OVH Community, your new community space.

síť


oles@ovh.net
11-13-2009, 07:26 AM
Dobrý den,

Minulý rok v říjnu 2008 jsme dali do provozu naši síť z hlavních měst jako Madrid, Waršava, Vídeň, Milano, Marseiile a Praha. V listopadu 2008 k navýšení kapacity v Paříži/Roubaix, Roubaix/Bruselu a v Bruselu/Amsterdamu jsme navíc začali stavit spojení mezi Bruselem/Frankfurtem a
Roubaix/Londýnem. Veškeré práce byly zprovozněny v březnu, dubnu 2009. Avšak v období mezi prosincem 2008 a srpnem 2009 globálně nedošlo ke zvýšení rychlosti internetu. Můžete si to ověřit zde v bodě AMSIX:

http://www.ams-ix.net/cgi-bin/stats/...all;png=yearly

Je to pravděpodobně následek krize.

Během roku 2009 jsme si pokládali mnoho otázek. Jelikož jsme hodně investovali do sítě a nakonec to nebylo možná nutné. Třeba jsme to měli vyřešit jiným způsobem..
Rychlost stoupá obvyklým způsobem od září 2009. A tak si říkáme, že je jen dobře že jsme tolik investovali, protože teď z toho mají užitek všichni. Síť má kapacitu 550 Gb/s, (0.5Tb/s)!
K internetu posíláme téměř 280 Gb/s a to bez přetížení sítě.

Všechno není ještě dokonalé. Navíc předpokládáme další velkou investici v roce 2010. Běžné zvýšení kapacity a zajištění zabezpečení sítě. Jestliže se někde vyskytne porucha a obvykle se to stává, není možné, aby si toho Vaši zákazníci všimli. To je zčásti pravda, ale ještě zbývá zabezpečit Roubaix/Amsterdam a Roubaix/Londýn se spojením mezi Londýnem/Amsterdamem. Nakonec se jedná o zavření Roubaix/Londýna/Amsterdamu/Bruselu/Roubaix. A o přidání několika routerů o 10ti G...

Děláme vše proto, aby síť v roce 2010 neztrácela na rychlosti a stabilitě. Tímto způsobem splníme, co jsme slibovali. A to, že se blížíme počtu 70 000 serverů v našich datacentrech není možná náhoda. Důvěra, kterou v OVH vkládají naši zákazníci, a to nejen ve Francii, je krásným důkazem, že naše strategie je správná a že pochybovat o ní je k ničemu, je třeba pokračovat.

A to je to, co uděláme..

S pozdravem
Octave

ovh ... je to už 10 let, co pingujeme.