OVH Community, your new community space.

Dodávky


oles@ovh.net
11-14-2009, 10:28 AM
Ahoj,

zpoždění v dodávkách EG SSD a MG SSD se zmenšilo na polovinu. Teď už máme zpoždění jen 100 ks serverů. Zpoždění doženeme v příštích několika dnech. Myslíme si, že konečně dostaneme zbývající součástky od dodavatelů a že se nám podaří dodat všechny objednané servery a v reálném čase budeme schopni dodávat koncem listopadu.

V oblasti HG 2010-10G jsme byli překvapeni počtem vašich objednávek. Tolik objednávek najednou jsme nečekali. Ke dnešnímu dni máme trošku zpoždění, které se pokusíme dohnat tím, že budeme objednávat u více dodavatelů. Nechceme opakovat stejné chyby jako v minulosti. Máme velmi, velmi mnoho objednávek na systémy s 20, 50 a 100 TB. Snažíme se o průmyslové zpracovávání objednávek, protože je jednodušší - server se 100 TB má 100 nebo 200 disků namísto 100 nebo 200 serverů, kdy každý má 1 - 2 disky. Odráží to způsob práce v oblasti logistiky zásob a včasného zajišťování dodávek.

Všechny ostatní dodávky jdou dobře. Zmenšuje se počet chyb v dodávkách, které jsou způsobeny změnami interního software (viz. můj posl. e-mail). Vychytáváme chyby a distribuujeme nová distra, zaměřená hlavně na storage, pod Linuxem, Solarisem a Windows. Bylo s tím dost práce, protože chceme nabízet sofistikovaná distra v jednoduchém "klik, klik" režimu. Například 8 HG 10 se prodávají s Windows. Proto chceme urychlit dostupnost Windows Storage Server na jedno kliknutí.

Obecně řečeno, jde to rychle. Například minulý měsíc jsme měli objednávky na 4 674 serverů a během 30 dnů jsme jich dodali 4 596. Zbývajících 78 serverů dodáváme počátkem listopadu (zbývá dodat 43 ks). Už víme, že OVH neumí dodat více než 5 000 serverů za měsíc (ve 30 dnech). Proto musíme jet podle plánu, který zahrnuje financování, rozvoj datacenter, výstavbu infrastruktury, UPSky, generátory el., routery, switche, berries, zákl. desky, atd. Například: období zvýšené spotřeby proudu (dle EDF) je spec. kontrakt, který se skládá z 6 měs. studia a 12 měs. heavy-work dodávek. Krátce řečeno, jsou to dva roky práce. A to nemluvíme jen o penězích: podepisujeme a jedeme dál... Pokud by to mělo jít rychleji, bylo by jen otázkou času, kdy nastane chyba v procesu a bude problém.

Takže, pokud plánujete objednávku na příštích pár týdnů, udělejte to raději s předstihem. Září je opravdu velmi náročné. Probíhá krize a naši dodavatelé nemají skladové zásoby. Musí si objednat a doufat, že produkce pojede. Pak musí čekat, až na ně přijde řada. My se snažíme mít zásoby na 5 000 ks serverů každý měsíc. Víc zatím dělat nemůžeme. Abychom mohli dodávat více než 5 000 serverů měsíčně, museli bychom investovat více peněz, čili více vydělávat, čili zdražit servery. A to nechceme. Čili za současné ceny vám nemůžeme dodávat více než 5 000 serverů měsíčně. To je rovnováha, která se zdá odrážet tržní realitu. A 5 000 už je celkem velký počet serverů - přesto nevíme, jestli to bude v následujících týdnech a měsících stačit. Zkrátka a dobře, objednávejte s předstihem. Jeden nikdy neví.


Zdraví

Octave