OVH Community, your new community space.

Update RPS...


oles@ovh.net
02-23-2010, 09:14 AM
Ahoj,

Před třemi týdny jsme obdrželi patch od Sun na ZFS. Tento patch vyřešil hlavní problém ve správě ukládacích infrastruktur pro RPS. Především v době obnovení služby po rebootování. Zjednodušeně po poruše nebo výpadku proudu trvalo zhruba 2 hodiny, kdy byl filer nedostupný. Tento problém je nyní ve stádiu R&D, abychom nalezli řešení pro několik problémů jako je změna uložiště. Proto upřednostňujeme zabezpečit tento současný systém a zabránit pádům, ke kterým dochází v R&D a nabídnout tím lepší použití a flexibilitu. Podobně bylo zmraženo i NFS uložiště pro RPS. Obecně je fakt, že je toto uložiště tak pomalé (1 MB/s) má příčinu zde.

S tímto patchem se vše restartuje.

Pracujeme již 3 týdny na infrastruktuře pro zálohu všech RPS filerů. Problémem je, že na této úrovni byli rozmnoženy 100x. Při rebootování zálohy se bude muset týden čekat, aby byl opět přístup a možnost udělat další zálohu. S tímto patchem bude opět vše životaschopné. Práce na infrastruktuře pro zálohu RPS je téměř hotov. Brzy začneme pracovat na iSCSI filerech, které nám zaberou dalších pár dní. Poté započne beta testování.

Nakonci bude potřeba dokončit všechny tyto updatey a R&D na počátku první lokalizace RPS. První v Paříži (to je již v beta tesu) ale také další ve Frankfurtu a Madridu.

Důvodem je:
- poskytnout HW platformu pro online hry s co možná nejnižší latencí.
- implementace geolokalizace infrastruktur pomocí naší sítě, ale také v Japonsku, USA, Rusku a Brazílii s distribucí služeb pro návštěvníky Web caching, streaming, nebo jednoduchého vysílání.
- práce na koncepci serveru, který bude 100% času online. Serveru, který nikdy nespadne (z žádného možného důvodu). Jakmile se tedy objeví nějaký problém, failover server automaticky přepne uložiště dat a server poběží bez jakéhokoli výpadku.

Toto je cesta, kterou chceme jít společně s naší technologiím která se bude nazývat "Father". Je to i proto, že naše RPS budou během 2-3 měsíců více kontrolovatelné.
Jedno místo, kde můžete kliknutím objednat kompletní řešení. RPS, které jsou nyní používáné pochopitelně zůstanou kde jsou.
Zaručili jsme se tím, že dokud RPS servery poběží, nepřestaneme je vylepšovat.

S pozdravem,
Octave