OVH Community, your new community space.

Cena za licence Windows


quick
10-25-2009, 09:39 AM
Co se Z-push nebo zarafy týče, tak z-push, to je jen kus php, na syynchronizaci PDA, ale s klasickým outlookem je to nepoužitelné.
A co se týče keria, tak jsem nic nenašel, u nás ve škole běží jen firewall a klasický e-mail...

Apple64
07-19-2009, 11:39 PM
Tak myšlenka open-source je hezká. Bohužel ale právě v tomto je Microsoft hodně dobrý, v podstatě nemá konkurenci. Nejsem přesvedčen, že open-source varianta dokáže plnohodnotně nahradit již zmíněný Exchange, Sharepoint a další.

Limoto
07-18-2009, 12:38 PM
Radši bych si napsal vlastní, než dát korunu M$

EDIT: a ani bych nic psát nemusel. Viz Z-Push.
EDIT2: a hlavně Zarafa

Apple64
07-18-2009, 12:06 AM
Tak jsem koukal na tu verzi 2010. Některé vychytávky jsou opravdu zajímavé. Jen cena mi přijde docela vysoká. Ale za takové věci se holt musí platit.
Jinak přes ten open-source si to taky nedokážu moc představit.

quick
07-17-2009, 11:20 PM
Citace Původně publikováno Limoto
Na všechno je nejlepší open-source řešení na vlastním serveru...
Dovolil bych si oponovat.
Na e-mail například používám google apps, z mého pohledu o mnoho lepší než vlastní mail server.
Neznám firemní prostředí, ale google myslí i na firmy.
Když je ale řeč o Exchange, jak by jste s open-source toto vyřešil na vlastním serveru ?

Limoto
07-17-2009, 11:14 PM
Na všechno je nejlepší open-source řešení na vlastním serveru...

quick
07-17-2009, 11:02 PM
Citace Původně publikováno vrtak-cz
Doufám že se nikdo neurazí nebo že to někomu nebude vadit ale tady je kerio mail server docela dobre popsan... http://pcworld.cz/software/Kerio-Mail-Server-6.6.2-7359
Pěkné, ale nevidím tam vůbec nic o kontaktech, kalendáři, úkolech, poznámkách...
Na poštu jsou podle mě nejlepší Google apps.
Uvifíme, uvidíme

vrtak-cz
07-17-2009, 08:22 PM
Doufám že se nikdo neurazí nebo že to někomu nebude vadit ale tady je kerio mail server docela dobre popsan... http://pcworld.cz/software/Kerio-Mail-Server-6.6.2-7359

quick
07-17-2009, 12:37 AM
Citace Původně publikováno lubos
#10 & #11:

Hm, pak by možná stálo za to založit extra vlákno na Exchange-like produkty, nebo? Mě tohle docela zajímá - i když bych chtěl jednou dosáhnout stavu, kdy budu mít _jen_ e-mail a mobil zahodím :-)

Dejte v září vědět, jak šlape to Kerio...
Microsoft do připravovaného Exchange 2010 zařadil krom vychytávek jako je archivace starých zpráv, třídění e-mailů do vláken, právě i SMS zprávy.
Ve výsledku napíšete na PC SMS a váš telefon jí odešle, stejně tak přijatou SMS uvidíte také na PC.
Jde to až tak daleko že díky zprávám o nepřítomnosti vám sám outlook nabídne odeslání mailu jako SMS, pokud bude příjemce například na dovolené.
Máme se na co těšit.
V září dám vědět jak je na tom Kerio.

lubos
07-16-2009, 09:36 AM
Citace Původně publikováno quick
O tom nevím.
Ale od 1.září budu mít na Kerio mail serveru účet, takže uvidíme.
Dík za tip
#10 & #11:

Hm, pak by možná stálo za to založit extra vlákno na Exchange-like produkty, nebo? Mě tohle docela zajímá - i když bych chtěl jednou dosáhnout stavu, kdy budu mít _jen_ e-mail a mobil zahodím :-)

Dejte v září vědět, jak šlape to Kerio...

quick
07-16-2009, 06:44 AM
Citace Původně publikováno vrtak-cz
A co Kerio Mail Server? Sice je potřeba do outlooku doinstalovat connector a nemá tak propracované webové rozhraní ale je takřka plnohodnotnou náhradou...
O tom nevím.
Ale od 1.září budu mít na Kerio mail serveru účet, takže uvidíme.
Dík za tip

vrtak-cz
07-15-2009, 11:24 PM
Citace Původně publikováno quick
Bohužel nic podobného exchange serveru bohužel asi ještě není
A co Kerio Mail Server? Sice je potřeba do outlooku doinstalovat connector a nemá tak propracované webové rozhraní ale je takřka plnohodnotnou náhradou...

