We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

RIPE IP block a nový server

Jan Cehák
02-28-2011, 11:38 AM
Omlouvám se za nezodpovězení této otázky. Otázku jsme zodpověděli na podpora@ovh.cz, ale pozapomněli jsme odpověď vložit i sem.
I když pozdě, tak zde je odpověď:

Blok IP RIPE zůstáva se zákazníkem i když server vyexpiruje. Na nový server si tedy IP adresy může přidat jakmile bude mít nový server zaplacené profesionální použití.
Jsou poté dvě možnosti jak to udělat:
  1. Převést samotnou IP - můžete převádět jednotlivé IP adresy a přiřazovat je jako IP failover.
  2. Převést celý blok - můžete k serveru přiřadit celý blok IP adres

Jakou z těchto dvou metod zvolíte je čistě na Vás.

jlx
03-02-2010, 09:27 AM
Momentálně přecházím na nový server z nabídky OVH a k původnímu serveru mám objednaný přídavný RIPE blok 16 IP adres. Z toho je sub-blok 8 adres už rozdělených na jednotlivé IP Failover adresy a ty už jsem úspěšně přesměroval na nový server.

U bloku je routování zapsáno stále na původní server, stejně tak je referencován i v Manažeru u této přiobjednané služby. Chtěl jsem se tedy ujistit, zda-li můžu bezpečně zrušit starý server a nepřijdu tím pádem o tyto IP adresy.

Dále - je zbývajících 8 IP adres lepší rozdělit na Failover a převést jednotlivě na nový server anebo převést celý, ještě nerozdělený blok (pokud je to možné)?