OVH Community, your new community space.

Větrné elektrárny


Jan Cehák
03-18-2011, 01:35 PM
Octave je holt vizionář... snad se vše podaří a pak budou naše servery ještě levnější a zákazníci spokojenější

fjosty
03-17-2011, 11:29 AM
Ačkoliv nejsem příznivec alternativních zdrojů v současné podobě (a už vůbec ne hysterie okolo CO2) tak Vás musím pochválit za snahu o energetickou soběstačnost. Ale co hlavně, jít svojí cestou a obejít se bez bank a jejich lichvářských půjček a úroků, které jak lučavka královská rozežírají západní společnost.

quakerox
03-17-2011, 01:29 AM
tezko uverit :O

oles@ovh.net
03-13-2011, 11:26 AM
Ahoj,

Jak jsem Vám již oznámili, v současnosti budujeme naši první větrnou elektrárnu. Cílem je být zásobován vlastní elektrickou energií a zásobovat s ní pochopitelně i všechna datacentra. To nám umožní nekupovat elektrickou energii od doavatele. Doufáme, že budeme sobjestační již v roce 2020.

Pochopitelně je elektrická energie prvotním nákladem každého datacentra, ale s větrnými mlýny, kde jsou náklady na výrobu nulové (naštěstí vítr nic nestojí), si myslíme, že do 3-5 let budeme mít o 70% menší náklady na elektřinu, což je pro nás velmi zajímavé. Toto vše v kontextu toho, že cena energií každým rokem stoupá znamená, že OVH bude dávat stále méně peněz za elektrickou energii. Důsledek: OVH nabídky budou oproti konkurenci levnější, ale stále ziskové. Zatímco konkurence bude muset díky ceně elektřiny stále zvyšovat cenu svých produktů, OVH ji bude moci snižovat.

A nejdůležitější: vše bude "zelené". Žádné CO2. Doufáme, že se i zde projeví stejný záměr jako s inovacemi do vodního chlazení serverů: žádné větráky, žádná ztráta energie. PUE (návratnost investice) bude co možná nejblíže 1 (<1 v přpadě, že budeme mít nějaké teplo od sousedů). Je to řešení, které bude levné a úplně ekologické. A mimo to víme, že můžeme chladit 20 KW elektrické energie na rack. Takže bereme-li v potaz velmi velké servery: pro hostování 100 000 serverů potřebujeme "pouze" 2 300-2 400 racků.

Náš první větrný mlýn bude umístěn v Alsace. Bude se skládat z 8 větrných turbín a celkově bude dodávat 6-7MW. Veškeré investice budou provedeny mimo banky, které v tento projekt nevěří. Proč? Protože se OVH rozhodlo dělat věci po svém. Rozhodli jsme se investovat do nové a patentované technologie vytvořené společností ze severu Francie. Celkově tam byla mezera ve financování kvůli bankám, takže se OVH rozhodlo financovat prototyp, který byl nainstalován blízko Valencie (u továren Toyota), a můžete to vidět z dálnice:
http://demo.ovh.net/fr/db2e221624d0b...c1bd4de458e7c/

Prototyp byl schválen standardním postupem, který je vytvořen pro větrnou energii. Tyto turbíny byly vytvořeny pro použití při menším větru, takže mají náročnější spracování. Co se týče porovnání se standardními mlýny jsou tyto menší a nezasahují tolik do rázu krajiny. Prototyp byl vytvořen na 800 KW a jeho váha je 2x menší, nežli u jeho ekvivalentů na trhu. Schváleno je použití až do 200 KW (kvůli bezpečnosti) a energie je napojena do sítě za cenu 200 Kč/hodinu

Produkce energie pochopitelně závisí na větru a rychlosti. Někdy fouká méně, jiny více. Při práci na 100% své kapacity a při 100% čase (teoreticky), se náklady na instalaci vrátí za 3 roky! a po 3 letech bude zbytek času 100% ... dokud tam nebude další cena. Celkově budeme nyní 1 rok provádět monitoring 24/7, abychom poté mohli schválit celé pole... Zatím funguje 25% času na 100%.

Toto vše je velmi zajímavé. OVH udělalo beta technologii a naše pole je nainstalováno a produkuje energii (pro OVH), budeme dále diskutovat s našimi zákazníky o dalších farmách tohoto typu. Idea je poskytnout možnost investice do podobných farem a těžit z toho dalších 15 let. Bez bank. Prostě přímo mezi jednotlivými lidmi.

S pozdravem,
Octave