OVH Community, your new community space.

Cloud


Jan Cehák
04-12-2010, 09:26 AM
Stále se na nabídkách pracuje a testuje. Jakmile bude nějaká ze služeb Cloud spuštěna, návštěvníci našich fór budou ti první, kteří se o tom dozvědí. Bližší informace o termínu spuštění nemáme.

Limoto
04-11-2010, 06:26 PM
Nějaký novinky ohledně těch cloudů? Dva měsíce ani slovo...

lubos
02-10-2010, 10:37 AM
Limoto: Počítejte se druhým kvartálem 2010. A taky s nějakým menším navýšením ceny - viz originál post od oles.

Limoto
02-09-2010, 09:47 PM
Kdy se mají rozjet ty 2€ cloudy naostro?

oles@ovh.net
01-30-2010, 05:40 PM
Dobrý den,

naše beta testy úspěšně pokračují. Vaše feedbacky jsou velice důležité pro vývoj celé infrastruktury. Děkujeme!
Prodloužíme čas testování mC (miniCloud). Budeme pokračovat celý měsíc únor. Jedná se o beta testy, takže testujeme úplně všechno .
Zajímají nás reakce při poruchách, které způsobíme (nebo také ne). A potom přemýšlíme, jak dát zase vše do pořádku.

Nyní se právě vyrábí 1000 mC (miniCloud), 92 z nich bude dodáno již brzy. Pokud máte zájem o testování můžete si vytvořit objednávku zdarma a začít. Můžete mít jeden mC.

Co jsme testovali
-----------------------
mC je jeden core 1 GHz, 256 RAM s diskem o 5ti GB za 49,75 Kč bez DPH/měsíc.
Testovali jsme několik konfigurací CPU, RAM a užívání SWAP (když je paměť plná).
Mc je dodáváno s pamětí o 2 GB, DDR3 o 256 MB a 1,8 GB SSD disků.

Potřebujete více než 256 MB RAM v mC, budete "přirozeně" swappovat na discích SSD a ne na discích určených k zálohování. Pokud server má dostupnou DDR3, která je nepřidělená bude Vám přidělena automaticky a tím získáte 300 MB možná i 400 MB DDR na 2 GB. Začali jsme testovat zálohovací filery s různými konfiguracemi (SATA2, SSD, mix data SATA2 + cache SSD).

Další testy:
-------------------
Jedná se o testy zálohování dat. Potom budeme testovat mC na Windows. Jestli to bude fungovat s pamětí o 2 GB, DDR3 o 256 MB nebo bude třeba 512 MB DDR3 na 2 GB?

Ovh.biz a Cloud
-------------------
OVH bude dodávat všechny distribuce, které již nabízíme. Cloud umožní administrátorům vybrat si volitelné distribuce. Pokud například nabízíte e-mailová řešení můžete si vybrat mC a vytvořit systém do kterého dáte všechno co je třeba k řízení emailů s RoundCube a potom umístit tuto distribuci na ovh.biz a nabídnout to všem klientům OVH s možností testování na 3 dny zdarma.

Pokud jste spíš freebsd, můžete nabídnout distribuci freebsd nebo openbsd. Distrubuce budou muset být ověřeny. A pro vývojáře Apps typu CRM, ERP, fakturace, účetnictví nebo jednoduše modul WEB k fotografiím, modul WEB k blogům. Našim cílem je obohatit nabídku ovh.biz přes Cloud a nabídnout co nejvíce řešení.
ovh.biz bychom chtěli zviditelnit v tisku, radiu a televizi.


Cloud marketing
---------------------

Cloud OVH bude nabídnut na třech trzích: administrátorům, vývojářům a resellerům.

> Pro administrátory:

mC je v řadě dedikovaných serverů o 256 MB RAM s diskem 5 GB. Cena bude lehce navýšena z 50 Kč, ale ne moc, protože od 300 Kč již nabízíme RPS.

cC (coreCloud) je redundantní dedikovaný server, který narozdíl od RPS, SP, EG..nemůže mít poruchu. Služba zůstává dostupná i v případě fyzického problému.
Vše je přesunuto ze severu #1 na server #2 bez přerušení provozu. Tento typ konfigurace je velice drahý. Je potřeba udržovat vše aktivní I přesto, že poruchy máme pouze několik hodin ročně.
Proto OVH nabízí cC ve 2 konfiguracích: "reserved" a "on-demand".

"Reserved" je jako dedikovaný server: vlastní zdroje, které patří pouze mě samotnému. Tato konfigurace je drahá, protože je k tomu potřeba mít všechno dvakrát. V tomto případě se OVH zavazuje k určité kvalitě služby a navíc fakturujeme pouze dodané služby. Pokud se stane, že služba není tak kvalitní, jak by měla, je potom zdarma.
OVH bude mít proto tyto servery na největších fyzických serverech s maximálním množstvím zdrojů.

> Pro vývojáře :

dC (devCloud) je stejný jako mC, ale pro developery. Vyvíjim v Java, vezmu dC-java a vše hned funguje. Stejně pro RoR, php, mysql, .net, sql server, ale taky Exchange 2010, SBS, Zimbra, OpenXchange, Roundcube nebo zálohování, backup nebo skrytý web, streaming video,
audio, nfs, cifs… Tato služba je zdarma 3 dny a potom za 49,75 Kč bez DPH/měsíc.
Každý vývojář musí najít svoje řešení a pak může přejít od dC k aC.

aC (AppsCloud) je jako dC bez omezení co se týče zdrojů. Vytvořili jsme infrastrukturu /Apps abychom mohli zaručit uvedenou kvalitu. Tak jako cC jestli výkon není takový, jaký by měl být je služba zdarma.

Technologická výzva je vytvořit infrastrukturu pro každou technoligii a zajistit neomezené fungování. Umět přidat zdroje do aC lehkým a stálým způsobem .
Pokud vývojář začíná dC-mysql a potom přejde na aC a na 3000000 žádostí za sekundu s daty o 50TB, aC se automaticky přizpůsobí a dodá službu s kvalitou, která bude muset zůstat < 0.4 s /žádost.

Pokud máte mail o 100 TB v Exchange 2010 na 1300 emailových účtů, aC se taky přizpůsobí automaticky. Zálohování 23.4 Po taky není problém. Problém bude cena, ale to se týká projektu klienta. Jestli projekt bude úspěšný, je normální fakturovat použité zdroje.
Vývojář, který nabídne svůj projekt klientovi mu bude moci vše fakturovat : projekt + zdroje, bez zmínky o OVH. Všechny Vaše nápady jsou výtány : oles@ovh.net

> Pro resellery:

myCloud umožní prodávat služby týkající se virtualizace. OVH se postará o administraci těchto infrastruktur.

Oproti mC/cC/dC/cC má klient co dočinění s mírou dostupnosti fyzického serveru a může tedy spustit tolik VM kolik na svém serveru potřebuje. Tato nabídka je podobná VPS.

A tady končím, pokud jste se dostali až sem…... Díky!

S pozdravem
Octave