OVH Community, your new community space.

Jak moc jste s dedikovanym serverem spokojeni ?!


Jan Cehák
07-14-2009, 10:45 AM
Citace Původně publikováno memphisto
tak po cca 13 dnech testování, zatím spokojenost, jen nazačátku automatické instalace to hodilo cca 3x chybu, jinak zatím vše ok
Když narazíte na podobnou chybu, napište nám prosím na podpora@ovh.cz : o jaký OS se jednalo, jaká chyba nastala a další relevantní informace. Děkujeme

memphisto
07-13-2009, 09:25 PM
tak po cca 13 dnech testování, zatím spokojenost, jen nazačátku automatické instalace to hodilo cca 3x chybu, jinak zatím vše ok

Jan Cehák
07-13-2009, 10:28 AM
Citace Původně publikováno Kumar
Tak ani nie. Pokial viem tak ubuntu ma roota len nieje aktivny alebo tak nejak. Ale na ubuntu server root aktivny je. A to heslo co mi prislo tak pasovalo iba na roota. Na adminovi to nezozralo.

Inak teraz ked som si vsimol tak uz to chodi pekne meno root a heslo. Takze to asi opravili Alebo to vtedy bol len nejaky skrat
Byla provedena oprava.

Kdyby někdo na nějakou chybu narazil, budeme moc rádi, když nám ji oznámíte.

Kumar
07-12-2009, 08:50 PM
Citace Původně publikováno vrtak-cz
To je dobre ze ti prislo admin protoze uBuntu "nema" root-a ale uzivatele s pravama root-a. Takze by ses prihlasil jak na admin-a tak na root-a stejným heslem.
Tak ani nie. Pokial viem tak ubuntu ma roota len nieje aktivny alebo tak nejak. Ale na ubuntu server root aktivny je. A to heslo co mi prislo tak pasovalo iba na roota. Na adminovi to nezozralo.

Inak teraz ked som si vsimol tak uz to chodi pekne meno root a heslo. Takze to asi opravili Alebo to vtedy bol len nejaky skrat

beardie
07-12-2009, 07:19 PM
rychlosti jsou velice pekne, ping taky
jsem spokojen

vrtak-cz
07-12-2009, 04:15 PM
Citace Původně publikováno Kumar
Ja som s tymi udajmi zaslanymi na mail este nemal problem. Reinstaloval som SO uz asi 5x a stale to islo. Akurat raz ked som si daval ubuntu server tak mi ako meno prislo admin ale to heslo bolo platne pre superusera root. Cize to fungovalo len to asi automat blbo vygeneroval
To je dobre ze ti prislo admin protoze uBuntu "nema" root-a ale uzivatele s pravama root-a. Takze by ses prihlasil jak na admin-a tak na root-a stejným heslem.

Kumar
07-12-2009, 03:50 PM
Ja som s tymi udajmi zaslanymi na mail este nemal problem. Reinstaloval som SO uz asi 5x a stale to islo. Akurat raz ked som si daval ubuntu server tak mi ako meno prislo admin ale to heslo bolo platne pre superusera root. Cize to fungovalo len to asi automat blbo vygeneroval

tachycek
07-12-2009, 12:47 AM
Po této době testování mohu říci, že jsem se konečně nalogoval na server! . Měl jsem následující problém:
Obdržel jsem několik e-mailů s přihlašovacími údaji, a jeden z těchto mailů obsahoval přihlašovací údaje k ssh. Bohužel tyto údaje nefungovaly (access denied). Dnes jsem se tedy odhodlal a restartoval jsem server. Dostal jsem se do jakési recovery distribuce, odkud jsem se chrootnul na mojí partition a změnil ručně heslo (výborná možnost záchrany! Naprosto mě ohromilo, že mohu vyřešit i takovýto problém bez kontaktování podpory!). Následně jsem nastavil boot zpátky a rebootoval stroj a konečně se úspěšně zalogoval.
Nevím jestli je toto chování standardní nebo jsem jen celou dobu špatě zadával přihlašovací údaje (mám kopii /etc/shadow kdyby bylo třeba analyzovat), nicméně projistotu hlásím možný bug .

