OVH Community, your new community space.

Síť 2010: verze 2


oles@ovh.net
03-18-2010, 03:44 PM
Ahoj,

Práce "intelektuálů" je v chodu a bude dokončena příští týden. V podstatě se budou procházet zpětné vazby, diskutovat a podepisovat smlouvy. Emocionální vztah vyžaduje čas. Je to velice unavující, ale nezbytné pro vedení těchto projektů. Zde hodně trpíme. Hodně.

No ... toto je o emoční stránce OVH.

Od minulého článku se některé kousky projektu pohnuli kupředu:
- Zabezpečení pro Londýn / Amsterdam a Paříž / Frankfurt bylo schváleno. Technické provedení je velmi důležité: pro Londýn / Amsterdam jsme vytvořili síť, která je velmi krátká: 350 km a je vedena téměř v přímce. Takže jde přímo kanálem la Manche a téměř 220 km nedochází k žádnému rušení signálu! Výhodou je, že průchod přes tuto síť bude velmi rychlý. Z Londýna do Frankfurtu to trvá 4 ms. Potom trasa Paříž / Frankfurt. Jinak máme 10 POP zesilovačů signálu, které jsou nezbytné pro schválení projektu od Team USA Infinera, protože ty, které máme v Evropě nesplňují parametry pro schválení (příliš mnoho POP zesilovačů signálu bude mít příliš mnoho ruchu, který nechceme, ale nakonec to bude monžé a byla by škoda, kdybychom to neudělali...).

- V Londýn / Amsterdam / Frankfurt připravujeme 3 místnosti 20 m2 pro nové vybavení pro routing... Musíte pochopit, že je to jako ten CRS-3, který přišel do OVH po 3 POP. Ovšem OVH má prudký nárůst trafficu na 3 POP, zatímco POP jsou umístěny v Paříži. Dnes je ve Frankfurtu 80% trafficu přesměrováno na Paříž.... A Londýn Frankfurt + Amsterdam + x 2 = Paříž ... náš Traffic je stejně jako naše síť: Evropský.
- Takže zastavíme všechny další POP v těchto 3 hlavních městech pro koncentrování na 1 lokaci na město. Na Global Switch London a Amsterdam a na Ancotel Frankfurt. Vše je stále ve fázy vyjednávání a řeší se otázka fungování, časování, cena routování, ale ...
- ... síť 2010 by měla být v provozu na konci Května / začátku června a výsledkem bude 1 Tb/s propojení mezi OVH a Internetem a také možnost lehce zvýšit tuto šířku pásma až na 20 Tb/s ... zkráceně vytváření mega sítě pro hostování .... a .... a minimálně všechny www stránky v Roubaix Valley .... Více seriozně se dá toto brát jako příprava na Cloud Computing a všechny změny, které toto přinese. Protože dobrá síť a kapacita sítě jsou nutné pro nabízení dobrých služeb zákazníkům.
- Některé NIP (privátní peering) budou aktualizovány a vylepšeny.
- Orange AS3215 Paris bxlo zvýšeno z 2x10G na 4x10G na 2 stranách pro větší bezpečnost. Pokračujeme ve vyjednávání 10G peeringu v regionu, přímo v Lyon, Bordeaux a Lille. Na naší úrovni to ještě není hotovo. To bude provedeno na konci června společně s linkami, které povedou do Paříže / Boreaux / Marseille / Lyon / Paříž ...
- SFR 15557 Paříž se zvyšuje z 1x10G na 2x10G, ponecháme 1x10G v Lyon a budeme pracovat na Bordeaux.

- Bouygues AS5410 v Paříži půjde z 1x10G na 2x1G, traffic se v posledních 6 měsících zdvojnásobil.
- AS6830 UPC v Zurich a ve Vídni jde z 1x1G na 2x1G a ponecháme 1x10G ve Varšavě a budeme jednat o PNI v Německu.

Ve zkratce: Evropa je hotova.

A co o USA síti?
Je to pravda! Musíme připravit podmínky pro nové pobočky na rok 2011 ...
Takže rozjíždíme síť v U.S. .... a jedeme dál.

S pozdravem,
Octave

oles@ovh.net
02-19-2010, 08:12 AM
Ahoj,

Jak jsme již oznámili, posílíme naši síť v Madridu 1x10G transitem v DTAG, což nám umožní lokálně prodávat traffic do Telefonica. Druhý POP bude vytvořen (nejspíše Interxion) a přidáme 1x10G na Opentransit, což nám umožní zabezpečit tok trafiku do Telefonica (také lokálně). 1x10G v Telia bude také přidáno v Madridu pro prodávání trafiku do Ono.

S takovým velkým lokálním trafikem budeme současně posilovat kapacitu naší sítě mezi Paříží a Madridem vytvořením POP v Bordeaux a zabezpečení s Marseilles.
Očekáváme, že příští týden bude vše vyjednané.

Co se týče TPSA, tak s nimi pracujeme na 2x10G do Varšavy, ale tento projekt bude vyžadovat více času. Mezitím posílíme naši sílu k TPSA ve Frankfurtu pomocí druhého 10G. Pozdeji necháme těchto 2x10G ve Frankfurtu pro bezpečnost. Mezitím 1x10G zabezpečení bude vytvořeno v Paříži.

