OVH Community, your new community space.

Cloud


oles@ovh.net
01-17-2010, 11:26 PM
Dobrý den,

Tento týden nabídneme služby "Cloud" a začneme s Vámi pracovat na beta testech. Mysleli jsme si, že začneme již minulý týden, ale přidělení IP adres trvalo déle, než jsme očekávali. RIPE dělá svou práci a je třeba ospravednit používání našich IP a potom dokázat, že budeme potřebovat IP, které jsme si vyžádali do budoucna. Myslíme si, že soubor bude schválen během týdne pro /15 (pro /16 je to už hotovo ).
Také změníme ceny přidělení IP RIPE na úrovni serveru. Cílem je dosáhnout synchronizace s aktuálním stavem věcí.
IP adresy se stanou raritním zdrojem a ceny porostou. Až do chvíle, kdy IPv6 bude použivatelné. Toto je důvodem proč naše nabídky "Cloud" budou v IPv6 (bez l'IPv4) zdarma.

K nabídce Cloud Ovh:
-----------------------
K našim nabídkám "Cloud" budeme nabízet 2 hlavní možnosti: - "miniCloud" a "coreCloud", VM/VPS ve všech distribucích (ale v VM), objednávka 1 kliknutím a doručení do 15ti minut. Cena těchto VM se pohybuje kolem 49,75 Kč bez DPH/měsíc. Nabídka "myCloud", kterou bychom mohli také nazvat "privateCloud", Vám umožní vytvořit Váš vlastní "obláček" a potom spustit tolik VM, kolik chcete na Vašem obláčku v limitu Vašeho obláčku. Musíte ho dát z Vašeho "Cloud".

Tyto dvě nabídky budou ve virtuálních racích, které jsme právě spustili, což nám umožní Vám nabídnout nabídky bez omezení co se týče zdrojů. Chceme Vám nabídnout VM, které fungují až do 48 cores. Ale taky load balancing a firewall pro miniCloud/coreCloud a VPN přes Vaše "myCloud". Vlastně vše, co virtální rack umožňuje.

Výhodou nabídek "Cloud" je, že můžete začít za 49,75 Kč Kč/měsíc a potom modulovat zdroje, které potřebujete v reálném čase a platit na hodinu, na den, na měsíc nebo na rok.
Je to stejný princip jako u "gameplan" se kterými jsme začali v roce 2003. Bylo možno pronajmout server pouze na několik hodin. S nabídkami "Cloud" budete moci navíc modulovat výkon CPU, RAM , místo na disku a počet VM ve Vašem Clusteru. A přejít na způsob fakturace s opravdovou spotřebou. To znamená, že hradíte pouze Vaší opravdovou konzumaci (s možností nastavení limitu). Tímto způsobem neplatíte téměř nic za noční provoz a během dne si můžete nastavit limit.

K našemu "Cloud" se přidají 3 pricipy :
- Čím delší je doba pronájme, tím méně platíte.
- Čím více zdrojů potřebujete, tím platíte více.
- Cena zdrojů není lineární, ale exponenciální.

Proč OVH spouští le "Cloud" ?
--------------------------------------
Věříme hlavně v "miniCloud/coreCore", který není moc drahý, 50 - 500 Kč bez DPH/měsíc. Rychle taky uvidíme, jestli budete potřebovat VM s 48 cores nebo jestli se máme zastavit na čtyřech. Potom věříme hlavně v "myCloud", který je nabídkou privátního Cloudu, jednoduchého k použití a k rozvoji. Uvědomili jsme si, že nabídky virtualizace OVH z roku 2009 májí opravdový úspěch (hlavně s virtuální MAC a ESXi). Ale na úrovni dedikovaných serverů zůstává virtualizace záležitostí profesionálů webu. S "myCloud" budete moci řídit infrastruktury "myCloud" klíč v ruce a cenově dostupný s VPN, které možná potřebujete ke spojení svého "Cloud" a dalších infrastruktur.

Vybrali jsme si ESXi, která je technologickou referencí v mnoha společnostech. Testujeme také Nexus 1000 od Cisco, který je virtuální switch , ale hlavně zálohování na FCoE s HG 2010-10G ... Odpověď na základní otázku : proč "Cloud", když OVH již nabízí všechny nezbytné komponenty k udělání Cloudu? To nastačí k tomu, abyste je mohli používat snadno. A přesto stačí shromáždit virtuální rack se serverem a potom distribuci virtualizace a nakonec vše konfigurovat. Ale při čtení Vašich komentářů jsme si uvědomili, že je to těžší, než jsme předpokládali. Zkoušíme Vám zjednodušit používání těchto technologií, ketré již ovládáme jako "product" a které Vám můžeme nabídnout jako "řešení". Obecně nás to nestojí moc času k vývoji těchto nabídek, které jsou navíc v módě. A na úrovni marketingu slovo "Cloud" má jistou sílu .

S pozdravem
Octave