OVH Community, your new community space.

Amdec


oles@ovh.net
12-28-2009, 04:06 PM
Dobrý den,

právě se zamýšlíme nad interní záležitostí, kterou bychom chtěli rozšířit na naše klienty , protože nás zajímá Váš názor.
OVH nabízí řadu služeb, které jsou dost lineární (domény, webhosting, rps, dedikované servery, housing), ale taky řadu SP, EG, MG, HG. Rychle si uvědomujeme, že dedikovaný server je lepší, než RPS a že MG je lepší než EG.

Chceme vytvořit nové služby, které nejsou lineární. Budou odpovídat na specifické potřeby. Například pro memcache není třeba CPU ani disku, ale hodně RAM. Pro zálohování backupu je třeba disku a výkon není tak důležitý a při zálohování produkce je to právě naopak.
Chceme vytvořit "normu" výkonu serverů, které nabízíme. Něco jako "A B C D E". Cílem je zviditelnit výkon některých komponentů, které používáme a odpovědět na otázky typu:

- "Proč je jeden server levnější, než druhý."
- "Proč je jeden server dražší, než druhý."
- "Proč je tohle lepší?"
- "Co je horší?".

Například výkon disků mezi

- SATA2 5400tr/min
- SATA2 7200tr/min
- SAS 7200tr/min
- SAS 15000tr/min
- SATA2 SSD Intel E 80GB/160GB
- SATA2 SSD Intel M 32GB/64GB
nejsou stejné. Je to stejné pro l'iSCSI/FCoE a NFS/CIFS.

Ale také pro CPU, síť, firewall, webhosting...

Výkon není špatný, ale my jsme si řekli, že v této záležitosti chybí risk. Informovat o risku, pravděpodobnosti poruch a umět je vyčíslit.
Takto si každý klient bude moci vybrat z řešení, která OVH nabízí v závislosti na svých potřebách. Chceme použít metody z automobilového a železničního průmyslu nazvané AMDEC (Analyse des Modes de Défaillance, de leurs Effets et de leur Criticité). V Aj: FMECA (Failure Mode, Effects, and Criticality Analysis).

Více na:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Analyse...leur_criticité
http://en.wikipedia.org/wiki/Failure...ality_Analysis

Myslíme si, že tento druh informací by umožnilo lepší informovanost o službách OVH. Toto by umožnilo přizpůsobit Váš rozpočet na Vaše potřeby.
A nekupovat to, co je zbytečné a co nepotřebujete. Uplatnit Váš rozpočet na to, co je pro Vás důležité. Tento druh informací je normální ve vztazích B2B, protože to zaručuje transparenci a smlouvy. Máme čím dál tím více klientů, ktreří nás žádají o záruky.
Při čtení Vašich feedbacků máme mnoho nových nápadů. Problém je, že v řadě "nelineárních" služeb, kde specializujeme servery k úkolům se můžeme potýkat s nedůvěrou k "levným, drahým a méně dražším službám", Je třeba větší transparence. Pokud zítra uvidíte server s 24 To disku za 30 euro řeknete si: "v čem je potíž?" To je to, čemu chceme předejít, tím že Vás budeme ihned informovat. Je to tak a ne jinak a vy to budete vědět a nebudete muset hledat informace napsané dole na stránce...

Co si o tom myslíte? Pokud máte zkušenosti s AMDEC můžete mi napsat na (oles@ovh.net).

S pozdravem
Octave