Abychom vylepšili kvalitu služeb v severských zemích (SE, FI, NO, DK, RU, LT, atd.) přidáme 1x10G Telia transit v Amsterdamu s 1x10G zabezpečením v Paříži. Toto nám umožní více zabezpečení z Paříže.

Souhrn: vylepšujeme naše služby.

Posilněním naší sítě v Madridu a budeme v Madridu vytvářet datacentrum. Výhodou bude být blíže zákazníkům z ES a doručovat traffic kompletně. Stejné záměry máme se Strasbourg a Kehl. Ovšemže posílíme Paříž/Frankfurt na kapacitu 100 Gb/s a bylo by hloupé, kdybychom nevytvořili malé datacentrum blíže DE a IT zákazníkům, ale také CZ, AT a PL zákazníkům. Poté to bude totálně Cloud Computing.
...

S pozdravem,
Octave

oles@ovh.net
02-09-2010, 10:36 PM
Je málo času a hodně věcí, které čekají na schválení a my víme přesně co chceme. Například mezi včerejšího večera a dnešním dopolednem jsme dokončili upgrade DTAG 3x10G na 6x10G s +2x10G do Frankfurtu a +1x10G do Madridu. Budoucí jednání povedou ke zvýšení kapacity nejméně o 200 Gb/s. Také se snažíme zvýšit kapacitu a peering přes...

Dobrý den,

Zvýšíme naší kapacitu připojení přes Telecom Italia s 1x10 G v Paříži, 1x10 G ve Frankfurtu 1x10 G v Miláně. Prozatím s přenosem dat přes jenoho z našich dodavatelů. Tento přímý peering nám umožní zajistit výbornou kvalitu připojení a také garantovat přenosovou rychlost, protože budeme v kontaktu s NOC. V případě problémů, tak budeme moci jednat. Zvýšíme kapacitu přenosové rychlosti Milano s 2x10 Gb/s. Jestě přemýšlíme, jestli zvýšíme link Paříž/Milano ou Frankfurt/Milano. Oba dva jsou velice strategická umístění.

Cílem je uplatnit objem přenosných dat přes Telecom Italia přímo do Milána a mít backupy na dvou webech pro všechny případy.


S pozdravem
Octave

oles@ovh.net
02-02-2010, 03:34 PM
Ahoj,

Na rozdíl od roků 2008/2009 jsme se rozhodli změnit metodu práce na dokončení síťových vylepšení v roce 2010. Soustředili jsme se na komunikaci se všemi dodavateli v únoru a nejpozději na konci února jsme podepsali všechny kontrakty. Dva měsíce poté, když jsme obdrželi všechnem materiál a umístili na patřičná místa, jsme tuto práci zakončili. Nyní síť již 1 rok pracuje bez problémů a my můžeme pracovat na něčem jiném

Síť OVH má kapacitu 550 Gb/s. Tuto kapacitu budeme nyní zvyšovat na minimálně 750 Gb/s. Doufáme, že OVH síť bude mít na začátku roku 2011 kapacitu do Internetu 1 Tb/s. Dříve to ale nebude.

Pro tyto upgradey budeme zvyšovat kapacitu šířky datového pásma mezi RBP datacentry - 1/2/3(/4 brzy) a Londýnem, Amsterdamem, Frankfurtem a Paříží abychom se dostali na celkový 1 Tb/s (100x10 Gb/s). Také budeme zjednodušovat POP do Bruselu, takže kapacita do Amsterdamu a Frankfurtu bude upgradeována jednoduše. Dále zabezpečíme linky Londýn, Amsterdam a Frankfurt s Londýn/Amsterdam a Paříž/Frankfurt na 100 G. Současné 10G spojení by bpříliš dlouho nevydrželo. Routery nezaznamenají žádný rozdíl, protože se změny odehrají na úrovni 1.

Dále posílíme Madrid a Milan POP abychom mohli traffic lokálně místo Paříže. Tím se také zvýší kvalita šířky pásma. To se například týká routingu s Telefonica, které jsme udělali včera a předevčírem. Stejné to bude pro Telecom Italia. Také nyní přemýšlíme, že začneme Bordeaux POP, nebo s tím počkáme až na konec roku 2010...

Komunikace nyní probíhá rychle. Je málo času a hodně věcí, které čekají na schválení a my víme přesně co chceme. Například mezi včerejšího večera a dnešním dopolednem jsme dokončili upgrade DTAG 3x10G na 6x10G s +2x10G do Frankfurtu a +1x10G do Madridu. Budoucí jednání povedou ke zvýšení kapacity nejméně o 200 Gb/s. Také se snažíme zvýšit kapacitu a peering přes AMSIX DECIX z 80Gb/s na 160Gb/s, ale nejdříve se pokusíme vyjednávat s privátními peeringovými sítěmi na jejich peeringových bodech. Zatím jsme se nerozhodli, jestli posílíme síť na severu Evropy mezi DK, SE a FI.

Proč tyto upgradey? Vy si objednáváte servery a my musíme zajistit kvalitu služeb, což znamená investovat do sítě. Také připravujeme síť na Cloud, který bude mít také nějaké nároky. Poté musíme připravit síť na NRAs abychom mohli poskytnout ve Francii SDSL. Kolem května-září začneme testovat kolem Roubaix Valley v okruhu 100 km tyto služby, ale to už je zase na jiný článek ...

Ve zkratce: Jdeme pracovat ...

S pozdravem,
Octave