quick
07-15-2009, 07:39 PM
Citace Původně publikováno Apple64
Hm, tak to je velice zajímavé. Sám jsem taky totálně netušil, k čemu to je. Díky za osvětlení:-). Služba je to velice zajímavá. Je určitě dobře, že ji bude OVH nabízet. Jenom v tom nevidím jiné využití než v nějakých firmách typu Microsoft atd. Ti si na to potrpí. Ale myslím si, že se bez toho dá obejít a nebude to tak rozšířené. Ale třeba se mýlím. Budu rád, když mi někdo bude oponovat a osvětlí mi to více. Docela mě to zajímá...:-).
Služba to není mezi běžnými uživately rozšířená právě proto, že stojí spoustu peněz.
I samotné OVH pokud jsem dobře pochopil nebude nabízet exchange hosting, nýbrž server + placený OS Windows server 2008/2003 + placenou licenci na Exchange server.
Exchange hostingy však jsou, ale jeden účet vás v nejnižší 1GB variantě přijde na 200kč/měsíc.
Proto není Exchange mezi běžnými uživateli tolik rozšířený.
Jiná situace je ale ve firmách, používá se sdílení kalendářů, týmové úkoly, sdílené kontakty, firemní e-mail, obrovské plánování, a exchange se jím zkrátka asi vyplatí.
Bohužel nic podobného exchange serveru bohužel asi ještě není
Budeme doufat ve světlejší zítřky ...

Apple64
07-15-2009, 06:52 PM
Hm, tak to je velice zajímavé. Sám jsem taky totálně netušil, k čemu to je. Díky za osvětlení:-). Služba je to velice zajímavá. Je určitě dobře, že ji bude OVH nabízet. Jenom v tom nevidím jiné využití než v nějakých firmách typu Microsoft atd. Ti si na to potrpí. Ale myslím si, že se bez toho dá obejít a nebude to tak rozšířené. Ale třeba se mýlím. Budu rád, když mi někdo bude oponovat a osvětlí mi to více. Docela mě to zajímá...:-).

lubos
07-14-2009, 07:00 PM
#6: jj, dík, to dává smysl :-)

vrtak-cz
07-14-2009, 06:31 PM
Citace Původně publikováno lubos
Toužil? Vysvětlete prosím. K čemu? Na co? (já Exchange moc neumím, rád se přiučím)
Snad se nebude quick zlobit ale odpovím za něj. Exchange od M$ je geniální věc pro správu kontaktů/kalendáře/e-mailů/poznámek/úkolů. Prostě a jednoduše máte tyto všechny položky uloženy na serveru ("v Exchange Serveru"). A máte u sebe na pracovním počítači Outlook. Pak máte mobil který umí ActiveSync (Windows Mobile, Nokii, Sony-Ericssona ...). Pak máte doma počítač s outlookem. V práci napíšete mail a odešlete ho. Ihned se synchronizuje s mobilem a počítačem doma. Jdete na večeři a někoho tam poznáte vyměníte si kontakty vy ho uložíte do mobilu pak příjdete domů a máte ho i v PC (v pracovním PC samozdřejmě taky). To samé s kalendářem, poznámkama i úkolama. Navíc máte k dispozici webové rozhraní OWA (Outlook Web Access) které je takřka stejné jak funkčně tak vzhledem jako klasický Desktopový Outlook (u 2007 - u starších to bylo horší - akorát je problém že toto "plné" webové rozhraní funguje jenom v IE :-( ).

Snad jsem to popsal dostatečně.

lubos
07-14-2009, 01:16 PM
Citace Původně publikováno quick
Jéé, Exchange účet, po tom jsem vždy toužil.
Nejlevnější jsem však našel za 200,- Kč.
Jestli OVH opravdu toto nabízí, budu rád nejen beta testerem, ale i zákazníkem.
Byl bych zákazníkem i pro server hosting, ale nemám finance
Toužil? Vysvětlete prosím. K čemu? Na co? (já Exchange moc neumím, rád se přiučím)

lubos
07-14-2009, 01:15 PM
Citace Původně publikováno vrtak-cz
Chápu to dobře že OVH nabízí Exchange Hosting v nejnižší variantě za necelých 19kč? Kde je možnost objednání?
Chápu, že je to trošku matoucí, takže vysvětlím. Celá věc se má takto:

Jde o "licenční poplatek", který platíte Microsoftu za používání Exchange. U OVH musíte mít dedikovaný server (měsíčně x), licenci Windows (měsíčně x+y nebo jednorázová platba na období) a potom teprve "příplatek" za Exchange (tedy x+y+19).

