OVH Community, your new community space.

pCC IaaS a PaaS


oles@ovh.net
02-02-2011, 04:24 PM
Ahoj,

privateCloud je pozastaven do svého oficiálního vydání. Stále ještě máme trošku práce, ale základ je hotov.

Pro teď nabízíme pCC jako IaaS tj. na jedné straně je host, na druhé NAS a můžete si rozjet virtuální server s distribucí podle své volby. Iaas - Infrastructure as a Service. Příklad: zákazník chce použít pCC na "přetečení" své lokální infrastruktury použitím vMWare vCloud.

V debatě s ostatními betatestery jsme si uvědomili, že tento IaaS nesplňuje všechny požadavky. Tito zákazníci mají potřebu mít privateCloud v PaaS (Platform As A Service) tj. nechtějí si budovat infrastrukturu, ale chtějí mít platformu "na klíč" s velmi jednoduchým ovládáním pomocí nějakého manažeru, se kterým by vytvořili virtuální server během 3 kliknutí myši s distribucí podle jejich volby. Jak to funguje? Jaký host? Jaký NAS? To není to podstatné. A tak namísto účtování vysoce technických hostů, NAS a licencí, chtějí platit za počet virtuálních serverů podle jejich aktuální funkce všech virtuálních serverů běžících na jejich privateCloud. A mít neomezené zdroje...

Začali jsme pracovat na uspokojení těchto požadavků a nyní potřebujeme diskuzy se zákazníky, kteří se zajímají o pCC v PaaS za účelem definování věcí okolo této služby.

Představujeme si, že zákazník chce vytvořit virtuální server během sekund s jejich vlastní IP adresou a privátní sítí. Každý virtuální server má maximální výkon jako například: 8 jader, 64 GB RAM a 1 TB diskového prostoru bude stát 1250 Kč/měsíc. Zákazníci mohou vytvářet tolik virtuálních serverů, kolik potřebují a je jim účtováno aktuální používání celého visrtuálního serveru, který má pCC v PaaS: CPU, RAM, disk a síť. Abychom zabránili překvapení na konci měcíse, může si zákazník určit maximální výkon každého virtuálního serveru a maximální výkon všech virtuálních serverů.

Co si o tom myslíte?

S pozdravem,
Octave

Poznámka od techniků OVH.CZ: čeští zákazníci se zatím do debat týkajících se nových produktů příliš nezapojili, což je škoda, protože i Vaše názory bychom přetlumočili vedení a vývojářům ve Francii. Tak jen do toho!