OVH Community, your new community space.

Kauza wikileaks


oles@ovh.net
12-03-2010, 02:24 PM
Ahoj,

Jak asi již víte, stránky wikileaks jsou od včerejšího rána hostovány na naší infrastruktuře. Jde o zákazníka, který si objednal dedikovaný server s bloky RIPE a ochranou proti útokům. Objednávka za méně jak 3750 Kč byla zaplacena kreditní kartou. A nyní tento server hostuje stránky wikileaks. Právnicky řečeno: OVH nehostuje tuto stránku. OVH pouze poskytuje technické řešení pro zákazníka, který si udělal objednávku.

Ve zkratce jde o banální a každodenní příběh. Systém je plně automatický a pracuje 24/7. Stejně jako vy jsme se včera dozvěděli, že je tato stránka hostována .... z tisku.

OVH není pro ani proti těmto stránkám. Otázky tohoto typu jsou mimo téma, OVH je společností, která poskytuje infrastrukturu, slavný cloude, který je dostupný během několika hodin ... a naší úlohou je zajistit technické služby. Toť vše. NEbyli jsme tázani zda budeme hostovat tuto stránku. Nyní jsme vázáni smlouvou. Je to naše práce. Je funkční.

Vzhledem k nedávnému politickému prohlášení, a tlakům, které začínáme pociťovat dokonce i zde v Roubaix Valley, jsme se rozhodli obrátit se na soud, aby rozhodl o zákonnosti tohoto webu na francouzském území. Toto není o světové politice ani o OVH rozhodnutí uzavřít tento server, ale o spravedlnosti. Tak by to mělo fungovat v právní zemi.

Doufáme, že soud rozhodne ještě dnes večer nebo zítra. OVH je rozhodnutím bude okamžitě řídit.

S pozdravem,
Octave