OVH Community, your new community space.

Ovh ve Štrasburku


oles@ovh.net
11-19-2010, 04:48 PM
Ahoj,

Jak asi již víte, tak bude OVH ve Štrasburku stavět datacentrum v přístavu, namísto Alcelor-Mital (pro ty, kteří to tam znají).

Hodně jsme přemýšleli o tom, jak postupovat kupředu v tomto projektu a již máme dobrou představu jak by měli datacentra vypadat.

Základní idea je jednoduchá: OVH chce mít několik (deset) míst podobných Štrasburku v Evropě, abychom tam mohli umístit zařízení pro Cloud Computing.
Nikdo přitom zatím nezná růst každého ze stanovišť. Proto jsme se rozhodli pro kontejner, který jsme testovali v roce 2007 a následně použili v Roubaix 2 a 4 a umístíme ho ve Štrasburku. Můžeme tedy vytvářet cloud v kontejneru v Roubaix a posílat je na místa, kde si je zákazníci žádají.

Proč produkovat servery v Roubaix? Pro privátní Cloud potřebujeme vyrobit 4000 HG serverů během 6 týdnů. Rozhodli jsme se vytvořit 20 nových pracovních míst zde v Roubaix. Kvůli tomu jsme se rozhodli přestěhovat z Roubaix 2 http://demo.ovh.net/view/1be7203ea98...1e3b57aa02a3/1, ale nakonec jsme zjistili, že v našem sousedství se prodává budova o rozloze 2000 metrů čtverečních. Tento týden jsme se rozhodli o jejím koupení, protože je budova již nyní připravena na natažení kabelů. Do maximálně 10 dní budeme schopni přivést vodu na chlazení datacentra a můžeme začít.

Jak převážet kontejnery v Paříži a Roubaix?
Kontejner beta serverů opustí Roubaix a zamíří do Štrasburku na konci ledna. Rozhodli jsme se pro přepravu lodí. Jakmile bude kontejner ve Štrasburku, zapojíme ho a uvidíme kolik serverů poběží. Tím budeme mít představu jaký má vliv přepravy na samotné servery. Poté kontejner naložíme na speciálně upravený nákladní vůz a dovezeme ho zpět do Roubaix, abychom zjistili kolik serverů poběží po této přepravě. Tento jednoduchý, měsíc dlouhý test nám ukáže jaký způsob přepravy do budoucna zvolit.

Dokážeme si představit, že OVH bude mít po Evropě několik míst (Amsterdam, Praha, Berlín, Varšava, atd.) kde se vyloží kontejner plný serverů a třeba po měsíci či roce ho převezem někam jinam podle potřeby našich zákazníků. To vše ve jménu Cloud Computing.

Za tímto účelem jsme navrhli typ datového centra s možným navýšením serverů a škálovatelností co se týče typu.

Představte si kolik možností to bude mít...
http://demo.ovh.net/view/1be7203ea98...1e3b57aa02a3/0
představte si jak to bude super....
http://demo.ovh.net/view/1be7203ea98...1e3b57aa02a3/2

Tady tedy nyní jsme. Žádná revoluce, ale evoluce.

S pozdravem,
Octave