OVH Community, your new community space.

devCloud beta a pCC


oles@ovh.net
08-07-2010, 10:44 AM
Ahoj,

devCloud je ve verzi beta. Testy budou kompletní na konci srpna či začátkem září a prodej bude zahájen do jednoho měsíce. Děkujeme všem testerům, kteří se testu zůčastnili.

Více informací:
http://www.ovh.com/fr/cloud/devcloud.xml

Co je devCloud?
------------------------
dC (devCloud) je

- Cloud řešení - tj. máte jednoduché webové rozhraní pro administraci Vašeho Cloud a všechny operace jsou prováděny v reálném čase - včetně vytváření Cloud. Proto nepotřebujete root přístup na server. Nepotřebujete znalosti administrátora. Vše je jednoduché a instantní.

- specializováno na práci (MySQL server, VPN gateways, Urchin engine pro zobrazení statistik na webových stránkách). Každé dC má vlastní webové rozhraní pro rychlou administraci.

- zdroje jsou nastavitelné během vteřin. bez nutnosti restartování služby a proto nedochází k přerušení služeb. Přes rozhraní lze provádět pomocí několika kliknutí myší můžete přidat (či odebrat) více RAM, výpočetního výkonu či šířku pásma připojení.

- bez nutnosti hodinového placení. Můžete ho archivovat či smazat kdykoli chcete. Platíte pouze za IP zdroje, CPU, RAM. Když je dC archivováno, neplatíte nic.

Na co je dC?
----------------------

OVH nabízí služby "Cloude" (mC a dC) pro vývojáře, kteří potřebují využít zdroje datacentra aby mohli otestovat své potřeby a doladit potřebné detaily pro následný přechod na klasický dedikovaný server. Použitím mC a distribucí s dC mohou vývojáři začít své projekty během několika vteřin. Mohou si vyzkoušet a doladit stránky v PHP, Java, RoR a SaaS, atd.

Vývojáři mohou měnit části projektu, testovat různá nastavení a hardware/software přesně podle svých potřeb. Vše se provádí pomocí webového rozhraní, kde se jedním kliknutím můžete ihned dostat na zcela jiné nastavení Vašeho Cloud.

Vývoj může trvat několik dní, týdnů či měsíců a protože s řešením Cloud můžete každý server na noc archivovat (za archivovaný Cloud se nic neplatí) a ráno opět spustit, umožní Vám také redukovat náklady.

Další možnosti, které budou dostupné ke konci měsíce jsou:

- load balancing, proxy & cache
- webové servery
- storage
- backup

mC a dC na pCC
--------------------

Jakmile budete mít vývoj na Vaší mC/dC infrastruktuře hotov, můžete jediným kliknutím přehodit server na privátní cloude computing pCC. Jde o hardwareovou infrastrukturu se software administrovaným OVH. pCC je izolovaný od ostatních zákazníků. Váš projekt pak bude hostován s garantovanými službami, SLA a VIP/GS podporou. Vše jde provést jediným kliknutím a můžete si zde navolit mnoho automatických úkolů. Fakturování je měsíční či roční a je přizpůsobeno Vašim potřebám.
Platíte pouze za to, co opravdu využíváte.

pCC bude spuštěn během září.

S pozdravem,
Octave