OVH Community, your new community space.

Řada dedikovaných serverů 2010 RELOADED


oles@ovh.net
09-14-2010, 09:26 PM
Ahoj
OVH předělala své dedikované servery.

Ve zkratce:
Je zde velmi málo produktů, které jsou dostupné, výkonné a poměr cena/výkon je pro nás zajímavý. Příkladem jednohu z takových produktů jsou například hybridní disky, atd. Vyzkoušeli jsme řadu HW a soustředili jsme se nyní převážně na vylepšení výkonu serverů. Vypadá to, že v současnosti jsme udělali nejlepší možné vylepšení, které se dalo.

Co se týče distribucí, tak jsme všechny kompletně upgradovaly na 64 bitové verze. Díky tomu nyní můžete zapomenout na limit paměti RAM 3/4 GB a rozhodli jsme se zvýšit možnost mít u serveru až 8 GB za 1725 Kč (69 €).

Před rokem jsme bili první (možná jediní), kteří spustili výrobu serverů s SSD disky. Věděli jsme, že DSS nemá dobrou reputaci, ale také to, že Intel odvedl perfektní práci s SSD X25 technologií. Proto jsme se rozhodli sponzorovat DSS a přizpůsobit cenu serverů tak, aby byla zajímavá pro naše zákazníky, kteří tak mohou sami posoudit jak na tom tato technologie ve skutečnosti je. O 12 měsíců později víme, že nejsou žádné namitky co se týče používání tohoto HW. ZároveŇ nyní Linux podporuje TRIM, což umožňuje lepší uvolňování bloků paměti. Ve zkratce je vše opraveno a spolehlivé.
OVH již nemůže SSD disky tolik sponzorovat, takže cena serverů, které SSD disky obsahují vyroste o 500 Kč (20 €). Zvýšení ceny se netýká již pronajatých serverů.

Nakonec jak jistě víte OVH spravuje více jak 80 000 serverů a některé mohou během jednoho roku změnit až 3x majitele. Tomu říkáme "turnover". Co se týče Cloud computing, tak tam probíhá turnover někdy i 2-3 x za den. No, každopádně jsme se rozhodli že do nových serverů se budou používat pouze nové disky. Nový disk pro nás znamená, že byl používán méně jak 1000 hodin = méně jak 6 týdnů.
Protože jsme vylepšili náš produkční systém a elektronicky označili server jako "nedodané", ale člověk nikdy neví, zda se nevyskytne nějaký bug či problém, a bylo by stupidní vyměnit disky, které nebyli nikdy použité, pouze čekali 6 týdnů na zprovoznění.... každopádně jakmile si vytvoříte objednávku, nebude žádných pochyb o tom, že budete prvním uživatelem všech jeho disků.

Jestliže chcete technické detaily co se týče nové řady serverů, bude to trochu složitější:

Superplan (SP), 2X větší CPU, 2x větší RAM, 2x větší disk.
Ovšem nové SP servery přichází s novým procesorem Intel i5 se skutečnými 4 jádry. Pro vylepšení máte 8 GB RAM a RAID 2x 1,5 TB a to vše za 1725 Kč (69 €) bez DPH.

EG budou mít převážně Xeon CPU 4 cores / 8 threads Nehelem W3520 (i7). Obecně 12 GB RAM a RAID 2x 1,5 TB. Dále si budete moci zvolit HW RAID kartu požadovanou pro
ESXi od doby, kdy nefunguje na SOFT-RAID.
Síť bude 1 Gb/s.


MG má v sobě dvě stejná Intel CPU jako SP "i5" a Xeon, takže půjde o 8 jader a 8 vláken s 24 GB RAM a 2x 1,5 TB disky a 1 Gb/s připojením. A navíc je tam několik velmi chytrých hybrid nastavení pro perfektní cloud computing.

HG má dva Intel Xeon CPU stejně jako EG "i7", takže má 8 jader a 16 vláken s 24, 48, 98, 128, 196 GB RAM, připojení k síti je 10 Gb/s a jsou tam dva nezávyslé zdroje elektřiny. Navíc vše pro ukládání dat je spolehlivější a efektivnější.

AMD pracují dobře a proto jsme se rozhodli, že založíme řadu přímo na těchto CPU. Vy nám poté řeknete co si o nich myslíte.

OVH sponzorovalo DSS, proč nesponzoruje AMD?

AMD je hexacore EG (6 jader / 6 vláken) s 16 GB RAM a 2x 1,5 GB disky a 1Gb/s připojením. Cena 2725 Kč (109 €) bez DPH/měsíčně.
Jde zatím o gama test a cena bude po dobu 3 měsíců 50% (limitováno 100 servery). Cílem je prověřit všechny vymoženosti, distribuce a prodiskutovat co by ještě zákazníci chtěli s touto nabídkou udělat. Po 3 měsících se cena přehodí na normální, takže buďto budete dále platit plnou cenu za server, nebo ho můžete nechat být - nebudou tu žádné závazky.

MG je AMD dual octocore (16 jader/16 vláken) s 32 či 64 GB RAM. 2X 1,5 GB disky. A podobně jao u předchozí nabídky jsou tyto servery v gama testu s 50% cenou za první 3 měsíce.

I bez 50% slevy si myslím, že tyto servery stojí za zkouknutí.... měli bychom dokončit HG AMD během následujících 2 týdnů.

Všechny servery mají ze základu zálohování, můžete si k nim přidat profesionální použití - více IP RIPE, Firewall, VRACK. HW RAID karty jsou dostupné od řady HG, atd. Ve zkratce je vše kolem tohoto stejné, žádná novinka.

5íkla jsem, že to bude složitější.... tak... co vy na to?

Je to složitější?

S pozdravem,
Octave