OVH Community, your new community space.

HG 2010-10G


oles@ovh.net
11-06-2009, 05:16 AM
Dobrý den,

Máme více objednávek nového serveru HG 2010 - 10 G, než jsem očekávali.
Během jednoho týdne jsme prodali tolik serverů HG jako obvykle za jeden měsíc.
Už jsme jich prodali více jak 1000. Je vidět, že tato nabídka má úspěch.

Teď jsme objednali další kvalitní komponenty, abychom byli opět schopni dodávat do jedné hodiny.
Obzvláště karty 10 G a switche.
Co se týče dodávek serverů EG SSD, supermicro nám nestačí dodávat naše objednávky.
Stejný problém je i s dražšími modely Kimsufi. Změnili jsme tedy RAM serverů a doháníme zpoždění v dodávkách.

Dále máme malé zpoždění s modely MG, které bychom měli dohnat každným dnem. Jinak ostatní řady serverů dodáváme bez problémů.

Máme drobné instalační problémy s některými OS na určitých serverech. To je důvodem toho, proč někdy Váš server není doručen do jedné hodiny. Je to kvůli interní aktivaci instalačního systému a novým bugům.
Řešíme je jeden po druhým a chvíli to trvá, nežli je vyřešíme. "proč tato RAM nebootuje, aha to je verze BIOS, která se neslučuje s novým rescue, ok takže tato RAM musí mít verzi XXX BIOS minimální".
Jako Windows 2008, Opensolaris, Solaris, Ext4..tyto nové distribuce vyžadovali velké zásahy pro aktivaci.
Jsou to přechodné problémy, které nemáme rádi. OVH nedodržuje pravidlo jedné hodiny v jedné dodávce z dvaceti a to je poté vnímáno tak, že na našem webu uvádíme nesmysly a zhoršuje to důvěryhodnost. Ale pracujeme na tom, jen to trvá.
Nyní například zůstává 45 serverů s jedním bugem ohledně dodávky, který musíme najít. Ale to je nic oproti 5 000 serverů, které jsme dodali v říjnu, přesto tyto problémy stále existují.


S pozdravem
Octave

oles@ovh.net
10-30-2009, 05:00 PM
Dobrý den,

Nový server HG 2010 je tady! Trochu se liší od ostatních dedikovaných serverů, které nabízíme.
Pokusili jsme se totiž shromáždit několik dobrých nápadu, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší řešení.

Říkali jste odlišný server? Ano, je to první server v Roubaix Valley s webovým rozhraním 10 G. TenGigabitEthernet je základním vybavením. Omlouváme se pánové, nenabízíme méně, než 10 Gb/s. ...

Ale hlavně jsme se pokusili shromáždit v serveru HG 2010 - 10 G to nejlepší z pronájmu serverů a z leasingu.
Dva až do teď odlišné světy, ktreré Vám od této chvíle nabízíme v jednom řešení.

Když s klienty hovoříme o HG, nemluvíme o standardním serveru nebo o serveru, který je personalizovaný.
Každý server mající určitou roli v clusteru je odlišný. Je třeba RAM pro SQL, hodně rychlích disků pro zálohování, server BestOf pro web, rychlé disky SSD pro příchozí E-maily, hodně RAM a SSD pro virtuální server, který je schopen pracovat se servrem iSCSI mající hodně disků.
Důležitá je personalizace v závislosti na funkci serveru v infrastruktuře.

Mluvíme tedy o možnostech, které se OVH pokusilo přizpůsobit k měsíčnímu pronájmu. Toto odpovídalo řadě standardních serverů, které však nevyhovovaly všem. A cena pronájmu, která se mění v závislosti na typu serveru je zdrojem nejistoty v modelu infrastruktury.
Pokud potřebuji přidat nový server, je třeba, abych se podíval o jaký typ se jedná a potom kolik měsíčně stojí.

Teď jsme to udělali jinak a přetvořili jsme tento systém měsíčního pronájmu.(Ještě uvidíme, jestli se tento model bude líbit, ale zatím to vypadá, že vyhovuje celkem hodně klientům HG. Všem? Dejte nám Váš feedback).

Cena serveru HG je pro všechny typy serverů stejná, 7470 Kč bez DPH/měsíc. Zaplatíte 7470 Kč bez DPH/měsíc za server HG s 24 GB RAM a 48 GB RAM, 2x1To a 8x1To etc. Je to to nejlepší z nabídky, tz. stálá cena každý měsíc.
Uhradit je však třeba instalační poplatky, které závisí na personalizaci serveru, ale platíte ho pouze jednou a to je nejlepší "leasingová" nabídka.

Pro zjednodušení: server HG bez disků stojí 7470 Kč bez DPH/měsíc a na začátku hradíte pouze jednou RAM a disky, které chcete mít ve Vašem HG.
To nejlepší z nabídky: celoživotní garance. To nejlepší z "leasingu": v každém okamžiku můžete Váš server personalizovat. Navíc v nabídce je vše zahrnuto: hosting, síť a podpora. V "leasingu"okud investujete do možností platíte pouze cenu serveru HG, který umožňuje mít kompletní servis: server, hosting, síť a podporu.

Takže to by byl princip. Servery si můžete prohlídnout zde:

http://www.ovh.com/fr/produits/hg_2010_bestof.xml

S tímto servrem HG 2010 - 10 G startujeme servery "Tank Leclerc" s 20ti pevnými disky o 1 To. Jedná se o server (s osmi disky) a shelf SAS (s dvanácti disky). Instalační poplatky: 3415,30 € bez DPH a 548 € bez DPH/měsíc (299 € bez DPH/měsíc za HG + 249 € bez DPH/měsíc za shelf).
Stejná služba u výrobce stojí víc než 8000 € (při koupi). Navíc je třeba hosting, připojení k síti a denní udržování. Server HG 2010 - 10 G Extra Large je jednoduché řešení ( s maximálně 144 disky).http://www.ovh.com/fr/produits/hg_2010_extralarge.xml

Tady jsou příklady, kam směřujeme s HG 2010 - 10 G.

Děkuji za Vaše feedbacky.

S pozdravem
Octave