OVH Community, your new community space.

IP Failover: přidání smlouvy


Jan Cehák
01-26-2010, 08:35 AM
Musíte dodržovat české zákony co se týče IP adresy.
Ale máte-li obsah webu na francouzském serveru (což máte), musíte dodržovat i francouzské zákony co se týče obsahu.

Například jsme tu již několikrát měli stížnost od francouzské policie na "nevhodný obsah" na webu, takže ho musel majitel serveru smazat (šlo o věci, které jsou ilegální i v ČR).
Jiným příkladem by mohla být stížnost fr policie na copyright fotografií na webu. Fotografie museli být opět smazány (copyright platí stejně ve FR jako v ČR).

Takže zatím jsem se nesetkal s problémem, kterým by byl majitel serveru omezován ve FR a v ČR by to bylo legální. Legislativa co se týče Internetu je ve FR i ČR velice podobná.

Jde tu spíše o drobné rozdíly typu: Ve Francii můžete službu vrátit do 3 dnů od dodání a v ČR do 7 dní od dodání.

Azo
01-26-2010, 01:28 AM
To je mi uplne jasne. Ide mi o to, ci ked mam cesku IP, tak musim dodrziavat zakony CR aj FR, alebo len CR. Podla toho prveho prispevku iba CR, ale moc sa mi to nezda.

Jan Cehák
01-25-2010, 02:39 PM
Jde tu o toto:
Všechny servery OVH jsou fyzicky umístěny ve Francii.
OVH ale pro své zákazníky z jiných zemí koupila IP adresy příslušných zemí, aby server "vypadal", jako že je fyzicky v dané lokalitě, i když tam není.

Důvodem toho je fakt, že vyhledávací roboti (například google) dávají přednost serverům, které se nacházejí na stejném území, kde dotyčný vyhledává.

Vyhledáváte-li tedy na google.cz nejaký výraz, zobrazí se vám nějaké stránky, které google našel a preferují se ty s českou IP adresou.

Když si u nás pořídíte server, dostanete k němu obvykle 1 IP adresu, která je vyhrazena přímo serveru a 2 (někdy více) IP adresy na IP fail-over, kde si můžete zvolit stát, ze kterého IP adresu chcete. Server si poté nastavíte tak, aby okolní počítače viděli obsah vašeho serveru na české (na výběr je nyní 11 států) IP adrese.

Máte-li tedy server a na něm umístěný třeba internetový obchod, který je zaměřen an polskou klientelu a budete na něm chtít mít polskou IP adresu, budete muset souhlasit s malou smlouvou, která bere v potaz polské zákony.

Vypadá to zamotaně, ale doufám, že jsem to alespoň trochu vysvětlil

Jan

Azo
01-22-2010, 11:50 PM
To znamena, ze ked si na servery nahadzem cz ipcky, tak sa na obsah ktory na nich bezi, budu vztahovat IBA cz zakony? Nebolo by to moc jednoduche?

oles@ovh.net
01-20-2010, 05:12 PM
Ahoj,

Příští týden,, když si budete chtít objednat IP fail-over adresu jiného státu, nežli sídlíte, budete muset souhlasit s malou smlouvou s pobočkou, která spravuje konkrétní IP adresy. A naopak zákazníci ze ES, kteří si budou chtít vzít FR IP adresu, budou muset souhlasit s malou smlouvou s OVH. Tím budete souhlasit se zákony příslušné země.

Pochopitelně máme problémy s evropskými směrnicemi, které zatím nebyly ve Španělsku implementovány stejně, jako ve zbytku Evropy a speciálně ve Francii. Výsledkem je, že zákazníci z ES, kteří používají FR IP adresy nerozumí, proč francouzské OVH reaguje podle francouzských zákonů a né podle španělských, podle kterých by se měli normálně řídit. Musíte pochopit, že je to země původu IP adresy, která určuje, podle kterých zákonů se chovat. OVH musí tyto zákony respektovat a proto jsou zde tyto povinosti a postupy. To znamená, že podle geolokalizace IP adresy, OVH sleduje problémy, ke kterým v příslušných pobočkách dochází. A každá pobočka musí dodržovat zákony země, kde se nachází. Proto FR IP adresy OVH Francie, která spravuje problémy, musí být v souladu s LCEN a ES IP adresy v OVH ES, která spravuje problémy musí být v souladu s LSSI. Zákony LCEN a LSSI přitom nefungují stejným způsobem.

V každém případě je nejjednodužší použit IP failover státu, kde se nacházíte, takže zde budou vždy stejné podmínky pro použití všech IP adres. Jinak RIPE IP vyřeší problém, protože ukazuje vaši organizaci a váš stát a je to velice jednoduché.

V budoucnu se vám bude zobrazovat tato malá smlouva při objednání nové služby, nebo při prodloužení stávající (jestliže používáte IP failover jiného státu).

S pozdravem,
Octave