OVH Community, your new community space.

práce dnes v noci: split vss-1


oles@ovh.net
09-02-2010, 05:14 AM
Dobrý večer,

dokončeno (s velkými obtížemi a problémy na IP failover u HG).


Octave

oles@ovh.net
09-01-2010, 10:58 PM
Dobrý den,

Před měsícem jsme "rozdělili" vss-2 (fouble frame) do konfigurace v jednom šasi. To odstranilo problémy, které jsme měli s vss. BGP běží rychle a již nezatěžuje CPU a ani nedělá více ARP problémů.

Dnes o půlnoci "rozdělíme" router vss-1. Potrvá to asi 30 minut. Jedná se o změnu konfigurace a reboot routeru, aby se komplet změnila konfigurace. Během inkriminovaných 30 minut budou servery na vss-1 nefunkční.

Více info:
http://status.ovh.net/?do=details&id=472

Po vss-1 se budeme věnovat vss-3. Ve výsledku budeme bezproblémoví.

Před dvěma lety jsme udělali chybu v konfiguraci a pak jsme s opravou čekali. Nyní budeme problémy řešit jeden po druhém tak, jak přijdou. Stále je před námi cca 2 týdny práce.

Navíc nepoužijeme Nexus 71016. Jeden jsme objednali na testování, ale nepřesvědčil. Jsou tam omezení RAM, která nedovolují plné využití BGP, funkce pro Cloud computing nejsou dotažené a jsou i další chyby (např. proxy-ARP s HSRP s nucenou mac, není proxy-arp ipv6, atd.). Tento HW zkrátka ještě není připraven pracovat v L3. Jen jsme ztratili čas. Hodně času. Udělali jsme objednávky u Juniper a Brocade na podobné zař. a ASR 9000. To vše kvůli testování, aby se projevily chyby...

Je to problém pro naše plány? Je to zvláštní, ale ne. Routery, které dnes používáme, pracují vcelku spolehlivě. Plán je nepřekračovat jejich schopnosti spíš, než hledat nová zařízení. Takže namísto upgradu routerů budeme implementovat něco paralelního. Jednoduše. Páteř bude "méně centralizovaná" a tedy "více distribuovaná". Budeme dělit, až vzniknou 2 - 3 páteře, každá o 500 Gbps a takřka nezávisle fungující.

Momentální postup:

La mise en place de route reflector BGP:
http://travaux.ovh.com/?do=details&id=4490
La problématique de QoS sur les switchs de baie:
http://travaux.ovh.com/?do=details&id=4384
Les protections contre les attaques en UDP:
http://travaux.ovh.com/?do=details&id=4249

S pozdravem

Octave