OVH Community, your new community space.

65000 serverů ... (Dodávky 27/09)


oles@ovh.net
10-17-2009, 11:04 AM
Dobrý den,

Do jisté míry se nám podařilo urychlit dodávky serverů řady SSD (SP SSD, EG SSD, MG SSD) a zároveň jsme vyrobili 65 000 serverů v naší síti (65 000 základních desek připojených na 65*000 konektorů RJ45, abych byl konkrétní). Stále ještě máme malé zpoždění u SP SSD a EG SSD, které je však menší než 120 serverů (to představuje půl dne výroby). Jakmile tedy obdržíme zbytek SSD disků konečně dodáme všechny servery.

Zbytek serverů bude doručen během jedné hodiny (z 99 %, protože dodávka volitelně nakonfigurovaných serverů trvá několik hodin). OVH dodává v současné době 250 - 300 nových serverů denně.

Již několik dní prodáváme hodně serverů HG s plnou konfigurovatelností. Brzy přejdeme k HG 2010, který bude mít business model odlišný od HG 2009; dvě stálé ceny/měsíc, ať už jsou možnosti serveru a instalační poplatky jakékoli. Budete mít taky možnost vyvíjet HG 2010, který je už funkční. Nové disky, více paměti a síť navíc? To bude možné. Pouze instalační poplatky a žádné změny ohledně ceny. Takto zkusíme namixovat dva obchodní modely a ponechat pouze to nejlepší z obou s nízkou pevnou cenou za měsíc, mít naprosto personalizovaný server a zcela škálovatelný po celou životnost. Jedná se o stejný business model jako diskové pole Leclerc. HG 2010, jak už to připomíná jeho jméno, bude s 10 Gb s možností druhé sítě (stále v 10 Gb). Těžké infrastruktury pro zálohování nebo virtualizaci, snadno cenově dostupné...

Před rokem jsme podepsali smlouvy pro vytvoření spojení Roubaix/Frankfurt a Roubaix/Londýn (10 x 10 Gb/s v obou směrech). Tento týden bylo vše zprovozněno až do posledního 10 Gb. Toto nám zabralo hodně času, protože původní projekt nevyšel (Cisco VSS nemohl správně řídit tolik Gb full přímo) a my jsme museli předělat plány a změnit sítě v Londýně. Amsterdam a Frankfurt, čas navíc, ceny navíc, karty 10 Gb navíc a hlavně práce navíc (to nebylo předvídáno a znamenalo to zpoždění na ostatních projektech, jako je chtix.eu). Nyní je vše dokončeno a my se můžeme věnovat dalším projektům.

V současné době máme více než 550 Gb/s kapacity připojení na Internet a běžný traffic se blíží 300 Gb/s. Jednáme s operátory v Evropě ohledně upgradů na nové PNI jako je UPC v Polsku s 10 Gb, TI v Itálii, ONO ve Španělsku.

Minulý týden jsme dokončili práce na IPv6. Naše síť v IPv6 jde do 11 velkoměst v Evropě a děláme peering IPv6 na všech peeringových uzlech IPv4 (kromě MIX, PLIX a Espanix, na tyto stále čekáme). Plánujeme upgrady Cisco ve verzi SXI, která umožňuje HSRP v IPv6 (je třeba ještě testovat), ale zatím je to vše, co můžeme dělat v IPv6. Switche racků nepodporují IPv6, load balancing karty a firewally také ne.

IPv6 se u výrobců stále vyvíjí a OVH jej neposkytuje (prozatím - nejde stát se vývojářem něčeho, co ještě není dokončeno). Čekáme a jakmile budeme moci vylepšíme IPv6. IPv6 u OVH je nezávislé na IPv4. Váš server může s IPv6 běžet, ale bez IP ve verzi 4.


S pozdravem


Octave