V zásadě jde o řešení pro adminy, aby mohli vytvořit nabídku "Exchange" pro koncové zákazníky. Nejde o koncovou cenu Exchange.

(sám z toho nejsem příliš moudrý, ale snad to dává smysl...)

quick
07-13-2009, 09:51 PM
Citace Původně publikováno vrtak-cz
Chápu to dobře že OVH nabízí Exchange Hosting v nejnižší variantě za necelých 19kč? Kde je možnost objednání?
Jéé, Exchange účet, po tom jsem vždy toužil.
Nejlevnější jsem však našel za 200,- Kč.
Jestli OVH opravdu toto nabízí, budu rád nejen beta testerem, ale i zákazníkem.
Byl bych zákazníkem i pro server hosting, ale nemám finance

vrtak-cz
07-13-2009, 07:29 PM
Chápu to dobře že OVH nabízí Exchange Hosting v nejnižší variantě za necelých 19kč? Kde je možnost objednání?

oles@ovh.net
07-13-2009, 09:48 AM
Dobrý den,

OVH nabízí licence na produkty Microsoftu ve formě SaaS, tedy "v místě". Oproti normálnímu řešení (server + licence, tedy OEM nebo standard) jde o řešení typu "vše v jednom" - SPLA. Na místě si můžete vybrat licenci na uživatele nebo neomezenou (na počet aliasů na jednom CPU).

Hromadná distribuce

Na naší úrovni není jasné, jak budete moci produkt nabízet/přeprodávat a jestli to pro vás vůbec bude zajímavé. Proto jsme přidali takové srovnání (viz dole). Myslíme si, že by tato služba mohla být zajímavá pro společnosti typu SSII, které vytvářejí klientské projekty. Doufám, že nám k tomu dodáte feedback.

S pozdravem

Octave




Cena/měs. v CZK
-----------------------------------------------------------------
Windows Server 2008
- Web Edition 375.00/CPU
- Std Edition 137.50/user
- Std Edition 5500.00/CPU
- Ent Edition 225.00/user
- Ent Edition 7500.00/CPU
- Datacenter 2000.00/CPU

SQL Server
- Web Edition 575.00/CPU
- Workgroup 150.00/user
- Workgroup 2000.00/CPU
- Standard 275.00/user
- Standard 8000.00/CPU
- Entreprise 525.00/user
- Entreprise 32000.00/CPU

Terminal Services 125.00/user

Office
- Standard 400.00/user
- Professional Plus 525.00/user

Hosted Exchange
- Basic 18.75/user
- Standard 75.00/user
- Standard Plus 125.00/user
- Enterprise 162.50/user
- Enterprise Plus 212.50/user

Malé srovnání (user license a unlimited):

V případě, že mám 10 uživatelů terminal server na dedikovaném serveru řady HG:

Ve verzi "user"
- Windows Ent 225.00 x 10 (10 uživ. licencí)
- Terminal Services 125.00 x 10 (10 uživ. licencí)
-----------------------------------------------------------
= 3500.00/měs. (+ HG server)

V unlimited verzi (per CPU)
- Windows Ent 7500.00 x 2 (2 CPU)
- Terminal Services 125.00 x 10 (10 uživ. licencí)
-----------------------------------------------------------
16250.00/měs. (+ HG server)

Čili, zjednodušeně řečeno, z "user" programu je dobré přejít na "unlimited", pokud:

- máte server řady EG nebo nižší a více než 40 uživatelů (pro 40 uživatelů á 137.50/uživatel za měsíc to bude 5500.00/měs.).
- máte server řady MG a více než 80 uživatelů (11000.00/měs.).
- máte server řady HG a více než 66 uživatelů (225.00/měs. x 66 uživ. je těsně pod 15000.00/měs., což je kolik stojí Windows Ent pro 2 CPU).

Máte-li kupříkladu 300 uživatelů v HG, CAL return (ať už to znamená cokoliv; pozn. překladatele) je ve výši 50.00/měs. na uživatele (tedy 15000.00/měs.).

Také je třeba vše porovnat s OEM verzemi:
- Windows 2003 Server STD stojí ~12500.00
- Windows 2003 Server ENT stojí ~48750.00
- CAL licence stojí 500.00/uživ.

Tudíž náklady na OEM licenci pro 300 uživatelů budou 198750.00 (jednorázově, ne měsíčně) [48750.00 + 300*500.00].

Po kolika měsících to začíná být zajímavé?

198750.00/15000.00 = 13 měsíců. Ale pokud chcete po 13 měsících novou verzi SW, musíte si koupit nové licence. Zatímco v rámci SPLA se prostě přepnete na novou verzi a dál platíte to, co předtím (stejně tak jako HW - starý prohodíte za nový a je to).

Přemýšlejte o tom...

S pozdravem

Octave