OVH Community, your new community space.

Už to začíná mít formu


oles@ovh.net
01-29-2011, 02:36 PM
Ahoj,

Jak jsme již oznamovali, dokončujeme nyní práce na naší síti. Tento týden jsme dokončili 90% veškeré těžké práce. Nyní je veškerý routing v Roubaix centralizován do dvou velkých ASR9010 routerů s celkovou kapacitou 1,2 Tb/s. Mezi Roubaix a "zbytkem světa" máme kapacitu 620 Gb/s.

Tento týden překročíme 380 Gb/s odchozího přenosu dat ganarovaného 90 000 servery, které OVH hostuje.
Něco nového: Máme zhruba 50 Gb/s interního přenosu dat mezi našimi servery a každý měsíc to roste. To ukazuje, že zákazníci OVH budují infrastruktury a clustery založené na více serverech v různých datacentrech a všechny tyto servery mezi sebou komunikují.

Veškeré práce na síti také umožnili lepší rozložení zátěže mezi Roubaix a Londýnem/Amsterdamem/Frankfurtem/Paříží. Přidali jsme router do amsterodamu a jeden do Frankfurtu. Nyní máme 2x(4x10G) na Amsix a 2x(4x10G) na Decix. Zvyšujeme kapacitu na Sfinx v Paříži na 2x10G. Připojení do Milána, Varšavy a Madridu je lépe rozložené, ale stále tam je potřeba udělat nějakou práci. Poznámka pod čarou: Získali jsme kapacitu přibližně 100 Gb/s mezi Roubaix a "zbytkem světa" pouze tím, že jsme centralizovali routing.

Síť:
http://weathermap.ovh.net/backbone

Nyní máme stále nějaké dočišťování a také zvyšování kapacit.

Z Roubaix do Evropy musíme ještě udělat:
- Zvýšit kapacitu peeringu s Orange. V současnosti máme peering body v Lille, Lyon a Bordeaux.
Máme 2x(2x10G) v Paříži a jednáme o 3x(1x10G) a více.
- V Londýně musíme přemístit hlavní POP z Global Switch k Telehouse. Přidáme druhý router a zvýšíme kapacitu do LINX a USA.
- Kapacita ve Varšavě se zvýší (PLIX) na 4x10 Gb/s
- Zvýšení kapacity mezi Amsterdam/Varšava/Frankfurt/Varšava na 2x(4x10G)
- Kapacita peering v Milánu se zvýší díky operátoru v Itálii (Interbusiness) na 2x10G až 3x10G
- Zvýšit kapacitu mezi Frankfurtem/Milánem na 2x(2x10G)

V US začínáme podepisovat POPs o tranzitu a peeringu, ale půjde to...
Budeme expandovat do Philadelfie a začneme nabírat lidi pro tréning nového týmu.

V Roubaix zbývá dokončit routery pro interní síť pro služby v beta testu, které by měli být brzy spuštěny. To jsou privateCloud. A stejně jakou u VPS, Exchange a publiCloud (tj miniCloud/coreCloud) založené na pCC, routing pCC je velmi důležitý: garantuje 100% dostupnost.

Pro lépe rozdělené služby, budeme také zřizovat oddělenou síť pro kimsufi servery a také budeme inovovat ovh servery. Cílem je zajištění nových věcí ... které naši zákazníci požadují. Zjednodušeně: touto cestou lépe uspokojíme jejich potřeby. Tato práce potrvá několik týdnů a měla by být dokončena se začátkem nového datacentra v Roubaix OVH Valley: RBX-4.

S pozdravem,
Octave