lubos
07-10-2009, 01:34 PM
Citace Původně publikováno vrtak-cz
Jsem spokojen a už teď mohu říct že po skončení testovacího období prodloužím obědnávku. Akorát mám dotaz dá se k serveru doobědnat RAM? Nabízí OVH ftp hosting (Už jsem to tu někde psal jde mě o zálohování? - k serverům kimsurfi se nedají doobědnat USB disky). Dá se někde deaktivovat automatické generování ticketů když server přestane odpovídat na ping? (např.: konfiguruji server + firewall na něm a vím že cca 30min neprojde ping i když server běží)
1) Doobjednání RAM - bohužel ne, musíte přejít na lepší stroj

2) FTP hosting - ne, Kimsufi servery nejsou určeny pro profesionály, proto jim chybí různé profi-fičury - mrknete-li na http://kimsufi.cz, úplně dole najdete seznam toho, co tyto servery nenabízejí; musíte přejít na lepší stroj (řekněme SP Mini za 1 220,- bez DPH)

3) USB HDD - tady je změna. nyní si můžete objednat až 4 USB HDD á 500 GB. více na webu.

4) Tickety - ano, ManažerV3 > Dedikované servery > Stav serveru > Monitoring > Deaktivovat (http://prirucky.ovh.cz/ServerMonitoring)

vrtak-cz
07-10-2009, 01:25 PM
Jsem spokojen a už teď mohu říct že po skončení testovacího období prodloužím obědnávku. Akorát mám dotaz dá se k serveru doobědnat RAM? Nabízí OVH ftp hosting (Už jsem to tu někde psal jde mě o zálohování? - k serverům kimsurfi se nedají doobědnat USB disky). Dá se někde deaktivovat automatické generování ticketů když server přestane odpovídat na ping? (např.: konfiguruji server + firewall na něm a vím že cca 30min neprojde ping i když server běží)

lubos
07-09-2009, 04:36 PM
Citace Původně publikováno warnoob
Je to docela matoucí co se týče těch přenosových režimů. Vpodstatě nevydím žádnou výhodu v používání Traffic a Burstable Series . Na zkoušku jsem také změnil na Burstable a jede jak píšete max 100Mbitem.
Inu, berme to tedy jako takový obvyklý marketingový zmatek...

Lester
07-05-2009, 03:46 PM
Tak sem to taky změnil. Co se týče spokojenosti, zatím 100%, neměl sem zatím žádný problém a tak sem to nemusel se supportem řešit, ale jak to tady tak sleduji, tak vidím že jednání je rychlé a profesionální, takže to vypadá že OVH bude velice silnou konkurencí starým poskytovatelům.

warnoob
07-05-2009, 01:22 PM
Je to docela matoucí co se týče těch přenosových režimů. Vpodstatě nevydím žádnou výhodu v používání Traffic a Burstable Series . Na zkoušku jsem také změnil na Burstable a jede jak píšete max 100Mbitem.

Lukas
07-04-2009, 11:43 PM
Tak na to jsem vubec nemyslel DD Takze zase zmena na standard sla.

Limoto
07-04-2009, 10:43 PM
Tyhle nejlevnější Kimsufi jsu založený na Intel Little Valley, který má 100Mbit síťovku. Takže ten gigabit si na tomto serveru určitě neužiješ...

Lukas
07-04-2009, 12:13 PM
Tak zkusil jsem zmenit na burstable series a vysledek



Mozna se to jeste nestihlo zmenit u vas.

