OVH Community, your new community space.

Cloud 2


oles@ovh.net
01-20-2010, 06:58 AM
On Wed, Jan 20, 2010 at 01:13:41AM +0100, Gaëtan Kroneisen wrote:

Dobrý večer,

předem se omlouvám za mojí nevědomost, ale co to vlastně je "cloud"? Nechápu k čemu to přesně je a jak to funguje. A jaký je rozdíl mezi cloud od amazon, googlu a OVH?

V každém případě nabídka se nyní hodně propaguje, Je to jako XML ve svých začátcích nebo Web2.0 ???
Když si uvědomíme nebezpečí, které číhá ve velkém, zlém internetu.. Je to v pořádku mu svěřovat všechna svoje data? A s čím dál tím větší daní..Bude to stále rentabilní? OVH bude spravovat moje maily, SMS, mé voice IP, můj web a všechna moje data na cloud. Není OVH "Don't be eviI" certified?

Dobrý den,

Otázka je zajímavá a tak odpovím veřejně.
Rozdíl je, že naše nabídky jsou zpoplatněné. Náš cíl je dodat technické a funkční služby.
Zdroj zálohování, šířky pásma, CPU, RAM, SQL, http, e-maily atd. OVH neprodává knihy. OVH nedělá v jiném oboru, než v tom svém tz. prodáváme zdroje našich datacenter z továren, které jsme postavili "from scratch".

Nesmíme tedy vymýšlet ekonomický model, abychom sehnali peníze k financování toho, co nabízíme. Je to mnohem jednodušší: fakturujeme našim klientům za tyto služby. Omlouvám se. Žádná inovace, co se tohoto týče. Tady v tom jsme na nízké úrovni.

Jste to vy, kdo plati za tyto služby, tím že si kupujete část zdrojů z našich továren. OVH Vám dodává tyto služby, které Vám slouží k zálohování a k manipulaci Vašich dat a tyto data zůstávají jen a jen Vaše.
My nevidíme, co s těmito daty děláte ani co Vaše data jsou a nezajímá nás to.

Musíte pouze respektovat smlouvy a nepřekračovat limit zdrojů, které Vám pronajímáme. Pokud potřebujete více, můžeme Vám to dodat, ale něco to stojí. Je to jednoduché, naše služby jsou čistě technické, funkční, které používáte tak, jak potřebujete.

Pro mě ekvivalent "don't be evil" se nachází na úrovni kapitálu firmy. Přes projekt OVH chci dokázat, že existuje něco jinéh, lepšího.
Kapitál společnosti má existovat proto, aby se dalo investovat. Cílem společností se tím stává to, aby vydělávaly peníze.

OVH takhle nikdy nefungovalo. My prodává služby, které nám umožňují potom investovat. Musíme tedy prodávat bez ztrát. Ptáme se tedy: "jaké jsou ceny a kde potřebujeme investovat?"
A ještě musíme dodržet: cena = cena + investice. Služby musí být pro zákazníky cenově zajímavé, pro OVH musí být zajímávé co se týče investic.
Důsledkem je to, že máme nižší ceny a naše R&D je silnější. A to je důležitější, než pouze vydělávat peníze. Po deseti letech existence OVH máme výborné výsledky a to nás motivuje pokračovat v tomto směru.

Zpět k OVH Cloud:
-----------------------
V naší nabídce "Cloud" budeme nabízet 2 core nabídky:

- "MiniCloud" a "coreCloud" VM / VPS se všemi distribucemi, které nyní OVH nabízí (ale v VM) objednání pomocí jednoho kliknutí a dodání do 15 minut.
VM bežící na našem "cloud" zajišťují cenu za VM na 49,75 Kč bez DPH / měsíc.

- "MyCloud" může být nazýváno také "privateCloud", kde si můžete vytvářet vaše vlastní "cloud" poté bude možno spouštět tolik VM, kolik jen budete chtít ... bez limitace vašeho cloud .... Bute si muset spravovat své vlastní "Cloud".

2 nabídky, které jsou mezi virtuálními racky (které právě začínají) a my vám nabídneme tyto služby bez jakékoli limitace co se týče zdrojů.
Přemýšlíme nad nabídkou VM, která poběží až na 48 jádrech. Ale také pro váš miniCloud / coreCloud a VPN s vaším "myCloud" nabízíme load balancing a firewall.
Prakticky vše, co nefungovalo s virtuálními racky, nyní a brzy bude.

Největší výhodou nabídky "Cloud" je, že můžete začít s cenou 49,75 Kč / měsíc jestliže budete potřebovat, přetvoříte si zdroje podle potřeby v reálném čase. Zaplatit můžete na hodinu, den, měsíc, nebo rok.
Stejný princip jsme použili, když jsme spustili "Gameplan" v roce 2003, kdy jste si mohli pronajmout server na několik hodin.

S nabídkou "Cloud" vám dáváme více moci pro využití zdrojů CPU / RAM / diskového prostoru / počtu VM ve vašem clusteru. Platíte pouze za to, co ve skutečnosti používáte (pochopitelně s možností nastavení limitů). Takže během noci neplatíte téměř nic a během dne si můžete nastavit limit kolik budete platit.

3 důvody proč použít "Cloud":
- čím déle ho využíváte, tím méně platíte
- čím více zdrojů využíváte, tím více vám bude účtováno
- Cena použití více zdrojů není lineární, ale exponenciální

Proč OVH zahájilo "Cloud"?
--------------------------------------
Především věříme, že "miniCloud / coreCore" bude levné: cena bude do 500 Kč bez DPH / měsíčně. Brzy zjistíme, jestli opravdu potřebujete VM se 48 jádry, nebo bude lepší se zastavit na 4. Dále věříme v "myCloud" což je privátní nabídka Cloud, která je velmi jednoduchá na použití a vývoj. Viděli jsme, jak se virtualizační nabídky, které jsme spustili v roce 2009, chytili a mají úspěch u našich zákazníků (především virtualizace a ESXi). Ale použití pouze na dedikovaném serveru dělá z virtualizace záležitost pouze pro profesionály. S "myCloud" budete schopni spravovat vaši infrastrukturu, která bude hlavně co se týče peněz dostupnější. Se zabezpečením VPN, se kterým se budete moci připojit k jakékoli jiné infrastruktuře.

Ovšem zvolili jsme ESXi která se používá v mnoho společnostech. Otestovali jsme Cisco Nexus 1000, což je virtuální switch, ale také FCoE storage na HG 2010-10G ...
Nyní můžete odpovědět na první otázku: Proč "Cloud", když již OVH nabízí všechny potřebné věci k vytvoření Cloud?

Není pro vás příliš jednoduché používat tyto možnosti rychle a jednoduše. Je sice jednoduché vytvoření virtuálního racku a virtualizovat a nastavit toto dohromady, ale podle vašich připomínek jsme si uvědomili, že je to pr zákazníky více složité, nežli jsme předpokláli. Snažíme se tedy zjednodušit našim zákazníkům použití těchto technoligií a protože je ovládáme, můžete nabídnout i řešení. Prakticky nás vývoj těchto nabídek příliš časově nezatěžuje a nabídky sami o sobě jsou impozantní. A slovo "Cloud" má z hlediska marketingu vcelku sílu.

S pozdravem,

Octave