OVH Community, your new community space.

Re: Cena podpory, přeprodejci a dedikované servery


oles@ovh.net
08-13-2010, 10:02 PM
Dobré odpoledne
Děkuji za Vaše názory na předchozí článek

Diskuze byla bouřlivá. Abychom urychlili rozhodování, probíhala diskuze co možná nejvíce otevřeně. Každý řekl co chtěl. Chtěli jsme Vaše názory a tak to taky dopadlo podobně jako vždy. Nadhodili jste šokující nápad a my čekali co se bude dít. Výhodou této, velmi emocionální, metody je, že dotčení zákazníci, kterým se nový nápad nelíbí řeknou narovinu co si myslí a často se dojde k opravdu zajímavým věcem. Nevýhodou je to, že to vyžaduje mnoho energie (naší i Vaší) a často je tam mnoho názorů, které s původním tématem nemají co dělat. Neexistuje žádná dokonalá metoda, jak spolu má komunikovat 2000 - 3000 lidí na mailing listu a fórech v 11 jazycích.
pozn: zákazníci OVH.CZ se diskuze bohužel nezůčastnili

Takže jaké jsou zatím výsledky?

O všech možných tématech jsme diskutovali a ukázalo se, že zatím nemáme žádné odpovědi na naše otázky a nové nápady.

Co tedy hledáme?

Zapomeňte na otázku principu. To je až druhořadé. Chceme rozdělit podporu a nabízet různé druhý podpory pro 3 druhy zákazníků:
1) Systémový administrátoři/přeprodejci
2) Podnikatelé
3) Soukromé osoby
Protože nikdo z Vás nechce mít stejný rozsah podpory. Někteří chtějí mít živý chat přímo s techniky v datacentru. Jiní preferují komunikaci po telefonu. Další chtějí komunikovat e-mailem, ale vždy se stejnou osobou. Každý z nás si pod pojmem podpora představuje něco jiného. A proto potřebujeme změnu podpory, kde se nyní stejně mluví se začátečníkem jako s profesionálem.

Co nyní?

Protože jsme všichni trochu unaveni všemi různými názory, které stejně nejsou příliš pokrokové, pokusíme se brzy přijít s novými myšlenkami.
Uvidíme, zda budou více rozumné a napadnou Vás při nich nové idee.

No, konec týdne je trochu strnulejší ...

Jinak: Nikdy nevíte, jestli se jednoho dne neprobudíte s geniální myšlenkou.
Nemusíte se bát poslat e-mail ... jen do toho ... může se to stát kdykoli.

Ještě jednou díky!

S pozdravem,
Octave