konkrétní problém, který vyžaduje hlubší zkoumání.

Děkuji za pochopení.

PS: Tickety se vytvářejí a řeší i bez Vaší přítomnosti. Přestane-li například server reagovat na ping, vytvoří se ticket automaticky (Vám bude v tuto chvíli zaslán e-mail s podrobnostmi) a technici v datacentru ho do několika minut vyřeší (o tom budete taky obeznámen pomocí e-mailu). Během řešení ticketu můžete stav sledovat ze svého Manažeru:

On-line pomoc >> Přístup k podpoře

Zde můžete založit ticket, zobrazit si již vyřešené tickety atd.

Jan Cehák
07-07-2009, 10:46 AM
Citace Původně publikováno karel
Nepodařilo se mi nastavit IP failover (není nadefinovaná Česká republika někde ve formulářích). Jinak je myslím vše bez problémů.
Napište nám prosím e-mail s tímto problémem a podrobnostmi (NIC-Handle, server, atd..) na podpora@ovh.cz. Děkujeme

quick
07-07-2009, 07:30 AM
Mě se také stal menší prolém.
Installoval jsem vmware a pokaždé installace pře prvním rebootu skončila na chybě že server neodpovídá na ping.
Zkoušel jsem to dvakrát, druhý den ráno jsem dostal jeden mail s úspěšným dokončením, takže vše dobře dopadlo :-)
Dále jsem narazil při obouch pokusech na Francouský mail "Ticket 173167 - Electric connector", který jsem ale neřešil, a vše nyní funguje.
Poslední zaznamenaná chyba byla při pokusu o změnu IPv4 reverzu, a zněla: "ovh.pdostal.cz ne pointe pas sur 213.251.132.194", toto jsem nevyřešil :-( .
Jinak samozřejmě plná spokojenost, je to SKVĚLÉ :-) !

michal
07-05-2009, 07:20 PM
Sekce Grafy používání sítě – MRTG - slovo packet prosím překládat pouze jako paket, nikoliv balíček - hodně to mate.

paya
07-05-2009, 05:33 PM
manažer jsem použil na reinstalaci OS,a vedl si výborně.za zhruba 15 minut bylo hotovo.trochu jsem ho pozlobil a reinstaloval jsem asi 3x ruzne OS během hodiny.vše v pohodě....potom se mi teda jednou stalo že reinstalace,kterou jsem spustil asi v deset večer,začala probíhat až druhý den asi o pul osmé ráno.ale jinak max spokojenost

Lester
07-05-2009, 03:47 PM
Manažer je dokonalej, zatím mu nemám co vytknout, vzhledem k tomu že je to podle všeho verze 3, tak by mě zajímalo jak vypadali předešlé verze, protože tahle poslední je bez chyb.

karel
07-03-2009, 10:37 PM
Nepodařilo se mi nastavit IP failover (není nadefinovaná Česká republika někde ve formulářích). Jinak je myslím vše bez problémů.

Jan Cehák
07-03-2009, 10:32 AM
Citace Původně publikováno vrtak-cz
Manažer je super nesetkal jsem se zatím s hostingem který by nabízel v manažeru reinstalaci a už vůbec tak rozsahle možnosti jako u OVH. Ale pár věcí bych vytknul při přeinstalaci systému je defaultně nastavená francouzština (když už není k dispozici čeština byla by vhodnější defaultní angličtina - přece jenom víc čechu umí anglicky než francouzsky). Ač to asi neviužiji tak jsem to zkusil. Pokud objednávám reinstalaci systému který potřebuje zakoupenou licenci tak je akorát vypsána hláška že nemám licenci, hodilo by se aby to rovnou nabídlo objednání této licence. A pak mě příde malinko matoucí při reinstalaci systému volba klasický linux (nebo jak to tam je prostě ten opak od předpřipravených instalací pro určité účely) nainstaluje systém s OVH jádrem (můj případ debian - možná to u jiných distro není), kdybych o tom byl informovám bylo by to lepší a ještě lepší by byla možnost volby. To je zatím vše.

