OVH Community, your new community space.

pCC beta D-1


oles@ovh.net
12-15-2010, 04:16 PM
Ahoj,

Zítra spustíme beta verzi privateCloud (CCP) = řešení s vysokou dostupností s OS Linux a Windows.

Cíl této nabídky je jednoduchý: nahradit Vašich 5, 10, či 35 dedikovaných serverů za 4 či 10 serverů kde poběží 5, 10, 35 virtuálních serverů. Poté podle potřeby budete moci přidávat či odebírat jednotlivé zdroje v reálném čase podle Vašich současných potřeb.

Protože virtuální servery nepotřebují stále stejné zdroje, je možné jich mít více na stejném serveru. Takže místo toho, abyste si koupili celý dedikovaný server si můžete jednoduše vytvořit virtuální server a nezaplatíte o nic více. 0 Kč.

Infrastruktura je pro každého zákazníka privátní. To znamená, že každý host patří pouze jednomu zákazníkovi. Každý zákazník má svoji vlastní IP a privátní interní síť, která může být redundantní, veřejná či neveřená.
Infrastruktura může poskytnout maximální kapacitu šířky pásma sítě, což je 1 Gb/s či 10 Gb/s. Celková kapacita je 40 Gb/s na jednoho zákazníka (ve finální verzi to bude 100 Gb/s).

Jde také o vysokou dostupnost a odolnost vůči poruchám. To znamená, že každý host má 2 nezávyslé zdroje elektřiny (různé elektrárny). Každý host má 2 nezávyslá připojení k síti (1G či 10G) a díky tomu je připojen ke dvěma nezávyslým switchům, které jsou směrovány pomocí dvou routerů. Síť je "lossless" a díky tomu může spracovávat tisíce paketů každou sekundu na SAN a NAS uložištích.

Pro software jsme zvolili vSphare VMWare, který poskytuje mnoho možností, které u jiných aplikací nejsou. Správa je prováděna pomocí rozhraní vSphere, které již zná mnoho našich zákazníků. Mnoho funkcí přitom bylo do vSphere přidáno přímo spoleností OVH. Jde tedy o OVH-vSphere.

Zdroje jsou dostupné na Vašem Cloud za pomoci 1 kliknutí a 1-2 minut. Máte 1 host, na kterém běží 7 virtuálních serverů, startujete na VM release 1 ovh během sekund. O hodinu později si můžete přidat jediným kliknutím další virtuální server(y). všechny virtuální servery budou moci využívat celou infrastrukturu serveru.
Data jsou chráněna z Vašeho VM na 8 HA SAM a používající všechny I/O SAN? Kliknete a Váš druhý SAN již přenáší data. Stačí pár sekund. Žádné přerušení provozu. To byl pouze příklad využití.

Ale je to hezké, co?

Nechcete to zkusit?

Kliknout?

Potřebujeme zhruba 50 beta testerů.
Potřebujeme 2 typy testerů:
- Jestliže jste dělali virtualizaci pod Proxmox a/či Xen a máte zájem, pošlete e-mail na: want-to-be-beta-pcc@ml.ovh.net
Subject: beta-test-start
A dopište krátký popisco právě děláte, jaké apps? kolik a jakých máte serverů? kolik NAS? VM?


- Jste sběhlý v ESXi / vSphere a máte o to zájem, pak neváhejte a pošlete e-mail na: want-to-be-beta-pcc@ml.ovh.net
Předmět: beta-testing expert

A dopište krátký popisco právě děláte, jaké apps? kolik a jakých máte serverů? jaký a kolik NAS či VM používáte?

Jestliže to chcete vyzkoušet, tak pár dní počkejte. OVH bude v lednu nabízet zdarma pCC testy. Budete mít plno času se na tuto službu podívat a vyzkoušet si ji.
Na stránky dáme plno příkladů a také informací o těchto službách. V současnosti pouze hledáme lidi na doladění bugů, které tam stále ještě mohou být.

Předem děkuji a nyní můžeme začíst důležitými věcmi

Ohhh yeeee!

S pozdravem,
Octave