OVH Community, your new community space.

Beta: Prototyp větrné elektrárny


oles@ovh.net
01-24-2011, 09:54 AM
Ahoj,

Jak jsme již oznámili, OVH investuje, již zhruba rok, do větrné energie. V porovnání s jinými větrnými projekty je toto technologický a ne finanční projekt, kterému zde interně říkáme PoC (Proof Of Concept). Je to pěkně šílené. Před jedním rokem jsme se rozhodli o vytváření větrné elektřiny, ale ve stejný čas jsme chtěli pomoci malému obchodnímu záměru v severní Francii, kde chtěli dělat větrnou elekrárnu nové generace. V současnosti je celý trh blokován 3-4 výrobci, kteří mají uzevřené smlouvy s bankami a proto žádné jiné projekty nemohou díky nedostatku financí proniknout. Takže jdeme opět proti proudu dění. To máme rádi

Ve zkratce jsme se rozhodli objednat prototyp této elekrárny, kterou zatím nikdo jiný nepostavil a poskytnout zdroje na tento projekt. Tato větrná farma byla zřízena blízko Valencie a je vidět z dálnice vedle továrny Toyota. Toto je zatím prototyp, který musí projít certifikací a testy, které potrvají několik měsíců. Jestliže vše půjde dobře, budeme moci postavit větrnou elektrárnu v Alsace. Na tomto místě je zatím prázdné pole a je připravené na větrnou farmu. A protože tam nechceme jen nějaké klasické větrné elektrárny se starou technologií, tak to celé financujeme sami bez bank, které o tomto projektu nechtějí ani slyšet.

Zde je několik fotek:
http://demo.ovh.net/fr/a416593c77375938996cb5bb8e1bf5fe

Je zde i malé vysvětlení, ale mnoho technologií je patentováno a stále se jedná o obchodní tejemství.

Snad v roce 2012 budeme mít svoji větrnou elektrárnu připravenu a budeme vyrábět elektřinu. Cílem je být nezávislý a být soběstační co se týče energie v roce 2015. A protože poskytujeme hostingová řešení, která nebudou závyslá na ceně elektřiny, bude to taky naše interní výhra.

Ale o tom už jsme již mluvili na mailing listu. Dále budeme hledat volná pole, kde bychom mohli tyto větrné elektrárny zbudovat, atd.

Vše to zní trochu šíleně. A je to tak, ale my v to věříme. A až uvidíte první větrnou elektrárnu, budete chtít vidět i více...

S pozdravem,

Octave