Btw MoM je skvělá věc bude taky počeštěn? (nenašel jsem v něm možnost reinstalace, je tam?
Děkujeme za připomínky.

Na všech nyní pracujeme.

Ohledně předpřipravených distribucí, pouze Release 1 a Release 2 jsou od OVH, ostatní distribuce v této sekci ne.

MoM se zatím jen testuje, můžete ho používat, ale jelikož vývoj tohoto programu probíhá ve Francii, tak zatím český překlad není.

lubos
07-03-2009, 09:48 AM
Citace Původně publikováno czlada
Tak sice to nepatri do manazeru, ale chybi mi sekce chyby na webu ovh.
tak treba tady http://www.ovh.cz/produkty/hg_2009.xml?s=com je spatna predvolba cislo na vizitce :P
jj, ale hned pod tím je číslo správně Něco s tím uděláme...

lubos
07-03-2009, 09:06 AM
Citace Původně publikováno LudekMarek
Malý bug:
Dedikované servery > Přehled > Přenos dat > Měsíční přenos dat:
Hodnota je nalepená přímo na slovo dat - např. Měsíční přenos dat100 GB
Další náměty budou následovat.
Děkujeme. Všechny tyto malé detaily (i velké detaily :-) budeme postupně řešit. Pište dál!

Jen taková drobnost: nějak ten bug nemůžu najít. Můžete prosím přesně popsat, kde jste? Já vidím "Přenost dat: Neomezený" Kdyžtak můžete poslat screenshot na podpora@ovh.cz

vrtak-cz
07-02-2009, 07:00 PM
Manažer je super nesetkal jsem se zatím s hostingem který by nabízel v manažeru reinstalaci a už vůbec tak rozsahle možnosti jako u OVH. Ale pár věcí bych vytknul při přeinstalaci systému je defaultně nastavená francouzština (když už není k dispozici čeština byla by vhodnější defaultní angličtina - přece jenom víc čechu umí anglicky než francouzsky). Ač to asi neviužiji tak jsem to zkusil. Pokud objednávám reinstalaci systému který potřebuje zakoupenou licenci tak je akorát vypsána hláška že nemám licenci, hodilo by se aby to rovnou nabídlo objednání této licence. A pak mě příde malinko matoucí při reinstalaci systému volba klasický linux (nebo jak to tam je prostě ten opak od předpřipravených instalací pro určité účely) nainstaluje systém s OVH jádrem (můj případ debian - možná to u jiných distro není), kdybych o tom byl informovám bylo by to lepší a ještě lepší by byla možnost volby. To je zatím vše.

Btw MoM je skvělá věc bude taky počeštěn? (nenašel jsem v něm možnost reinstalace, je tam?

czlada
07-02-2009, 06:30 PM
Tak sice to nepatri do manazeru, ale chybi mi sekce chyby na webu ovh.
tak treba tady http://www.ovh.cz/produkty/hg_2009.xml?s=com je spatna predvolba cislo na vizitce :P

LudekMarek
07-02-2009, 06:21 PM
Malý bug:
Dedikované servery > Přehled > Přenos dat > Měsíční přenos dat:
Hodnota je nalepená přímo na slovo dat - např. Měsíční přenos dat100 GB
Další náměty budou následovat.

czlada
07-02-2009, 06:12 PM
Tak na manazeru se mi libi
Velky pocet funkci (reinstalace systemu, zmena prenosove rychlosti, graf vyuziti site a sprava DNS a tvorba irc serveru)
Zaujala me pritom take velka prehlednost, ktera je uzasne vyresena s vysokym poctem funkci..

Jedine co bych k tomu dodal je ze neni vsechno jeste prelozeno...

To je asi vse. Proste uzasne.