Jan Cehák
07-03-2009, 11:27 AM
Citace Původně publikováno LudekMarek
Podle mě tyhle typy mají smysl jen při koupi více než jednoho serveru. Je to zřejmě takto:

Standard series:
SLA Standartní, neboli garantovaný 100 Mb/s na dobu určitou - dostanete slušný levný server v rámci šířky pásma, garantovaný neomezený 100Mbps.
Traffic series: Neomezená rychlost do internetu, ale přenos "jen" 4TB měsíčně, potom se rychlost drasticky zmenší (1Mb/s), nebo je třeba si dokoupit 100GB balíčky pro další přenosy.
Burstable series: Tak nějak se předpokládá, že server nebude využívat 100Mbps po celou dobu. Pokud ale váš server neustále (24hod.) vytěžuje linku na 95%, pak vaši rychlost zmenší (8-12 Mb/s). Neomezený přenos dat. Vhodné pro vlastní infrastrukturu (více serverů ).

Pokud se mýlím, tak mě opravte.
Je to přesně tak jak jste zde napsal až na malou drobnost.

U Burstable series je rychlost přenosu neomezena (může být až 1 Gb/s). Limit překročení se netýká 95 procent, ale 95 percentil, což znamená: během měsíce máte určitý upload ze serveru (OVH -> Internet) a po odečtení 5 procent nejvyšších hodnot na grafu se musíte vejít do limitu 100 Mb/s.

LudekMarek
07-03-2009, 10:51 AM
Podle mě tyhle typy mají smysl jen při koupi více než jednoho serveru. Je to zřejmě takto:

Standard series:
SLA Standartní, neboli garantovaný 100 Mb/s na dobu určitou - dostanete slušný levný server v rámci šířky pásma, garantovaný neomezený 100Mbps.
Traffic series: Neomezená rychlost do internetu, ale přenos "jen" 4TB měsíčně, potom se rychlost drasticky zmenší (1Mb/s), nebo je třeba si dokoupit 100GB balíčky pro další přenosy.
Burstable series: Tak nějak se předpokládá, že server nebude využívat 100Mbps po celou dobu. Pokud ale váš server neustále (24hod.) vytěžuje linku na 95%, pak vaši rychlost zmenší (8-12 Mb/s). Neomezený přenos dat. Vhodné pro vlastní infrastrukturu (více serverů ).

Pokud se mýlím, tak mě opravte.

lubos
07-03-2009, 09:11 AM
Citace Původně publikováno czlada
Po temer prvnim tydnu testovani u OVH s kimsufi L jsem spokojen. Dobra odezva na CR servery, vysoka prenosova rychlost do CR, moc se mi libi tako kontrolovani dostupnosti serveru, jakmile je server bez odpovedi ovh podpora hned zakroci a spravi. Tohle jsem v CR ani nevidel, jedine pres zavolani na podporu u ostatnich poskytovatelu. Plusovy bodik ma u me take nahrana za nedostupnost serveru, coz u nas taky nebyva moc caste. edine co bych vytkl na kimsufi L je slaby hardware, ale na tu cenu je to nejdostupnejsi server v CR.

Hodnoceni 10/10


Jeste bych se chtel zeptat jak je to se seriemi u kimsufi Standard/Traffic/Burstable.
dekuji
U serverů Kimsufi (a nejen u nich!) máte na výběr ze tří základních režimů: Standard | Traffic | Burstable. Info o nich si přepínáte v horní liště, klikáním na názvy režimů. Další info následuje asap.

czlada
07-02-2009, 06:23 PM
Po temer prvnim tydnu testovani u OVH s kimsufi L jsem spokojen. Dobra odezva na CR servery, vysoka prenosova rychlost do CR, moc se mi libi tako kontrolovani dostupnosti serveru, jakmile je server bez odpovedi ovh podpora hned zakroci a spravi. Tohle jsem v CR ani nevidel, jedine pres zavolani na podporu u ostatnich poskytovatelu. Plusovy bodik ma u me take nahrana za nedostupnost serveru, coz u nas taky nebyva moc caste. edine co bych vytkl na kimsufi L je slaby hardware, ale na tu cenu je to nejdostupnejsi server v CR.

Hodnoceni 10/10


Jeste bych se chtel zeptat jak je to se seriemi u kimsufi Standard/Traffic/Burstable.
dekuji