OVH Community, your new community space.

Housing, rack a virtuální rack už za 3 dny


oles@ovh.net
12-06-2009, 11:02 PM
On Sun, Dec 06, 2009 at 11:52:19PM +0100, Julien Tartarin wrote:

Je nabídka VLAN početně omezena (a máme si teda rychle objednat?) nebo OVH bude moci tuto nabídku neomezeně dodávat?


Dobrý večer,

odpovím rovnou všem

Budeme moci nabídnout maximálně 4000 virtuálních racků (ani o jeden víc), ale počet serverů ve virtuálním racku omezen nebude...

S jedním rackem budete řídit nárůst bez toho, aby jste se zabývali tím, kolik místa v racku zbývá, kolik je tam elekrického výkonu, jaké switche a síť je třeba připojit. Na tohle můžete zapomenou. Já vím, není to jednoduché ... Pouze jeden klik a najednou máte ve svém racku nový server...aha, potřebuji větší výkon CPU? Klik a nový server pinguje v racku...tenhle server je moc slabý, musím ho z racku vyndat...Tohle všechno bez nutnosti přístupu do datacentra...

V týdnu oznámíme novou možnost, kterou připravujeme:
po "IP failover" "IP loadbalancing" "MAC failover" Ovh nabídne"IP beton" ...


Dobrou noc všem!

S pozdravem
Octave

oles@ovh.net
12-06-2009, 07:26 PM
Dobrý den,

Od roku 2004 nabízí OVH housing, který spočívá v pronájmu 1/4, 1/2 a 1/1 racku a také housing serverů 1U-3U a 4U-6U. Pro tyto služby používáme naše datacentrum v Paříži: Global Switch a DC 1.

Zamýšleli jsme se nad otázkou, jak by OVH mohlo zlepšit nabídku na trhu housingu. Studovali jsme housing v Lille/Roubaix Valley, v regionu Cean, Rouen, Bordeaux, Lyon a Marseille. Zamýšleli jsme se taky nad tím, co by OVH mohlo nabídnout v Bruselu, Amsterdamu a Frankfurtu.
Odpověď jsme našli v roce 2009. Ano, po 10ti letech jsme konečně pochopili "proč"? Proč OVH funguje? Proč prosperujeme lépe, než konkurence? Kdo a proč jsou naší klienti? A co budou chtít v příštích letech? Je složité odpovědět stručně. A tak jsme vymysleli OVH MAG, kde vysvětlíme naši vizi a pokusíme se nastínit budoucnost a odpovědet na otázky : Proč? Jak? A kdy?

Co se týče housingu, odpověď je jednoduchá. Myslíme si, že našim cílem je předejít tomu, aby administrátoři museli chodit do datacenter a nabídnout zdroje datacenter jednoduchým, spolehlivým a finančně výhodným způsobem. Takže pronajímáme místa na discích, CPU a RAM k webhostingu, RPS nebo k dedikovanému serveru.

Housing nabízíme původně z toho důvodu, že nás o něj někteří klienti žádali, protože v této době OVH nenabízelo stejné nabídky (technicky a finančně) v rámci pronájmu. Budeme stále tyto služby nabízet, ale už nebudeme stavět další datacentra. Vyplníme naše aktuální datacentra "housing" a potom…to bude plné. Pokud se uvolní něco dalšího, budeme pronajímat další datacentra. A dále budeme stejně kvalitně nabízet službu housing.

Proč si míslíme, že už nebude potřeba později nabízet housing? Protože věříme, že budeme schopni nabídnout služby typu "housing" v rámci služby "pronájem". To znamená, že tato nabídka bude pro všechny.

Již s příchodem HG 2010-10 G a jeho startem 6x vyšším, než jsme očekávali, si myslíme, že toto by mohla být jedna z alternativ pro housing. HG 2010-10 G je drahý při instalaci – 50 % oproti stejnému serveru u jiného výrobce. OVH účtuje pouze financování serveru, tedy nabídku hosting serveru, šířku pásma a podporu 1. úrovně. To je důvodem úspěchu HG 2010-10 G.

Tento týden doplníme naši nabídku novou funkcí: virtualním rackem.

Místo pronájmu racku, můžete koupit servery a navzájem je připojit, OVH Vám nabídne virtuální rack, do kterého budete moci umístit Vaše servery od OVH. Vyberete si typ switche (10Mb/s, 100Mb/s, 1Gb/s, 10 Gb/s) a potom připojíte všechny servery k sobě. Vaše servery mají IP RIPE, které jsou Vaše (jako u housingu), přidáte systém load-balancing před Vaši infrastrukturu 3 kliky, globální firewallové infrastruktury, ještě 4 kliky, systém ochrany proti napadení ve 3 kliknutích a služby zálohování SAN/NAS v iSCSI/NFS/FCoE s velkou výhodou: celá Vaše infrastruktura je ve čtyřech datacentrech u OVH (Paris 19, Roubaix 1, Roubaix 2 a nové Roubaix 3, které bude otevřeno 15.12.) v různých fyzických racích a se sítí na úrovni 2/3 bez centrálního bodu (a tedy bez kritického bodu) s hodně vysokou dostupností.

Trvalo nám několik měsíců, než jsme projekt zdokonalili. Tímto způsobem máte všechny výhody privátního racku i pronájmu v jednom. Začínáme tento týden. Cena je 49 € bez DPH za měsíc za virtuální rack (to není nic ve srovnání s cenou za rack)… Inovace znamená dělat stejnou věc, ale jiným způsobem.

S pozdravem
Octave