OVH Community, your new community space.

Virtualizace: novinky.


oles@ovh.net
11-27-2009, 06:58 PM
Tento e-mail je velice technický a poněkud barbarský. Pokud nemáte plnovous nebo jestli se nikdy nesmějete před svojí obrazovkou, raději tento mail nečtěte.
Dobrý den,
Po IP failoveru, IP load balancing, přejděme k mac failoveru ...
Již několik měsíců, vlastně let OVH nabízí virtuální distribuce připravené k použití k dedikovaným serverům. Jedním klikem baby.
Můžeme upozornit na distribuce proxmox, vmware, xen a virtuozzo.
Pro více informací:
http://www.ovh.com/fr/produits/offres_vps.xml

Způsob routování IP/MAC virtuálnich zařízení (VM) je zařízen na úrovni routování ( úroveň 3 vrstev IP). To znamená, že router a switch naší sítě nezná MAC Vašeho VM. Routujeme packety VM přes MAC serveru.
Toto může někdy způsobit problémy s konfigurací, protože server musí přijmout packety VM a dále je routovat k VM. Pro tyto potřeby používáme "iptables". Port po portu. Je to složité.
Od této chvíle, OVH nabízí navíc routování IP/MAC na úrovni 2, to znamená, že místo routování packetů určených k VM jsou switchujeme.
Dedikovaný server, který přijímá packety již neroutuje, ale switchuje packety et bez toho, aby je změnil. Komunikace mezi routerem a VM je přímá.

A to mění všechno!
Můžete přiznat MAC Vašich VM k naší síti bez toho, aby se vám ničila ochrana Vašeho portu na serveru. OVH přihlašuje Vaše MACY na naši infrastrukturu a umožňuje Vám bezpečně switchovat MAC.
V Manažeru se objevila nová ikona"Virtuální MAC pro VPS". Umožňuje obdržet unikátní MAC od OVH pro VM na IP Fail-overu nebo bloku RIPE.
A možná jste si všimli: nemluvíme o dedikovaném serveru na kterém je hostována VM...to je ta změna. Vaš VM se musí naučit komunikovat s routerem a musíte nakonfigurovat cestu od VM způsobem aby si VM byla vědoma sítě, na které se nachází. Vypadá to složitě, ale je to mnohem jednodušší, než routovat packety s iptables ...
Tyto funkce jsou v betě, jako Manažer. Příští týden přidáme možnost přejít routování od jedné MAC k jiné síti. Nabídneme tedy MAC failover ...
Protože je pátek prodneme Citrix XenServer 5.5 v alfě pouze při instalaci. Máme Hyper-V v alfě, ale to bude až na příští týden... stejně pro VMWareDěkujeme za Vaše feedbacky.

S pozdravem
Octave