OVH Community, your new community space.

Subdomény

sefikail
02-06-2010, 06:39 PM
Citace Původně publikováno Limoto
A co když udělá DNS záznam *.sefikail.cz?
Tak to mám u hlavní domény a na multidoménách také. Akorát tam nemám samozřejmě sefikail , ale doménu daného webu

*.sefikail.cz - CNAME - sefikail

Teď se peru s htaccessem

Chci aby mi to vypsalo error404, když zadám třeba http://zrusenasubdommena.sefikail.cz , ale místo erroru mi to vyhodí stránky ovh.cz

Limoto
02-05-2010, 06:42 PM
A co když udělá DNS záznam *.sefikail.cz?

Jan Cehák
02-05-2010, 04:45 PM
Jde o to, že adresáře přes FTP se vytvoří hned a ihned je také můžete používat.
Příklad:
u domény: "domena.cz"
si do adresáře /www/ vložíte adresář "test"
A poté "www.domena.cz/test" funguje okamžitě

ale subdoména, jelikož musíte adresář umístit také do www (jako ostatně všechny stránky), se musí zpropagovat (bind). Aby vám tedy fungovala subdoména: www.subdomena.domena.cz, musíte počkat do restartování bindu, který se restartuje jednou za 24 hodin. Je možné, že jiné společnosti to mají okamžitě, ale to poté vyžaduje příliš mnoho zdrojů ze serveru..... OVH volí jinou cestu.

Pozor: veškerý obsah webu (html stránky) musí být u našeho webhostingu umístěn v adresáři www.

sefikail
02-05-2010, 03:12 PM
Jan Cehák, pak prosím dejte vědět.

Co se týče vytváření subdomén v administraci, tak to chápu že je to hlavně kvůli multidoménám

Ale samostatně vytvořené subdomény přes klasické ftp by měly fungovat dle mého během 3 minut.

Jan Cehák
02-05-2010, 10:41 AM
Citace Původně publikováno sefikail
Mimochodem.
Na adrese http://prirucky.ovh.cz/BackupsOnPlanWeb je "Smazali jste omilem nějaký soubor?" chyba. Omylem je tvrdé.

Nevysvětlil by mi někdo proč tak dlouho trvá než se vytvoří subdoména?
Když přes ftp ji vytvořím, tak je nedostupná.

Díky
Hrubka opravena.

Co se týče 24 hodinového prodlení u vytváření subdomén, tak nevím jak je to jinde, ale u nás se nejspíše čeká na zpropagování DNSka (domény se u nás hodně používají i na možnost multidomén a ty pro funkčnost DNS potřebují).

Vytváření subdomény vyzkouším na svém testovacím webhostingu a uvidíme.

vrtak-cz
02-05-2010, 07:36 AM
Mimochodem.

Díky
A nevázne to na vysokém TTLku u DNSka?

sefikail
02-05-2010, 01:18 AM
Mimochodem.
Na adrese http://prirucky.ovh.cz/BackupsOnPlanWeb je "Smazali jste omilem nějaký soubor?" chyba. Omylem je tvrdé.

Díky

sefikail
02-04-2010, 05:00 PM
Vím že se často ptám, ale hodlám pro případné zákazníky předělat zcela administraci manageru a udělat velice podrobnou nápovědu. Jsem toho názoru, čím přehlednější administrace (i pro lamy), tím více spokojených zákazníků

sefikail
02-04-2010, 02:54 PM
Používá někdo z vás program webhosting?

Zkoušel jsem vytvářet nějakou subdoménu např.
www.zkouska.sefikail.cz
A její doba vytvoření je zhruba 24 hodin.

Je to vůbec možné? A nevíte proč?
Třeba přes ftp založím subdoménu "test" ale bohužel nefunguje a vše musím dělat přes administraci, přidat subdoménu.

Kdybych takto měl dělat webovou prezentaci a čekat celý den na její vytvoření, tak by mi asi fakt ruply nervy

Jak to děláte vy? Na jiném webhostingu jsem udělal jen subdoménu přes webftp. Zadal do .htaccess požadované parametry. A index.* a vše to zabralo cca 3 minuty.

A směrování do subdomény www jsem řešil vše přes .htaccess
A to ještě nepočítám kdybych subdoménu test chtěl přejmenovat. Opravdu znovu musím čekat 24 hodin?

sefikail
02-04-2010, 02:06 PM
Používá někdo z vás program webhosting?

Zkoušel jsem vytvářet nějakou subdoménu např.
www.zkouska.sefikail.cz
A její doba vytvoření je zhruba 24 hodin.

Je to vůbec možné? A nevíte proč?
Třeba přes ftp založím subdoménu "test" ale bohužel nefunguje a vše musím dělat přes administraci, přidat subdoménu.

Kdybych takto měl dělat webovou prezentaci a čekat celý den na její vytvoření, tak by mi asi fakt ruply nervy

Jak to děláte vy? Na jiném webhostingu jsem udělal jen subdoménu přes webftp. Zadal do .htaccess požadované parametry. A index.* a vše to zabralo cca 3 minuty.

A směrování do subdomény www jsem řešil vše přes .htaccess